Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez autizmus enyhe...

Szerintetek ez autizmus enyhe formája lehet vagy csak simán okos?

Figyelt kérdés

6 éves a kisfiam,nagyon okos. Eddig szerette a számokat, számolást. Most is ügyes de már különösebben nem èrdekli. Már egy ideje folyékonyan olvas és meg is érti amit olvasott. Kiemelten érdeklődik a közlekedés iránt, ez kb. mindig is így volt, mostanában a térképeket is nézegeti.

Egyébként beszédes, barátságos, nyitott, érdeklődő. Szereti a gyerekeket,vannak barátai, sokat viccelődik.Szemkontaktust tart és rugalmasan tud alkalmazkodni ha pl változtatni kell valamit a napban. Esetleg szóval teszi, hogy nem ez volt megbeszélve de nem borul ki miatta.

A közlekedés, térképek és az átlagon felüli matekos képességek miatt kérdezem...

Tudom, hogy itt nyilván senki sem diagnosztizál véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2023. júl. 21. 23:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Én 6 èvesen saját mesekönyvet írtam, A3-as oldalakat teleírtam kitalált történetekkel és összefűztem őket. Olvasni,írni egyedül tanultam meg,mert 6 évesen még ovis voltam,7 évesen mentem iskolába. Nem voltam autista. Az első 4 osztályt végig unatkoztam,szín ötös voltam, egyszerűen nem értettem,miért ilyen "dedós" dolgokat tanulunk. Aztán még 6.ig könnyűnek éreztem, aztán viszont teljesen átlagos tanuló lettem,már nem ment olyan nagyon könnyen a tanulás. Az viszont rossz volt,hogy 6 évig zseninek voltam elkönyvelve,aztán amikor kiderült,hogy átlagos vagyok,a szüleim éreztették velem,hogy csalódtak.
2023. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Készség, én is nagyon jó vagyok számokkal, minden rokon telefonszámát kívülről tudom, több bankkártya, bankszámlaszám adatait kívülről tudom, útvonalakon évekkel később is visszatalálok, mindig jó voltam matekból, mindent megjegyzek. Nem vagyok az autista spektrumon, pedig a férjem is felvetette amikor valami lehetetlenül bonyolult dolgot hibátlanul visszamondtam amikor arra sokkal később szükség volt, szóval nyugi, minden oké, ez szimplán egy készség / adottság.
2023. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Sem az autizmust, sem a kiemelkedő okosságot nem látom a leírás alapján. Ez csak egyszerű érdeklődés.
2023. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Én meg írtam-olvastam 3 évesen, több száz állat nevét tudtam fejből kép alapján, mégsem lettem zseni, igaz, autista sem.
2023. júl. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Jól fejlődő, intelligens 6 éves gyerek. Nem kiemelkedő.
2023. júl. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

De az autizmus nem zseniség! Tessék már elfelejteni az esőembert.

Az autisták nagyon nagyon kicsi hányada rendelkezik átlagon felüli intelligenciával.

A beszűkült érdeklődést meg úgy tessék már elképzelni, hogy nem nagyon jó valamiben, hanem csak egy téma érdekli és semmi másról nem beszél. Nem képes kivárni míg elmondod a sajátod, nem hallgat meg.

És ez sem jellemző minden autistára.

Vannak akiknek nincsenek ilyen témáik, nincs érdeklődésük.

2023. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom miért extra a 6 éves olvasás-matek érdeklődés, nem véletlen nevezték ki ezt a kort iskolakezdésre, hat évesen 1 hónaposan már sulis lehet bármelyik kiskölyök.


Meddig számol? Tört is megy? Térképek oké, hogy érdeklik, de megjegyzi az utcákat, tudja, hogy hol melyiknél jobbra balra kell-e fordulni, meg el tud mondani 4-5 utcából álló útvonalat fordulásokkal? Vagy melyik út melyik városba vezet, vagy ilyesmi? Az, hogy érdeklik ezek a dolgok, az semmi, még csak extra iq sem, átlagos értelmes gyerek. Az, ha nagy számokkal számol(100-1000 között összead, kivon) az már valami. Ha leülteted és elmondja az útvonalat ami több különböző utcából áll helyesen megnevezve random helyeken, pl hogy jutsz el a rendőrségtől a fagyizóig és felsorolja, hogy itt jobbra, ott balra fordulok, az esetleg egy extra dolog, de ilyenek, hogy hazatalálna két utcával arrébbról, az semmi.


Túl kevés az infó, felületesen mesélted el.

2023. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
A kiskölykök nagyrésze keni-vágja első hallás után a dinoszauruszneveket, erre ugye se te, se én nem lennénk már képesek. A te fiad meg a dínók helyett a közlekedést választotta érdeklődése tárgyául, semmi különlegesség nincs ebben.
2023. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat. Igen, nagy számokkal tud számolni. Ezres számkörben jól számol. Nem mindig hibátlan de elboldogul. A törteket alapszinten ismeri de azokkal műveleteket nem végez. + az órát is tudja. A közlekedésben: ismeri a helyeket, ahol szoktunk járni, eltalálna ide-oda busszal, villamossal de sokat is kirándulunk, utazunk városon belül is. Azért nem csak ez az ami foglalkoztatja. Szokott ő is mesét írni. 4-5 rövid meséje már van.
2023. júl. 22. 09:54
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
De most mit vársz? Ájuljunk el tőle? Vagy a való életben már mindenkinek eldicsekedtél a "zseni" gyerekeddel? Kivéve a háziorvosnak és védőnőnek,akik tudnának érdemben is válaszolni? Hagyd békén azt a szerencsétlen gyereket. Nincs semmi baja és nem kiemelkedően okos, bármennyire is ezt szeretnéd hallani. Valószínűleg a gyerek már észrevette,hogy imponál neked,ha "okos" dolgokat csinál,így igyekszik szegény mindig meglepőbb,felnőttesebb dolgokat csinálni,hogy anyuci elájuljon. De ez baromi káros.
2023. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!