Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le lehet mondani egy gyerekről...

Le lehet mondani egy gyerekről, ha "problémás"?

Figyelt kérdés
2 fiam van, a nagy 5 éves, a kicsi 3. A nagy fiam is problémas, de fejleszthető, okos aranyos kisgyerek. A kicsi viszont 😔 az értelmével nincs gond, beszélni tud, szobatiszta is. Hihetetlenül agresszív, veszélyes, érzelemmentes. Támad, bántalmaz kicsit, nagyot egyaránt. Néha már eszközzel is. Kivizsgálása folyamatban van egy ideje, babaként is nagyon furcsa volt már. Kódot nem kapott még, diagnózis sincs. Korai fejlesztőbe jártunk, pszichológus még nem akar róla semmit mondani, inkább nekünk javasolt terápiát. Azt mondta hogy ilyen kicsin még nem állapítható meg, hogy pszichopata e vagy sem, meg hogy ilyen diagnózis igazából már nincs is, főleg nem gyerekekre. Bölcsivel egyszer próbálkoztunk, brutálisan verte a gyerekeket, amint egy pillanatra le vették róla a szemüket. Nem kapott felvételt természetesen ezek után. Soha nem kötődött senkihez, se hozzám, sem apjához, nagyszülőhöz, neki az ég világon teljesen mindegy ki van vele, vagy ki nincs. Az az igazság, hogy nem bírjuk tovább. Ezt a brutál kontrollt, az állandó verekedést, hogy mindenkit támad, testvére is fél tőle, éjszára kulcsra zárkózik az apjával, mert mióta nincs kiságyban, azóta éjjel is gondok vannak (szörnyű gondok). A kiborulásokról nem is beszélve, durva önbáltalmazásai vannak. Nem mertem senkinek elmondani vagy egyáltalán megkérdezni, hogy lemondhatunk e róla, nem tudom mit tegyek. Nem vagyunk mi rossz emberek, soha nem bántottuk, sokmindent próbáltunk. Tegnap már a rendőrség is eljött hozzánk, van a közelben egy terület, ahol biztonságban tudnak kismotorozni a gyerekek, épp csak mi ketten voltunk, amikor jött egy 2 éves kisfiú az anyjával. A fiam azzal a lendülettel, ahogy beléptek és neki iramodott a kisfiú a motorozásnak, belerohant, elesett és erőből ütötte ahol érte szerencsétlent, mire az anyjával futottunk és hátralökte a gyerekem. Ha nem fogom le, akkor a nőnek is nekimegy, majd én kaptam a pofonokat a saját fiamtól. Nem bírjuk tovább.
2023. nov. 8. 12:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%

3 éves gyerek megveri az összes gyereket de még a felnőtteket is?!

Mi ő, terminátor?

Erős túlzásokat érzek....

Nonszensz

2023. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Le. Bármilyen gyerekről bármikor le lehet mondani- ha örökbe adod. Anélkül csak intézetbe adhatod és kerheted a szülői felügyeleti jogod megszüntetését. Ez azt jelenti, onnantól semmi jogod a gyerekhez, de továbbra is kötelességed eltartani. Az állam számára fizeted ilyenkor a tartásdíjat
2023. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy az 5 évesnek hogy magyarazod meg, hol a teso? Mi kész a válasz, ha megkerdezi, anyu, rólam is lemondás majd, ha valaminrosszat csinalok?
2023. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
32%

Nem.


De ha lehetne is, az nem oldaná meg a problémát.

2023. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem úgy érti, hogy megveri, de a szándék benne van és nekiáll bántani a többieket meg a düh is megvan, ez csak rosszabb lesz, ahogy nő és idősödik és erősödik.

Én félnék tőle.

Milyen szörnyű gondok vannak éjszaka, ezt kifejtenéd picit?

2023. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%
És ti végül elmentettek terápiába? Ugyanis egy gyereke baja, az mindig a család baj, így minimum családterápia szükséges, ami ebben az esetben téged és a férjedet jelent.
2023. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 babyboom567 ***** válasza:
87%

gyógyszer? bármi?Én eléggé "gyógyszerellenes" vagyok, de van az a szint,amikor egy próbát megér a dolog.És ez az.

Kérdezz utána családsegítőnél,hogy mi a menete az intézeti elhelyezésnek,és nem, nem fogják leharapni a fejed.Vannak bentlakásos otthonok is.ÉS ETTŐL NEM VAGY ROSSZ EMBER!!

Sürgősen keress olyan gyerekpszichiátert aki ad gyógyszert!!És próbáljátok ki,közben párhuzamosan kezdjél el,bentlakásos otthont keresni pszichés beteg gyerekeknek.Ilyen súlyos állapotban, egészen biztos,hogy nem sima gyerekotthonba kerülne.

2023. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

Engem is érdekelne, hogy elmentetek-e a javasolt terápiára? Ha igen, ott kiderült-e már valami?

Sőt, én azonnal visszakérdeztem volna, hogy miért gondolja a szakember, hogy nekünk erre szükségünk van, milyen problémás jeleket lát? (Nem számon kérően, hanem őszinte csodálkozással és érdeklődéssel.)


Szerintem ez a kulcsa a gyerek viselkedésének, de egyetlen félmondattal elkented.

2023. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

A terápiát azért javasolta, mert látja hogy a gyerek állapota mit okozott nekünk és könnyebben fel tudjuk dolgozni. Mondtam neki, hogy nem bírom tovább, ezután javasolta. De nem, még nem voltunk, mert ez nagyon friss még, azt mondta keres szakembert és beajánl, hogy hamar kapjunk időpontot.

Hogy miket csinál éjjel, álmunkban támad, bármivel fejbecsap, ami a keze közé kerül (könyv, játék akármi), a testvére kezét véresre harapta, amikor aludt, betörte a vitrint kézzel vagy valamivel, majd belenyúlt a szilánkokba, ilyesmiket😔

2023. nov. 8. 13:09
 10/39 anonim ***** válasza:
96%
Gyermekpszichiátria? Nem küldtek el? (Nem pszichológus, pszichiáter). Van olyan is, ahol bent kell egyet aludnia, hogy folyamatosan tudják figyelni, nem egy óra és viszlát (Heim Pálban van asszem, meg Szegeden is). Vagy csak sima pszichiátriai vizsgálatra? Családban tudtok bármilyen mentális betegségről? Ő mondd bármit, miért csinálja ezt?
2023. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!