Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik egy kisovissal és...

Hogy telik egy kisovissal és egy babával egy átlagos napotok?

Figyelt kérdés

Sokszor előre agyalni szoktam jelenleg még fölösleges dolgokon. Márciusban születik a 2.kislanyunk, ősszel (ha minden igaz és felveszik) kezdi a nagylanyunk az ovit. Akkor a kicsi félév körül lesz már.

Az oviba gyalog mennénk az biztos.

Meddig van nektek oviban a gyermek? Mennyire nehéz a felkelés, elindulás? Mikor értek kb be az oviba?



jan. 26. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nekem nem kisovis a nagy,hanem kisiskolás

A kicsi születésétől fogva mi hordjuk a nagyot.

Fél hétkor keltem a nagy,hétkor a kicsit(már két éves lesz de így csináljuk elejétől fogva)

Megszokja,hogy kelni kell,a kocsiban általában vissza szokott aludni(most már nyilván nem,de olyan hat -het hónapos koráig mindig visszaaludt)

Gyalog megyünk,fel nyolckor indulunk.

Van,hogy kapkodás volt/van,de általában sikerül időben elindulni(15 perc kb az út a suliig)

Ugye iskolában már nincs az,hogy nem viszem,meg késünk,ott már nyolc előtt be kell érni.

Én is ettől féltem a legjobban,hogy hogy lesz(férjem hajnalban jár dolgozni, ő nem tudta/tudja vinni a nagyot)de elég jól alakult a dolog,mostanra már rutinosan ébredünk.

jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem korankelő, így az ébredéssel sose volt gond (max. nekem). Hajnalban ébredt a kicsi, megszoptattam, átpelenkáztam, addig felébredt a nagy, kimentünk reggelizni. Reggeli után öltözés, indulás. Legkésőbb 8-ra beeértünk. Heti háromszor gyógytornán kezdtünk, utána ment oviba, de ugyanúgy ment a reggel. Heti kétszer logopédia volt délután, akkor ebéd után elhoztam, maradék három nap maradt fél 4-4-ig.
jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb negyed négyre mentünk érte az oviba, uzsonna után. Inkább az ovissal volt nehezebb a felkelés, elindulás. Fél nyolc körül értünk be. A kicsi megszokta ezt (igaz, nem mindig vittem reggel, ha a párom itthon volt, ő vigyázott rá).
jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kicsi nagyon korán kelt és kb akkor aludt vissza amikor indulni kellett az oviba. Előbb megetettem, addig a nagy ébredezett, majd a pici a pihenőszékben várt, ameddig elkészültünk. Aztán babakocsiba be, nagynak roller és indultunk az oviba. A pici addig visszaaludt.

Ebéd után ugyanez volt.

jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kicsinek alapvetően mindegy, hogy menni kell oviba, mert csak berakod a babakocsiba vagy magadra kötöd, attól ő még alhat. A nagynak meg az mindegy, hogy amíg ő oviban van, addig otthon mi történik.

Szóval a gyerekeknek semmi baja nem lesz, simán megoldják majd. Ebben a helyzetben te lehetsz az, aki megszívja, mondjuk éjjel nyolcszor felkel a kicsi (és így te is), az ovibamenést végigalussza, de utána egész nap élénk, akkor neked nincs a pihenésre egy perced sem. De ez nem függ az ovitól, ha két gyereked van, akkor elég ritka az olyan, hogy mindketten békén hagynak.

jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!