Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a bölcsöde ,óvoda vagy...

Ha a bölcsöde ,óvoda vagy iskola autizmus vagy adhd gyanút làt , rögtön kell szólniuk a szülőknek vagy vàrnak?

Figyelt kérdés

#óvoda #kisgyerek #Autizmus,adhd
2023. okt. 24. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

7 éves koráig a gyerekemet kb. két tucat szakember látta. Neurológusok, pszichológususok, pszichiáter, gyógypedagógusok, konduktorok, gyógytornászok.... (Korai fejlesztés és a pedagógiai szakszolgálat emberei is) stb.

Ordító jelek voltak, mégse diagnosztizálták, csak most.

Akkor szerinted mennyire kompetens ebben egy óvónő?

2023. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs , azért kérdezek
2023. okt. 24. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónő nem kompetens ebben egyáltalán. Ha egy gyerekkel bármi gond van, szerintük autista. Én 3 évig ezt hallgattam, pedig már ezer helyről vittem nekik papírt, hogy nem az.

Amúgy elvileg illene szólniuk, ha bármi gondot látnak, de nem biztos, hogy megteszik. Ennek két oka van, az egyik az, hogy úgysem tudnak segíteni, és ezt ők is tudják. A másik meg az, hogy sok szülő támadásnak véli, és nem igazán akarnak konfrontálódni.

2023. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, intézménye válogatja
2023. okt. 24. 16:45
 5/11 A kérdező kommentje:

1es ès megkérdezhetem,hogy akkor miért kapott csak 7 éves kora után?

Azt mondták,hogy kinövi?

2023. okt. 24. 17:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Ó, sok mindent mondtak. Az "anyuka hülyétől" kezdve a "csak idegrendszeri éretlenség", "határon van", "nyugodjon meg, de lehet, hogy értelmi fogyaték", "csak túlérzékeny"-ig mindent. Egyébként nem én forszíroztam, csak mindig feljött. 37. héten született normál súllyal, ennek ellenére koraszülött utógondozásra jártunk és korai fejlesztésre.
2023. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Az autizmus egy spektrumzavar. Mindenkinek vannak autisztikus tünetei. Orvosa válogatja, hogy hová teszi a határt, mennyi tünettől számítja autistának a gyereket. Na meg sok olyan dolog van, ami életkori sajátosság, és a gyerek kinőheti. Viszont egy bizonyos kortól elég egyértelmű. Kisgyermek korban azért elég nehéz az átmeneti állapotban lévő gyerekeket kiszűrni.
2023. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 ovi szerint, a környezetem szerint is, a háziorvos szerint is, a családom szerint is, az első inkompetens védőnő szerint is az első gyerekemnek semmi baja nem volt.

Mindenki szerint én voltam a hülye, a túl aggódó első gyerekes aki túl sokat vár el a gyerektől, aki túl liheg mindent.. Minden is kifogás volt, ilyen a gyerek temperamentuma, habitusa akármi..dackorszak ect.

Az mellékes volt, hogy születése óta extrém szeparációs szorongó, később extrém dacos, önbántalmazó.

A lányom toxémia mellett született,megjárta a PIC osztályt, oxigéninkubátort, fejlődésneurológiára is kellett járnunk 1 éves koráig.


Kitalálod? A gyermekem sni-s, ugyan nem auti de :szenzoros, adhd-s, iskolai képességek kevert zavara, beszédértési zavaros..szorong, az idegrendszere még mindig fejletlenebb.



A második gyerekemnél is én indultam el, itt is jöttek volna az okosok, de megint csak nekem lett igazam.

Szintén adhd, szenzoros, kevert specifikus, beszédértési zavaros.


Sajnos nagyon sok szülő viszont szemellenzős, és egyáltalán nem akarja elfogadni, ha az ovi javasolja a szakszolgálatnál a felmérést.

2023. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ès van olyan szülő aki azt mondja az oviba ,hogy nem viszem kivizsgáltatni?
2023. okt. 24. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván. De ha az óvoda kezdeményezi a vizsgálatot pl: a szakszolgálatnál, köteles elvinni a szülő.

Az már mellékes, hogy a legtöbb szakszolgálatos akkor se talál semmit, ha az orra előtt van.

2023. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!