Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Beszélj úgy, hogy érdekelje,...

"Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" című könyvet olvasta valaki? Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb fél éve vettem meg a könyvet és vetettem rá magam, gondolván még mielőtt jön a dac- és hisztikorszak felvértezzem magam :-) (egyébként nem egy hisztis lány, de azért előfordul). Azt kell, hogy mondjam, nem bántam meg, sok jó ötletet, tippet tanultam belőle. Igaz, a gyakorlatok nagyrészét a mi esetünkben úgy látom később fogom alkalmazni (2 éves kislány), de ez is gyerekfüggő. Mindneképpen pozitív véleménnyel vagyok róla. Most készülök megvenni ettől a szerzőpárostól a testvérféltékenységes könyvet is.
2010. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

én is kérdeznék:

arra is vannak tippek, hogy mit tehetek, ha a gyerek rendszeresen játssza a süketet és nem hajlandó válaszolni?

2010. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, ez engem is érdekelne! :D

2010. okt. 23. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
letölteni nme lehet vhonann ezt a könyvet.Engem is érdekelne.Köszi előre is!
2010. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beszeljugy válasza:
100%

Sziasztok,


Mi a férjemmel nem csak elolvastuk a könyvet már több éve, de elolvasás után megfogalmazódott bennünk, hogy érdemes lenne a könyv anyagára épülő szülői tanfolyamot Magyarországra hozni. Felvettük a szerzőpárossal a kapcsolatot, a magyar kiadóval is (Reneszánsz kiadó) és az ötletet megvalósítottuk. Jelenleg is több tanfolyamunk fut párhuzamosan és a visszajelzések a témával és a tréninggel kapcsolatban egyöntetűen nagyon pozitívak. Én mindenkinek csak ajánlani tudom a könyvet, sokat lehet tanulni belőle, bár fontos, hogy ne csak elolvassuk és tudjunk a benne szereplő módszerekről, hanem azokat gyakorlatban is használjuk. Tapasztaljuk ki, hogy a mi esetünkben, gyermekünknél melyik eszköz a leghatékonyabb és azt tanuljuk meg készségszinten minden nap használni. Ne csüggedjünk el, ha az első sikerélmények nem érkeznek meg azonnal. Ez egy tanulási folyamat amelyen gyermekünkkel / gyermekeinkkel együtt kell áthaladnunk. A tanfolyam egyébként ezt segíti, hogy a könyvben leírt elméletet, hogyan ültessük át a gyakorlatba. Hogy mikor érdemes elkezdeni a módszerek alkalmazását? Mi a most másfél éves kisfiunkkal születése óta igyekszünk így kommunikálni. Egyrészt azért, hogy hozzászokjon, már az első pillanattól, másrészt ez gyakorlás nekünk is és növeli a rutint a későbbi nagyobb kihívásokat jelentő korszakokra.


Ha a gyermek “süket” és nem hajlandó válaszolni, akkor valóban nehéz a kommunikáció. Ilyen esetekben kell a türelem és a jó empatikus készség, hogy kipuhatoljuk, ráérezzünk vajon hogyan tudnánk megteremteni azt a légkört amelyben gyermekünk szívesen kommunikál velünk. Ha a kommunikáció elindult, utána lehet óvatosan tovább haladni, hogy meg is nyíljon előttünk. Lehet, hogy az időzítésen kell változtatni és olyankor elindítani ezt a folyamatot, amikor a gyermekünk egyébként is “beszédes” kedvében van. Ilyenkor erősítsük meg ezt a viselkedését, hogy nehezebb, feszültséggel telített helyzetben is azt érezze, biztonságban van és együttműködünk vele az ő érdekében. Szívesen elmesélem a tapasztalataimat a húgommal kapcsolatban, aki 12 évesen került hozzánk idén márciusban és azóta nálunk él. Kezdetben ő is rendkívül zárkózótt volt. Majdnem 8 hónap után nem mondhatom, hogy elértük az út végét, de sokat fejlődtünk és ma már a nehezebb helyzetekben is könnyebben tudunk beszélgetni és a helyzetek megoldására fókuszálni.

2010. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!