Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koraszülött kisgyerekek...

Koraszülött kisgyerekek szülei, tudnátok beszélni arról milyen volt a kisgyereketek mozgás és beszèdfejlődèse,a mèrföldkövek hogyan jöttek ?(megkèsve, időben) Bàrmi ami eszetekbe jut

Figyelt kérdés

#Koraszülött kisgyerekek #Fejlődès(mozgás, beszéd)
2023. okt. 25. 20:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Kèsőnèrès mozgásba,èrtelmileg,viselkedèsbe, szocializációban ,finommozgàs bármi amire vissza tudtok emlékezni
2023. okt. 25. 20:16
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve mennyivel született korábban, császárral vagy normál szülés volt
2023. okt. 25. 20:18
 3/10 babyboom567 ***** válasza:
70%

Ismerősöm koraszülött ikrei már elmentek iskolába,az én időre született idősebb korú gyerekem meg nem.

Rengeteg utánkövetés,korai fejlesztés volt nekik, csak azért mert koraszülöttek voltak,én meg 3 évig "könyörögtem", hogy valaki foglalkozzon már a gyerekkel,mert gond van.És még mikor már a "szakemberek" is belátták,hogy gond van, akkor sem kaptunk fejlesztést csak magán úton.

2023. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A részleteket nem tudom természetes úton szült a barátnőm 1 hónappal előbb. Az ő fia gyorsabban kezdett kúszni mint az enyém (egy időben születtek). Sőt a foga is előbb jött. Ugyan akkorák szépen felszedte magát a baba.
2023. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én voltam nálunk koraszülött. De szerencsére csak 35 hétre, szóval nem extrémen. 2000gramm voltam.

Nem tudok semmi hátrányáról. Mindent időben csináltam, kivéve a mászást, mert azt kihagytam. De több családtagom is kihagyta, szóval szerintem nem a koraszülöttség miatt.

11 hónapos koromtól beszéltem, 1.5 évesen már szókincsem volt. 14 hónaposan jártam. Elég extrovertált típus voltam/vagyok.

3 diplomám van, 2 nyekven beszélek, fiatal koromban táncoltam versenyszerűen. Ezt nem dicsekvésként írom, hanem hogy megnyugodj, hogy nem a világvége a koraszülés.

Persze én nem voltam extrém koraszülött, ott biztos érdemes minőségi korai fejlesztésbe invesztálni. 30 évvel ezelőtt ilyen még nem volt.

2023. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat
2023. okt. 25. 22:09
 7/10 anonim válasza:
Én 34 hétre születtem 2550 grammal, nagyon hamar elkezdtem járni és beszélni, ennyit tudok, alapvetően egészséges vagyok, de gondolkodtam azon, hogy ennek köze lehet-e a mentális problémáimhoz.
dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem utolsó,hogy milyen mentális problémáid vannak?

Köszönöm szépen

dec. 17. 20:30
 9/10 anonim válasza:
depresszió, szenelyisegzavar. A funkcionáló fajtából, de attol mèg nem jo. De ennek van traumatikus háttere is, csak ugy erzem, hogy ez engem jobbá megviselt, mint a tesomat, aki normal idore született. Igaz, a koraszülöttseg miatt az életem elso hetet inkubátorban toltottem, es az anyám sem tudott szoptatni, valószínűleg ez sem segített.
dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30 hétre született ikrekkel első perctől tornázunk, fejlesztjük őket, orvosok és gyógypedagógusok szeme előtt vannak, mégis sok a lemaradás. Minden később kezdődött. Most 5 évesen van a legtöbb, heti 6 óra fejlesztés és otthon is kellene TSMT-zni. Rezeg a léc, hogy mehetnek-e normál iskolába. Figyelemzavar és hiperaktivitás, részképesség zavar, diszes dolgokban veszélyeztetettek. Facebook csoportban nagyon sok vegyes tapasztalat van, érdemes ott kérdezni és olvasni.
dec. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!