Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy jelenik meg egy 1,5-2...

Hogy jelenik meg egy 1,5-2 éves gyerekben ha csak félig figyelnek rá?

Figyelt kérdés
Vissza kellett mennem dolgozni, ennyi idős a gyerekem. Itthonról vagyok, félig meddig rugalmas munkaidőben. Nyilván kevesebb figyelem jut a gyerekre, mintha csak a háztartás lenne, de rögtön ott vagyok, ha komoly gond van, válaszolok ha kérdez, stb. Csak közben előttem van a laptop és nagyrészt azt nézem. Mondjuk néha tartok pár perc szünetet, amíg eszik, vagy leülök hozzá autót tologatni, labdázni, mondok pár mondókát, stb. De a héten megkaptam, hogy azért biztos érzi, hogy nem teljesen rá figyelek. És ez kicsit rosszul esett, nem is tudom, tényleg van ennek káros hatása? Én eddig úgy gondoltam, hogy hát eddig is olyan jól elvolt nélkülem, hiába volt több időm rá, nem igényelte annyira a jelenlétemet. Meg talán mégiscsak jobb mintha bölcsibe adnám, ahol azért még kevesebb személyes figyelem jut rá, nem?
nov. 15. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Engem ennél jobban aggasztana, hogy a munkámra nem figyelek... Sosem értettem, hogy tudnak egyesek totyogós gyerek mellett érdemben szellemi munkát végezni...
nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Irigykedek. Ez azért nem jellemző. A gyerek mellőli home office legrosszabb eleme, hogy se a munkára, se a gyerekre nincs elég "figyelem". Átlagos gyerek nem ül meg csendben még ovis korában sem. Jön ötpercenként, hogy "nézd anya", "anya játszunk", "anya olvass!". Iskolás mellől már egy fokkal könnyebb a munka.
nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg, hogy legyen olyan idő is, mikor rá figyelsz teljesen. Nem játszana vele a bölcsődei gondozó sem reggeltől estig. Nyilván érzi, hogy nem vele foglalkozol reggeltől estig, de ha ez ki van mondva - most játszunk, most anya dolgozik - akkor normális része az életnek, és nem kéne hogy ártson. Amit lehet, csináljátok együtt, vagy "együtt" (pl. teregetéskor a fiamnak van egy saját kötele, amit telerak csipesszel így teregetünk együtt, de a konyhában tényleg praktikus a gyerek fellépő (tanulótorony)).
nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


3: vannak közös tevékenységeink, pl a főzés a kedvence. Felültetem magam mellé a pultra, kóstol, kavar, pakol, rázza az üres vagy bontatlan fűszereszacskókat. Meg porszívózni is szeret. Más házimunkába még nem nagyon tudom bevonni, ruhákat csak szétdobálja, mosogatáshoz nem szívesen engedem még.


2: én is nagyon hálás vagyok érte, hogy ilyen jó természete van. Ő sem ül meg egy helyben sokat, sokat jön megy a házban, kutat, felfedez, pl nyitogatja az ajtókat, pörgeti a babakocsi kerekét, pakolja a poharait, stb. A figyelemmegosztás persze engem is leszív, nagyon elfáradok a végére. De reggel, meg alvásidőben azért nyugodtabban tudok dolgozni.


1: inkább adminisztrációs jellegű feladataim vannak. Kb elég ha a szemem meg a kezem ott van, de a fülem, figyelmem többi része a gyereké tud lenni. Nem egyszerű nyilván így sem, de legalább kisebb a hibalehetőség, meg könnyebb javítani, mint pl egy programozást vagy könyvelést.

nov. 15. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán dolgoztam mellette itthon. Napi 2-3 óra volt de volt hogy 1 vagy éppen 5. Mindkettő gyerekem szerette szerencsére az önálló játékot, nagyon jól elvoltak ameddig dolgoztam.

Nem úgy kell elképzelni hogy 2-3 órát folyamatosan ültem a gép előtt hanem egész nap összesen ennyit kellett dolgoznom. Közben játszottunk, főztünk, sétáltunk.

nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen természetű a gyereked, akkor nem hiszem, hogy gond lenne ezzel. Én is dolgozom már (1,5 éves mellett), de ha ébren van, képtelenség, pláne hogy gondolkozni is kéne közben. Jön, mutat, húz magával, vegyem fel, ha az ölembe veszem nyomkodja a billentyűket, vagy éppen az egérrel kattintgat/nézegeti a fényét közelről és amúgy durva, de már azt is látom, hogy sokszor utánoz, ahogy pl. ülök a gép előtt, vagy telefonálok napközben többször. Én ezt nem érzem jó iránynak, nem akarom, hogy azt lássa, hogy egésznap a gép előtt ülni és telefont nyomkodni normális. Sajnos nekem ez egy komoly felismerés volt, így inkább alvásidőkben dolgozom 90%-ban.
nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!