Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a helyzetet?...

Hogyan kezelitek a helyzetet? Alsó szomszéd (panel). Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Amióta a fiam járni tud és futkosni, állandóan fel-kopog, csenget, leveleket ír. Eleinte mindig rászóltam a fiamra, de mivel rettegni kezdett a kopogásoktól, akkor is, ha valami más zajt hallott, így abbahagytam, nem szóltam rá. Fogalmam sincs mekkora zajt tud csapni egy másfél-2 éves kisgyerek, de a lényeg, hogy naponta max. 10-15 percig játszik úgy, hogy közben szaladgál, de már az első pár percben felkopognak. Pl.: amikor hazaér az apja és örömében fut egy kört, a néni azonnal jelzi nemtetszését.

Beszéltünk már vele, tudja, hogy van gyerek, de egyszerűen nem tudom jobban korlátozni, így is eléggé szigorúak vagyunk vele. Tényleg sok lenne, az a pár perc, amikor boldogan szaladgál? Ti mit tesztek? Tilos a lakásban szaladgálni?

Ráadásul a napokban érkezik a kistesó...


2010. okt. 20. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy foglalkozz már vele.20 hónapos a kisfiam. Ő is rohangál, még sem szólnak érte a szomszédok. Ha kopog, kopogj vissza. Majd megszokja vagy el lehet költöznie és kész. Ezen nem idegeskedj. Ez az ő szegénysége bizonyítványa. Már egy 3-4 évessel meglehet értetni, hogy csendesebben játszon, de egy 1,5 évessel. Hagy legyen már gyerek.
2010. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha azt szeretnéd, hogy fusztrált legyen a gyereked, akkor nyugodtan korlátozd tovább. Egy ennyi idős gyereknek mozgás kell, ha tetszik a szomszédnak, ha nem. Amúgy hidd, el sosem lesz neki elég semmi. Ilyenek ezek a városi vénasszonyok. Most legalább van min mérgelődnie. De ha nem lenne is keresne.
2010. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
A szomszed neninek kell vm eros szer vagy egy ferfi, a kisgyereked tuti nem csap nagy zajt, ha azt is tenne reggel 8 es este 10 kozott ugy szaladgal, ahogy akar, nehogy mar neked kellen korlatozni szegenykemet, a szomszed szedjen hangyat vagy koltozzon el (ovono, a csoportomban 1-2 evesek vannak, megkotozni sem birnam oket, nemhogy megkerni oket, hogy ne szaladgaljanak, non-sense)
2010. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem két éves a fiam. Alsó szomszéd (bár sosem szólt,csak rákontrázott éjfélkor jó kis hevimetál zenével). Egyszer lent voltam mert leesett egy játék az erkélyére, na olyan szinten zavaró,hogy szimplán topog, pláne ha a porszívó csövével veri a parkettát.Egyszóval,igen nagyon átlehet hallani. Én azóta a természet ellenes zajokért rászólok. Ha futkos, vagy autózik akkor nem (este és reggel 8 közötti időben). De amikor direkkt módon zörög (juszt is),akkor muszály,mert hát be kell ismerni tényleg hangos.
2010. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam az alsó szomszédnak, hogy ő viselje el a kopogást, cserébe mi elviseljük a kajaszagot ami tőlük feljön. Azóta béke van.
2010. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Ezek után szarnék rá, főleg ha tényleg csak negyed óra. Felettem is lakott 3 kicsi gyerek, kibírtam, pedig tégla lakás volt, és így is lehallatszott. AMikor fürödtek, zengett a fürdő:.-)

A gyerek ilyen, nem lehet korlátozni.

A fiaddal röhögnék, ahányszor felkopog. NEvessetek össze, és kész.

Ha ő meg nem ért a szép szóból, nem kell vele foglalkozni.

Az alsó szomszéddal nekünk is meggyűlt a bajunk. Volt egy kamasz fiúk, aki ha a szülők elmentek otthonról, mindjárt üvöltette a zenét, de kibírhatatlan módon. Jött a szép szó, majd a kérés, majd a fenyegetőzés-mikor már reggel 5-kor vasárnap is bübörgött, aztán jött a lecsaptuk a biztosítékukat, de végül az vált be, hogy még hangosabbra tettünk egy zámbo jimmi albumot, és utána kuss volt:.)

2010. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

figyelj normális emberek úgy állnak ehhez a dologhoz, hogy a gyerek bizony zajjal jár

a nem normálissal pedig nem nagyon lehet mit kezdeni

tesóméknál is felszólt az alsó szomszéd, de a sógorom megmondta neki, hogy nagyon sajnálja, de ő bizony nem fogja a gyerekét korlátozni,

jó persze nem este 10-kor veri a gyerek a padlót

de nappal azért hagy játszon és szaladgáljon


tesómék nem foglalkoztak túlzottan az alsó szomszéddal, így az egy idő után vette a lapot és már ő sem csinálta a feszkót

2010. okt. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Eléggé elkeserít, hogy ilyenek miatt kell aggódnom, nem szeretek vitázni, de már nagyon elegem van belőle. Igazából az tette be a kiskaput, amikor itt volt a nagyi (anyósom)nálunk (aki 400 km-re lakik tőlünk és fél évente jön)néhány napot és amikor megérkezett a fiam örömében ugrálni kezdett. Elhiszem, hogy hangos volt, de nem tartott 5 percnél tovább , a néni máris kopogott, majd feljött, hogy megnevelhetném a gyereket...

Azóta igyekszem nem foglalkozni vele, de tudjátok hogy van ez egy társasházban...

Amúgy nagyon nyugodt természetű a fiam, szépen játszik, nem tárgyakkal ütögeti a szőnyeget vagy ilyenek, csak hát szaladgál néha pl.: bújócska közben egyik szobából a másikba. Szinte egész nap kettesben vagyunk, nem tudom hogyan értethetném meg a nénivel, hogy ennyi önfeledt szórakozás "kell"...

2010. okt. 20. 23:58
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Mi 2-on lakunk. Felettün egy majd 2 éves gyerek, amikor a parkettán kopogós korszaka volt, én akkor voltam veszélyeztetett terhes, gondolhatod szinte állandóan evett az ideg, mert vagy sírt, vagy kopogott a szomszéd gyerek, egy nyugodt percem sem volt. Amikor kértem, hogy ne a parkettán kopogjon már egész nap, akkor megsértődtek, és hogy én anyának való sem vagyok és ilyeneket kaptam. Alattunk egy szörnyű öregasszony lakik, kajaszag+cigifüst non-stop, kopogás, ajtórángatás. Hát én sem szólok rá a gyerekemre, így döntöttem. Amiket mi is hallgatunk, biztos nem fogom csendben tűrni.

Próbáld a fiaddal valahogy a zajokat megkedveltetni, mondókával (kip-kop ki kipog..), vagy hogy kopogjon ő is vissza, ha ilyet hall. Hogy a néni csak köszön és köszönjön vissza neki ő is kopogással. Vagy már kész vagyok idegileg én is a paneltól? Az én 8,5 hós kisfiam is nézi egyébként a plafont, ha felettünk dübörögnek, szóval már ő is tudja, hogy honnan jön a zaj.

2010. okt. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha felmegy az öregasszony, mond neki mosolyogva, hogy épp az előbb szóltál rá a kisfiadra és zárd rövidre a beszélgetést. Elég morbid dolog jutott még az eszembe, hogy mond meg a néninek, hogy az ő kedvéért most fenekelted el a fiad, mert rohangált, nem tudom erre mit mondana.
2010. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!