Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki szintén tiltja, hogy...

Van aki szintén tiltja, hogy a gyermeke a televízióban vagy a neten Alekosz, PSG Ogli, stb.. embereket nézzen? Mivel tudod megmagyarázni a gyereknek, hogy szemetet néz?

Figyelt kérdés

#tik-tok #thras celeb
jan. 4. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell tiltanom a gyermekemet, szerencsére önmagától is van annyi esze, hogy nem fog lesüllyedni olyan szintre, hogy egy beszédhibás, 8 általános végzettségű idiótát nézzen / kövessen szabadidejében.
jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Én a Kerekmesétől tiltottam őket óvodás korukban. Alekoszt együtt néztük az Ázsia Expresszben a kiskamaszaimmal, és egymás oldalát fogtuk a röhögéstől. Szerintem tök jó alkalom volt elbeszélgetni a lányokkal arról, hogy mi is az a bántalmazó párkapcsolat.
jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincs is rá igénye, így nem kell elmagyarázni.


De amúgy nem rohadtul mindegy? Én sem folyton a hegeli dialektika és a feuerbachi materializmus kapcsolatáról elmélkedem.

jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: mi sem nézzük.


Úgy persze nehéz mondani, hogy ne nézze, ha anyuka-apuka nézi azt a "szemetet".

jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem semmi gond nincs, ha néha szemetet néz a felnőtt(vagy a gyerek), iszonyú jólesik agyatlanul bambulni hülyeségre, pihentetőbb a meditációnál is.


Viszont a csúnya szavak és a borzalmas viselkedés nekem nem pálya, nincs is kábeltévénk, néha netflixen vagy disney pluszon néz ezt azt, amit kiválogattam. Olyan kistiniként, mikor már majdnem kialakult értékrendje van, akkor érdemes megmutatni és akkor az lesz a reakció, hogy nevet és ez "hlye" meg "mibajavan neki?"


Egyébként én nézek szemetet(pl dragqueen verseny) és kicsit sem érdekelte a gyerekem kisebbnek se, nagyobbként meg pláne. Saját ízlése van, olyan 7-8 körül már kezd kialakulni az értékrendje, gondolkozik és nem másol. Bár másolná a szokásaim, akkor imádna tanulni, logikai játékokat játszani, egészségesen sokfajta ételt enni, kicsit kevesebbet mozogna, odafigyelne az öltözködésére, alaposan tisztálkodna és jobban rendet tartana, és elsőre megtenné, amit kérnek tőle, nem verekedne, hanem szónélkül megállná, ha szivatják valami belső "többet érek" érzés miatt, a sok rossz és gusztustalan szokása sem lenne meg, mostanában szagolgatja a fülzsírját is, kutat utána a fülében.. de nem, a gyerek nem másol, hanem saját személyisége van saját ízléssel, saját gondolatokkal és saját véleményt alkot. Ha ez egyezik a tiéddel, lehet örülni, de nem attól gondol és tesz valamit, hogy tőled is ezt látta. Hagyjátok már azt a közhelyet, hogy mintát követ. NEM, saját véleményt alakít ki, nem ugyanazokon nevet, nem ugyanazt szereti, nem ugyanazt teszi, egy másik ember, aki formálódik és az őt érő hatásokból nem feltétlen azt vonja le, amit te. Pl lehet, hogy imádni fogja Alekoszt meg Győzikét akkor is, ha felnőttként találkozik vele először és értelmiségi családból jön.

jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem nézünk ilyeneket, így nem kell tiltani sem.
jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Csak mesét vagy viasat nature-t nézünk. Azt se tudja a lányom, ki az az Alekosz.
jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
nem nėzünk ilyeneket ,igy egyik gyerekünk sem nėzet ilyet soha .
jan. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt tiltanom, mert a gyerekem nem néz ilyen tartalmakat. Eleve Alekoszt, PSG Oglit, hozzáfűzöm Győzikét, meg az összes többit ilyet is csak az ismeri, aki jóformán még az internet előtti időszakban született. De ha nézné is, tudtom szerint pont ezek az emberek, akik a lehető legkevésbé károsak a nézőkre. Például én pont a Kőgazdag fiatalok című sorozatban láttam azt, hogy a folyton hadaró Oglinak egyébként tök nagy szíve van, egy nagyon is érzékeny fiú tud lenni, nincs vele semmi baj, tudtommal nem bűnöző. Alekosznak is az az egyetlen bűne, hogy modorosabb az átlagnál, és talán nem éppen úgy bánik a nőkkel, ahogy kell, de hány férjről eltudnám mondani ugyanezt. Többek között a saját apámról is. Mindezekkel ELLENTÉTBEN százegy mostani mesét fel tudnék sorolni, amitől nekem is instat kiég az agyam, nem hogy a gyereknek. Persze mi még magyar népmeséken nevelkedtünk, ma meg ilyeneket nézzen a gyerekem, hogy Pizsihősök és Mancs őrjárat? Köszönöm szépen, ettől maximum visszafejlődne.
jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!