Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet mondani egy 4 éves...

Mit lehet mondani egy 4 éves gyermeknek a halálról és a temetésről?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nemhiszem hogy bármit is kellene tudnia.Fiatal még,ugyse érti meg.Temetésre ne vidd,a halálról meg elég ha úgy tudja az illetőről,hogy már nem jön vissza valami okból.Egy kis fantázia kell,neki semmi szüksége a való igazra.
2010. okt. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
egyetértek az előttem lévővel
2010. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ha kérdez nem szabad hazudni... megkell mondani őszintén ( persze életkornak megfelően), de tudnia kell hogy mi az igazság... a halál is az élethez tartozik.. ugyanez a helyzet a szaporodással...inkább a szülő beszéljen róla, minthogy egy kisjátszó pajtása világosítsa fel
2010. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

én tanultam pszichológiát a főiskolán és pont 4 éves kortól van "haláltudatuk".

megérti Ő, csak lehet nem akarja hallani....

2010. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont 4 éves volt a gyermekem amikor meghalt a nagyapja,akivel napi szinten találkozott.Tudta,hogy beteg,mit mondtunk volna,hogy elköltözött??Megértette,hogy nincs többé,ez a halál az élet része,a felhők közül vigyáz ránk,emlékezzünk rá,beszélgessünk róla ha akar stb...

A temetésen is velünk volt,sok kérdése volt,és mi az értelmi szintjének megfelelően válaszoltunk rájuk..nem ámítottuk.

Nem volt semmi gondunk vele utána,most is szívesen emlékszik a papára "amikor még élt".Vagy szívesen használja a "ha élne Papa akkor biztos"...kezdetű mondatokat vele kapcsolatban.(8 éves)

2010. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

El lehet neki mondani, csak az ő szintjén. Nekünk most halt meg a kutyusunk, 2 éves a fiam, és mikor beszélt róla, annyit mondtunk neki, hogy ő már nincs ott, a kutya angyaloknál van.

Nem is kereste többet. Te ismered a gyereket, tudod hogy mennyire értelmes, mondd el úgy, és azt, ahogy megérti.

2010. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom abszolút érti: aki meghalt, annak a testét eltemetjük a földbe, de ő maga fenn van az égben és onnan figyel minket. Néha meg is szokta kérdezni, hogy ott mit esznek, mikor alszanak, meg ilyesmi, foglalkoztatja a dolog.
2010. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is érti.Ő kérdez rá sokszor,mikor valami ilyesmit lát a tv-ben.pl:a Bambinak lelőtték az anyukáját a vadászok,ezután jön a kérdés,hogy akkor most meghalt?

Ekkora gyereket már érdekel a téma és szerintem az ő szintjén igenis el kell mondani ezt is és még sok más dolgot is!Az a baj,hogy mi felnőttek nem szeretünk erről beszélni inkább kerüljük,de ha a gyerek kérdez válaszolni kell!

2010. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!