Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek extrém hisztis volt a...

Akinek extrém hisztis volt a gyereke, annak meddig tartott ez az időszak?

Figyelt kérdés
A lányom születésétől kezdve egy többemberes baba volt, folyton figyelmet követelt, nem lehetett letenni egy percre sem, minden játékot 5 perc után megunt, 8 hónaposan kezdett el akaratos lenni, és azóta állandóan visít. Ismerem a jelenlegi bababarát nevelési elveket, próbálom őket alkalmazni, próbálom kerülni azokat a szituációkat, amik hisztiket szülnek, de folyamatosan generálódnak az olyan helyzetek, amiket nem tudok megengedni. Pl. felkel reggel, megtöltjük vízzel a kulacsát, felteszem a tanulótornyába, együtt csinálunk neki rántottát, kiszedem tányérra, vinném enni, erre sikítani kezd. Próbálom megnyugtatni, kiszedni belőle, hogy mi a baja, nyúl az evőeszközös fiók felé. Odatartom, mutatom neki, hogy vegyen ki egy kis villát, de ő ki szeretné borítani az evőeszközöket a tartóból. Mondom neki, hogy azt nem lehet, mert koszosak lesznek a kanalak és nem szeretném én pakolgatni, amikor ő megunta a játékot. Erre vigasztalhatatlanul sikít, vergődik, csapkod, próbálom elterelni a figyelmét, kicsit lenyugszik. Beteszem az etetőszékbe, odaadom a villát meg a kaját és újra sikítani kezd és elhajítja a tányért a földre, újra vergődik, kiveszem, elvágja magát a földön, beveri a fejét és onnan már a fájdalom miatt is sikít. És ez egy ilyen eset, óránként van egy ilyen úgy, hogy akkor 15 perc fél óráig hisztizik. Próbálok nyugodt maradni, olvasgatom, hogy hogy kell ezt jól kezelni, de egyszerűen már kiég az agyam az egész napos nyivákolástól. Éjjel is kel még 2-3x, természetesen akkor is sikít és vergődik. Mondjátok el kérlek, mit csinálok rosszul, mert nem bírom tovább. Bevonom a házimunkába, minden délelőtt kiviszem másfél órára a kertbe futkosni, ha van időm, akkor délután is, foglalkozom vele, csinálok neki játékokat, nincs oka unatkozni. Ha nem lehet ezzel mit csinálni, csak túl kell élni, akkor meddig tart ez még? 17 hónapos amúgy. Köszi a válaszokat!
nov. 9. 15:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
10 éves múlt és még tart
nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Te jó ég, akkor szerintem elásom magam. :D És most 10 évesen milyen egy hisztije? Nem lett könnyebb se vele?
nov. 9. 15:56
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

"Beteszem az etetőszékbe, odaadom a villát meg a kaját"


Hiba: mindent előre kommunikálni! Semmit ne csinálj passzívan. Nem baba már.

nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz 3-as? Folyamatosan kommentálok mindent, hogy akkor most megyünk szépen enni, tessék, itt a kaja, itt a villád, itt a vized, jó étvágyat. És ha nem hisztizik, akkor amúgy szépen eszik egyedül, soha nem etetem, ha arra gondolsz. Vagy hogy kéne máshogy csinálni?
nov. 9. 15:59
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Adj neki opciókat. "Szeretnéd kívenni a villát a fiókból, vagy adjam oda én?" "A piros tányérból ennél ma, vagy inkább a kékből?" "Menjünk ki most, vagy előbb pakolgatnád az építőkockákat?" "Ezt a nadrágot szeretnéd ma, vagy inkább amazt?"


Az enyém múltkor azért ordított, mert nem akarta, hogy ráadjam a cipőt. Ordított tíz percen keresztül, pedig már a harmadik percben mondtam neki, hogy jóvanakkor, nem kell cipő. Lenyugodott, akkor megbeszéltük, hogy vagy itthon maradunk, vagy cipő, más lehetőség nincs, mert már november van, hideg. Rögtön kellett neki a cipő, azért ordított, mert nem vagyok elég gyors. Még a lépcsőn lefelé is nagy volt a hangja, de a szomszéd konfrontálta a kérdéssel, hogy mi baja van. Elsírta neki, hogy túl lassan adom rá a cipőt, mire a szomszéd mondta neki, hogy ilyen nagy lány (2 éves) már simán felvehetné magának a cipőjét, akkor nem kellene várnia másra. Azóta azért ordít, ha segíteni akarok neki.

nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
5# Jó, de ő már 2 éves nálad. Nálunk a 15 hónapos ugyanezt csinálja, mint a kérdezőnél,hiába ajánlom fel az opciót, ha még annyira nem érti mit szeretnék. Főleg, hogy hiába választ ő, akkor is megy a dac. Ki kell próbálni, de sajnos ez sem univerzális.
nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
nem autista?
nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
6# vagyok. Egyébként nálunk ami működik inkább az elterelés kérdező. De ez se mindig. Ha olyan napja van, akkor azt érzem fejre is állhatok, mert akkor semmi se jó,sajnos. Valamikor meg teljesen jól kimozdítható ebből. Még keresem én is a megoldást, bár a többgyerekes ismerőseim azt mondják, ezt az időszakot át kell vészelni.
nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
7# Esetleg dackorszakról hallottál e?
nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
9 es. ez a viselkedés előfordul gyakran az autistáknál .
nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!