Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodások anyukái beszélgessünk?

Óvodások anyukái beszélgessünk?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem valamit az oviban.

A másik két csoportban rányitják az alvó gyerekekre az ablakot. Tegnap pontban 3-kor mentem a lányomért és félig leeresztett redőnynél tárva volt az ablak a földön meg aludtak a gyerekek. Kérdem én normális dolog ez, egy alvó gyerekre nyitni az ablakot? Miért nem fekszenek le az óvónők pizsiben és próbálják ki? Miért kell ezt csinálniuk? Miért nem fűtenek kevésbé és akkor nem kellene nyitva tartani az ablakokat?

Válasz: mert a főnökasszony szereti a meleget! Azért megy maximumon mert a főóvónő szereti a nagyon meleget a többieknek meg melegük van, a gyerekek meg le vannak tojva!

Szóval nem is csodálkozok ha sorban betegednek meg a gyerekek, de szegényeket sajnálom, mert szenvedés nekik, és a szülőknek is a folyamatos köhögés, orrfolyás stb.

De ki vagyok én, kérdem, hogy felelősségre vonjak bárkit is, és ki vagyok én, hogy nekem semmi nem tetszik és mindenbe belekötök?

Anyuka vagyok!

És ezért nem is értem az óvónéniket, akik szintén anyukák, és talán az ő gyerekükkel is így bánik egy másik nevelő, hogy van szívük a kis teremtéseket ilyen körülmények közé kényszeríteni?


2010. okt. 19. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

MI egy kis faluban lakunk, nagyon-nagyon jó itt az ovi, a gyerekek az elsők.

2010. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok veled vitába szállni, de hidd el, sokkal egészségesebb nyitott ablaknál aludni (akár télen is), mint 26 fokban, főleg, mikor egy 50-60 nm-es szobában egyszerre alszik 20-25 gyerek... én óvónőként ugyanígy csináltam évekig... ha ettől megfázik valaki, akkor valami gond van az immunrendszerével vagy nincs hozzászokva a friss levegőhöz. Az ovisok nem azért náthásak sűrűn, mert alváskor nyitva az ablak (gondolom, nem tárva), hanem mert sajnos sok szülő betegen, félig gyógyultan bedugja a gyerekét, mert a munkahelyén nem nézik jó szemmel, ha otthon marad vele... A nátha, bizony cseppfertőzéssel terjed, nagyon ritka, hogy a gyerek azért náthás, mert hűvösebb helyen alszik... akkor az enyémek mindig betegek lennének, ui. nálunk éjjel sosincs 18 foknál több... egyik gyerekem se beteges. egy óvónő anyuka
2010. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves utolsó. Nálunk sincs meleg talán 20 fok:) És egészséges a friss levegőn aludni, ebben egyetértünk, de itt tárva nyitva volt az ablak. Azért az nem jó.

Mi szokva vagyunk a levegőhöz, minden nap ha esik, ha fúj órákat sétálunk és szinte nem is voltunk betegek a kisebb náthát leszámítva:)


Elsőnek: nincs kérdés, csak kíváncsi vagyok kinél milyen az ovi, mennyire figyelnek a gyerkőcökre, stb

2010. okt. 19. 10:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. okt. 19. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!