Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak a kisfiamnak hogy...

Mit adjak a kisfiamnak hogy jobban hízzon?

Figyelt kérdés

2éves múlt kisfiam és 11kg 90cm😔


Folyamatosan eszik ezt itt leszögezném.

Változatosan, mindent eszik (kivéve a túlzott paradicsomos ételeket)

Viszont gyors az anyagcseréje, napi 3x-4x kakil.

Éjszakára még cicizik, nappal már elhagyta.


Nagyon érzékenyen érint a súlya.. a vele egykorúak kétszer ekkorák.


Van ebben egy kis genetikai adottság, mert az apukája sosem volt több 65kgnál, pedig egész nap esznek folyamatosan.


Valami olyat keresnék, ami miatt hízna a kisfiam. Vagy adjak neki tápszert? Milyet?

Köszönöm a válaszokat.


nov. 27. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha ti, szülők is kisebbek vagytok termetre, akkor ő sem lesz nagyobb. Gyerekorvos, védőnő mit mond? Én 2 évesnél nagyobb gyereket már teljesen elválasztanék a szoptatástól, egyen rendes ételt vacsorára is.
nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Az én kisfiam is ugyanekkora volt 2 évesen, lassan 3 éves lesz, 12,3 kg és 92 cm.


De nem értem, mi ezzel a probléma, soha eszembe nem jutott, hogy hízlalni kéne. Sőt, nem is tudnám, mert amúgy kis zabagép, szinte mindent eszik, csak ugye mellette lemotorozik naponta 3-4 km-t meg rohangál egész nap.


Kb. hasonló méretű, mint a vele egykorú gyerekek, nem törpe köztük. Van, aki ugyanekkora, van, aki magasabb.


Nem is tudom, hogy jut ez eszedbe, a 20 kilós 3 évesen igen elhízottak lennének.

nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miről beszélsz?

Kicsit nézz már utána. Egy 2 éves gyerek átlag súlya 12,5-13,5 kg között mozog. Ha kétszer ekkora lenne egy 2 éves gyerek az igen nagy baj lenne.

A 3 éves teljesen normális alkatú, nagyon jó evő lányom 15-16 kiló

nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy mi mindketten magasak vagyunk a férjemmel, én vékony, ő hízékonyabb.


De mindketten 50-51 cm-es születtünk, ahogy a fiunk is, méter maradtunk 150 centisek és 40 kilóvak, ha emiatt aggódsz.

nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a napi 3-4 kakilás miatt megnézetném, nincs-e gluténérzékenysége vagy pajzsmirigy gondja. Azok ilyen tipikusan állandóan evők és vécézők, de nem hízók. De nem biztos bármi áll a háttérben.
nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónapos a fiam, szintén 90 centi körül van, és pont a napokban állt a mérlegre, 11,5 kiló. Igen, kisebb, mint a többi hasonló korú gyerek, de ettől még nem kell hizlalni.
nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs vele baj, viszont a napi 3-4 széklet az nem normális.Szinte biztos,hogy van valami érzékenység a háttérben,akár valamilyen édesítőszerre vagy bármire ami a feldolgozott élelmiszerekben előfordulhat,vagy glutén.
nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hízlalni! Pláne, ha örökölten ilyen alkat.
nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Normális székletmennyiség azt szokták mondani hogy heti minimum 3 de az sem baj ha napi 3.

Én mióta az eszemet tudom naponta kétszer de van hogy háromszor megyek nagydolgot intézni.

A 9 éves lányom napi 2 alkalommal, a 3 éves kisebb meg 2 évesen 2 alkalommal mostanság 1 alkalommal.

nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam 18 hónapos, 9,9 kiló és 82 centi. Vékony. De ő ilyen alkat. A férjem 185 centi és 74-76 kiló. Vékony. A gyerek az ő alkatát örökölte. Eszembe nem jutna hízlalni.
nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!