Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez vajon a dac korszak miatt...

Ez vajon a dac korszak miatt van? Mit tehetek hogy ne viselkedjen agresszívan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves.

Az utóbbi időben, nagyon nagy hisztiket csinál, pl azért ha nem kaphat egy olvadós cukrot, vagy éppen ennie kellene és nem akar....

Van hogy néha rám üt ilyenkor.

Próbáltam szépen higgadtan megbeszélni vele hogy ezt nem szabad mert anya szomorú lesz.

Próbáltam hogy rá szólok erélyesebben.

Egyik sem használ.

Mit tehetnék?



nov. 13. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A csapkodást nem engedném, de a hiszti sajnos/nem sajnos - normális. Én lányom 3,5 éves, most kezdődött, kicsit később, mint másoknak ezek szerint. Éppen olvastam, hogy kell az idegrendszeri fejlődésükhöz, elengedhetetlen... Akinél kimarad, később durvábban kiüthet. Annyi, hogy a csapkodást ne engedd, fogd a kezét, határozottan, hogy NEM! ilyet nem szabad, később is mondd el neki ezt. Azért ha értelmes, meg fogja érteni... Hát, a hiszti meg...na, ez van.
nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Örülj neki ,hogy most csinálja, mèg nem olyan erős mint egy vagy màsfèl év múlva lesz.

Nálunk 4 éves és mèg most is tud alkotni.

Nagyon szeret kóstolgatni minket,hogy meddig mehet el.

Nálunk is viszonylag későn kezdődött.

Másnál 4 éves korra már vége.

nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Szívből ajánlom a kék "Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" című könyvet. Tényleg hasznos tanácsok vannak benne.
nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is későn kezdődött, cserébe 4 és fél évesen még tart. Az ovi miatt annyira nem örülök. Náluk erre zéró tolerancia van, de ez nem jelenti azt, nem próbálkozik. Csak már sokkal választékosabban tudja kifejezni, hogy nem tetszik neki. Magyarul, visszabeszél.
nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

4es akkor nem is reménykedhetek,hogy fel év múlva könnyebb lesz?

Ebbe bíztam pedig.

Igen most már verbalisan tökéletes nyelvtannal dacol.

Az ovitok ,hogy áll hozzá?

2#

nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Oviban jófejek, de mondtam nekik, hogy legyenek vele határozottak, nem sértődök meg, ha ilyenkor érezhető következménye van a hülye viselkedésnek. Meg azért tudjak róla. Viszont felhívtam a figyelmüket, hogy könnyen hergelhető, szóval ha csendben szívóznak vele, és ő hangosan reagál, akkor ne csak azt hallják meg, hogy ő hangos. Ez nem mindig sikerült, de most már mondtam neki, hogy akkor lehet menni árulkodni. Ez úgy tűnik, hogy működik. Kevésbé frusztrált. Amúgy szereti az ovit, őt is szeretik, csak kemény dió. Tudják jól kezelni, tudnak partnerek lenni. Amúgy néha olyan, mintha egy szemtelen kiskamasszal élnék, csak ő nem vonul el duzzogni a szobájába, hanem pukkadozik, aztán szívózik passzióból tovább. Makacs, erős akaratú gyerek. Amúgy kiemelkedően okos, mondják is, hogy külön kell terhelni, kell neki a kihívás állandóan, akkor nincs ideje unalmában elkezdeni szenvedni, amiből ugye jön a kínlódás. Itthon is igyekszünk, de értelemszerűen, sajnos nem tudom a világ összes figyelmét és idejét csak hozzá igazítani. Meg, ember vagyok én is, a türelmem is véges egy idő után.
nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6os újra a 2.vagyok

Nálatok volt késői beszèdfejlődès?

Nálunk a mèrföldkövek egy évvel elcsúsztak.

1 évvel később rakott össze 2 szót meg kérdezett

nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: az én lányom második éve ovis, ott nincs vele probléma mondjuk (remélem, nem változik ez). Inkább otthon engedi ki a gőzt. Amúgy az a kék könyv, amiről szó volt, tényleg jó. Főleg azoknak, akik nem agresszióval, de hatékonyan szeretnének nevelni.
nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, sőt. Izomfeszesség volt, nálunk a mozgások voltak csúszva, de még mindig időben. Beszédfejlődéssel kompenzált, hamar beszélt mondatokban, azóta meg csak akkor nem beszél amikor alszik. Néha akkor is.
nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Újra 2.vagyok.

Azért kérdezem mert szakemebertől tudom,hogy a késői beszèdfejlődès is okozhat ilyen dolgokat.

De nálatok akkor nem ez van.

Már jó lenne ha kinőnè

nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!