Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leállítani valamirő...

Hogy lehet leállítani valamiről egy babát?

Figyelt kérdés
Pl hogy ne piszkálja állandóan. Konnektor pl. Van benne dugó, de akkor sem szeretem, ha piszkálja. Elviszem, visszamegy. Vagy pl kábel. Nem tudtunk mindent úgy eldugni, hogy egyáltalán ne látszódjon. Rászólok, kinevet. Elviszem, visszamegy. Stb. Ha beteszem a kiságyba, nyilván ordít. 9 hónapos. Ma különösen elemében van.
2020. nov. 3. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Csak így, 5000x rászólsz, odébb viszed ha kell és kb a 6000 alkalomra megtanulja.

Van aki gyorsabban, van aki lassabban, attól függően ki mennyire akaratos, és mennyire terelhető a figyelme

2020. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

50 000-szer szólsz


Arrébbviszed.. ennyi

2020. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Azt hiszi játszol. Azt kell elérni, hogy neki rossz legyen azt csinálni. Az elsőre hirtelen, nagy erővel rákiálltottam, amikro először ment arra, meg sem ismételte. Nem volt szándékos, megijedtem csak, és azért reagáltam így, de nem kellett mégegyszer mondanom neki semmit.


Ha fél tőle, fájt neki valami, vagy rossz emlékek kötik hozzá, nem megy vissza. Ne engedd ilyenekkel játszani. Nem azt kell mondani, hogy "jaj, kicsim, neeemszaabaaad", hanem azt, hogy "EZT NEM!" mély meggyőződésből a létező leghatározottabban! (by Vekerdy)

2020. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3 igen így indítottam én is. De minél ijedtebb vagy mérgesen vagyok annál jobban kacag.

Szoval egyelőre a higgadtság jobban bevált nála. Akkor még párszor el kell őt cipelgetni ezek szerint 🙂 🤯

2020. nov. 3. 14:25
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Én mindent a kezébe adtam. Még az ollót is megnéztük együtt. Sőt, megfogtam a kést, a másik kezemmel az ujjacskáját és óvatosan ráttem, hogy érezze meg, éles. Ha megismeri, utána már nem lesz kíváncsi. Sajnos a legtöbb anyuka annyira hlye, hogy sikít-visít mindentől, halálos veszélyt lát mindenben, elbarikádozza a lakást. A gyerek megtanulja, hogy félni kell, de annál kívácsibb, így az első alkalommal lecsap a dolgokra. Az én gyerekem megértette a dolgokat,de amúgy igen, vannak hlye gyerekek, akiket ha kettévágsz is, megy neki a falnak. Ezzel az ijedezős, mérges hozzáállással és a kiságyba berakással az én szememben nagyon éretlen vagy az anyságra. Ha így haéadsz, 1-2 év múlva te leszel az, aki a lábánál fogva vonszolja át a bolton a hisztitől fetrengő gyerekét, mert nem tanulta meg MEGÉRTENI a dolgokat. Csak azt, hogy hülyére vehet, papagájként ismétled magad stb.
2020. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Hagyjuk már Vekerdyt....Magyarázat nélkül lehetsz te bármilyen határozott. Egy szégyen volt az az ember. Még a 80-as, 90-es években nagyon jükat írt, aztán nála is befigyelt a leépülés és az, hogy nem frisstítette a tudását.
2020. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Ne hagyjuk Vekerdyt, mert ő értett hozzá, jobban mint itt minden okos noname Mariska.

Én tudok úgy felkiálltani, hogy te is sírva fakadsz, nemcsak egy 8 hónapos gyerek.

Hogy anyuci vérszegény, az más kérdés, akkor cipelgessétek hatezerszer a gyereket, ha neked van rá energiád, aztán ha egyszer nem nézel oda, akkor meg kész a baj.


A szégyen te vagy, ezt ki sem fejtem!

2020. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 5-ös nyilván azért kértem tanácsot, mert kiváncsi vagyok hogy lehet ezt kezelni, de remelem neked szép napot lett, hogy jól beszóltál. És képzeld, igen. Megnéztük a kábelt már meg a konnektort is, ettől nem lett kevéssé érdeklődő, és ettől meg nem fogom neki hagyni, hogy napi 2-3 órát ezekkel játszon, tépkedje a kábeleket. De gratulálok hozzá, hogy te ilyen tökéletes vagy.
2020. nov. 3. 15:02
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es mondjuk az a baj, hogy te hiába tudsz úgy kiáltani, ha én nem 😀
2020. nov. 3. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszerűen nem teszem érdekessé. Ha látom, hogy odaindul, felkínálok egy sokkal érdekesebb dolgot, vagy felveszem hogy na menjünk hülyéskedni a tükörhöz. Már nem is érdekes neki. Nálunk is be vannak dugva a konnektorok, néha odamegy, megnézi, de nem csapok nagy hűhót így továbbáll. Egy helyen lógtak ki kábelek, azt eltakartam egy kartonnal (csak egy szögből látszik így nem csúnya). Másik hely : egymásra raktuk a két éjjeli szekrényt azon vannak a tõltők stb. Nem a legszebb de legalább nem éri el.

Persze lehet, hogy ez nálatok nem működik, de nálunk kb.

2020. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!