Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon hangosak a gyerekeim....

Nagyon hangosak a gyerekeim. Hogyan lehet szépen leállítani őket?

Figyelt kérdés
4 és 6 évesek. Ha belemerülnek a játékba, akkor baromi hangosak. Odamegyek, szólok, hogy hagyják abba, észre se vesznek. Szólok nekik, kérem.. észre se vesznek. Rájuk szólok kicsit hangosabban semmi. Ordítok akkor meg köcsög vagyok.. Ez a menj oda fogd meg nálunk nem használ. Lesz.rják.

2023. okt. 8. 13:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
43%

Panelban laktok vagy van kicsi aki alszik? Vagy miért baj ha játék közben hangosak?

Mondjuk míg te is csak ordítva éred el náluk, hogy csendben legyenek nem tudom mit vársz?!

Ha senkit nem zavarnak a hangoskodassal, hadd csinálják, biztosan bele vannak merülve a játékba.

2023. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
1es, írta hogy nem hallgatnak a szép szóra. Gondolom őt zavarják, ezért próbálná nevelni őket.
2023. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

1. Nem szoktam ordítani 1es. Az köcsögség lenne.


És igen a válasz panelban lakunk, élnek itt mások is, a szomszédban kisbaba.. Nem mellesleg szégyellem már, hogy állandóan hangosak.

Az óvodában is hangosak. Óvónő is mondja, nem csak ők ketten hanem általánosságban mondja, hogy mindig hangos az egész csoport.


És igen, engem zavar is, egész nap bele vannak merülve a játékba = egész nap hangosak.

Nyilván az oviban 25 gyerek közt kell érvényesülni, na de itt nincs akkora háttérzaj.


Szolok rájuk mindig, sokadjára észreveszik de 2p múlva megint kiabálnak. Kötél idegek kellenek ahhoz hogy amikor már 18szor szóltam nekik 2 órán belül, akkor 19.-re még mindig szépen csendben kérjem hogy legyszíves hagyd abba.


Semmit nem ér. Járatom csak a számat.

2023. okt. 8. 13:59
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Na, és ha köcs@g vagy, akkor mi van? Te vagy a falkavezér, nem ők. Neveld meg őket.
2023. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés, de köszi a tippet.
2023. okt. 8. 14:07
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy elmenjen a kérdés az ordítás VS nem ordítás szintre.


Mivel laknak itt más gyerekesek is, (hasonlóan kis korkülönbséggel is) és nem hallom azt hogy azok a gyerekek vagy az anyjuk/apjuk ordít vagy ordít velük, ezért nyilván akkor megy ez valakinek ugy is, hogy nem is kell számításba venni azt hogy nekem is ordítani kell.


Nyilván gyerek és gyerek közt hatalmas a különbség. Lehet nekem két határozott jellemű gyerekem van a szomszédoknak meg kettő olyan akiknek megalszik a tej a szájába, mégis továbbra is a kérdés, más hogy csinálja?

2023. okt. 8. 14:11
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy direkt a te figyelmedet akarják felhívni, hogy többet foglalkozz velük.


Nem tudom , hogy amíg nem volt kistesó; foglalkoztál-e velük, és mennyit. Szóval lehet, hogy direkt hangoskodnak, hogy felkeltsék a te figyelmedet; hogy többet foglalkozz velük.


Amúgy meg, veszekednek is, vagy csak nagyon vidámkodva játszanak?

2023. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy meg, beszélgessél velük; akár külön-külön is mondd el nekik


INDOKOLD meg nekik, hogy miért kell, csöndben/csöndesebben/halkabban lenni.

A gyerekeket mindig érdeklik az indokok.

Ha logikusan megpróbálod nekik levezetni; lehet, hogy érteni/értékelni fogják.


Tehát, támaszd alá érvekkel, hogy a másik szobában ott alszik a kis Gizike, a szomszédban meg a Mari néni meg a János bácsi, és lehet, hogy zavarnánk őket a pihenésben, stb.

2023. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nincs kisteso. Kettő gyerekünk van. Egy 6 éves fiam meg egy 4 éves lányom. Egyszer szépen (és hangosan) játszanak máskor meg verik egymást (még hangosabban)


Teljesen átlagosak. Játszanak 5 percig aztán uaz a Lego kocka kell a 10000db-bol egyiknek és akkor összevesznek rajta. Aztán pár perc múlva megint uez. Vagy egyik véletlen valamit csinál a másikkal, pl rálép a lábára és akkor összevesznek. Ha ott vagyok akkor is ilyenek és akkor is amikor mondjuk a konyhában főzök és nem nagyok ott. A férjemmel is ilyenek de rá jobban figyelnek

2023. okt. 8. 14:22
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

*lehetőleg próbálj minél több érvet, még,ha tutira nem fáj semelyik szomszédnak sem a feje, akkoris lehet, hogy ezt is belehet dobni, pl lehet, hogy valamelyik szomszédnak fáj a feje.


Másik gyerekekkel direktben példálózni, hogy a Sanyika is csöndben van, így , konkrétan szerintem nem_lehet; mert akkor azt hinnék, hogy nem felelnek meg neked; hogy nem szereted őket, nem vagy elégedett velük, a Sanyikáékat jobban szereted. Ami természetesen nem_így van.

Nemtom, az pl mennyire lenne célravezető, hogy ha hallgatják egy picit a csöndet, más gyerekeket sem hallanak zsibongani, lehe,t hogy azért, mert ők már nagyok (mégha nem is idősebbek, ezt lehet, hogy érdemes lehet beletenni) , és tudják, hogy másokat lehe t; hgoy zavarna, ha nagyon hangosak lennének. (és ezért vannak csöndben ---mégha ez nem is teljesen igaz;mert ők maguktól csöndben vannak, lehet , hogy működik.)


Vagy pl lehet az, hogy Géza bácsi nem hallja tőlük a tv-t, a Juli néni a rádiót, stb.

2023. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!