Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lenne a legjobb neki?

Hogy lenne a legjobb neki?

Figyelt kérdés

Van egy középsős fiam es egy bölcsit kezdő lányom.


Fiam a helyi oviban járt kiscsoportba, de több okból váltottunk.

Egy másik község ovijába irattuk, illetve a lányunkat ugyan oda, bölcsibe.

A bölcsibe le volt beszélve a szeptemberi kezdésünk, így egész nyáron azt mondtuk nekik, hogy szeptembertől együtt mennek.


Ám a bölcsi nem nyílt meg. A fiamat hordjuk át csak. Emiatt kértünk 2 hét halasztást szeptember elején (úgy volt, szeptember közepére nyit a bölcsi), addig a fiunk itthon volt.

Elkezdtük az ovit szeptember közepén, bölcsi még mindig semmi.

"Szerencsénk volt", lebetegedett a fiunk. 3 hetet itthon maradt. A héten kezdte komolyabban először.

Bölcsi még mindig nincs. Tegnap volt szülői, ott mondták ki, hogy majd 6.án kezdünk.

Addig van ez a 2 nap, meg jövőhéten 4 a fiunknak egyedül. Utána hét szünet amúgy is.

Tegnap is és ma is úgy ment reggel, hogy sírt. Mert tudja, hogy amíg ő oviba van, addig én csak a hugival foglalkozok.


A szívem szakad meg.


Most gondolkodok azon, hogy holnap még megy, jövőhétre meg a 4ből 2 nap "szabit" kivenni.

Biztos örülne, hogy itthon lehet velünk, nem csak a hugival vagyok.


De másreszt az is felmerül bennem, ha így kiveszem, nem szokja meg normalisan az új ovit.

Mert ahogy a kicsi bölcsis lesz, én megyek vissza dolgozni. Utána már nem vehrtem ki őket kedvemre.


Szoval ti mit tennétek? Otrhon fognátok, vagy betennetek jövőhéten végig?


2023. okt. 19. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Otthon fognám.

Az az alapvető probléma, hogy azt látja, ő nem lehet veled, míg a húga igen.

Reméljük nov.6-án végre tényleg elindul a bölcsi.

Egy apró tanulság: amíg egy intézmény csak épül, épülget, megnyitásra készül, addig minden, a gyereknek tett ígérethez hozzá kell tenni: "feltéve, hogy az ígért időpontban megnyílik az az intézmény".

Én néhány építkezésen már túl vagyok, egyben még benne vagyok, a munkám miatt sok másikra van rálátásom, és nyugodtan mondhatom: MINDEN csúszik. A csúszás is csúszik. Nincs az a határidő, amit be lehetne tartani.

2023. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#!


Építőiparban dolgozik az egész család, szoval tudom milyen.

Itt nem erről van szó.

Az épület maga mar januárban kész volt. Mégis valamiért csak marciusban kezdték el beszerezni az engedélyeket. Ott meg szivatták őket, az igérgetes ment, mindenki kivárta a max átfutási időt és meg hosszabbitott is. Nyáron senki nem foglalkozott vele, mert szabik voltak mindenhol. Így jó szívás.


Szoval fizikálisan január óta használható lenne. A papirmunka ami elvitt ennyi időt.


De a lényegen nem változtat. Köszönöm válaszod.

2023. okt. 19. 09:22
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Kivenném, ha úgy látnám, hogy jót tesz a lelkének, de összességében meg kell tanulni, hogy ez most egy ilyen helyzet, nem tehet róla senki, hamarosan remélitek már tényleg együtt járnak.

Alapvetően előző évben is otthon voltál a hugival, amíg a fiad ovizitt, szóval nem újkeletű dolog ez azért.

2023. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon tartanám. Iskolában majd ezt nem lehet eljátszani, de oviban nyugodtan. Főleg ha szeretné. Mondjuk én laza vagyok ebből a szempontból, ha épp nem dolgozom, a kicsi nem megy bölcsibe, a kicsit nagyobb pedig eldöntheti, hogy akar menni vagy nem. Kicsi még, hadd legyen a kedve szerint, mert ilyen lehetőség később sosem lesz, hogy gondol egyet, otthon marad.
2023. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az itteni oviban reggelire beestünk, ebéd utan jött is haza.

Itt 8tól 3ig van (jelenleg, amig nem dolgozok). Már ez is egy nagy változás neki. Meg totál új gyerekek, nem ismer senkit.


6 án elkezdi a kicsi a bölcsit, én visszamegyek dolgozni, utana már nem lesz ilyen.

2023. okt. 19. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!