Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyre tudom ezt hozni valaha?

Helyre tudom ezt hozni valaha?

Figyelt kérdés

Tudom, kapok hideget-meleget, de bevállalom.

Szóval jelenleg a tűrésképességem határán állok, teljesen kikészülök a jelenlegi helyzettől.

Van egy 7 hónapos fogzós többemberes gyerekem, aki sem nappal, sem éjszaka nem alszik, csak kb éppahogy. Tényleg,nem túlzok. Az 5 éves lányommal pedig próbálok minél többet foglalkozni, de valahogy úgy érzem, hogy ott tesz nekem keresztbe ahol csak akar.

Jelenleg ott tartunk, hogy bármire megkérjük, az ellenkezőjét teszi. Az öccsével kapcsolatban is. Próbálok mindig a pozitív dolgokat kiemelni a tetteiben, kikérdezni, beszélgetni, kb olyanannyira hogy ezt a saját állítólagos énidőmből veszem el. Pedig arra is szükségem lenne jelenleg. Tegnap pl félóráig beszelgettem vele egy dologról, kértem tőle valamit. Elmagyaráztam jobban, mert azt előző 15 ilyen alkalomból nem értett.

Aztán ma kiderül, hogy ezt sem értette meg, letojta a kérésem.

Én sajnos nagyon kiakadtam….

Elfenekeltem, kiabáltam vele, megbüntettem, kidobtam néhány játékát… nem használt semmit, 5 perccel később már kuncogott rám huncut módon, nevetett mintha élvezte volna az egészet.

Aztán leültettem az asztalhoz és azt mondtam,gondolkozzon el hogy miért nem tesz eleget a kéréseinknek.

Tudom, tudom hogy nem így kellett volna kezelni a helyzetet, de már teljesen kétségbe vagyok esve. Hogy oldjam meg?



jan. 29. 00:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kerd szakember segitseget. Nagyon nem lehet neked egyszeru a picivel, es az is egyertelmu, hogy feltekeny a kislany, azert rosszalkodik es probalja felhivni magara a figyelmet. Nem csoda, hogy kivagy, viszont ezt onerobol nem fogod tudni megoldani.
jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Ugye milyen szuper a kis korkulonbseg??? Hát ha ennyire ez kellett akkor hajrá, üsd vágd a gyerekeidet ha máshogy nem megy, nagyon jól csinálod.

Ha nem ide.

Menj el pszichológushoz.

jan. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Szülő-gyerek kapcsolati szakemberre is beszélj, ne csak pszichológussal
jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is a szakemberek a megfelelő választás. Ha elkezdesz dolgozni magadon, az nagyon jó, de hosszú idő lesz, szóval kitartás.


A gyermekneveléssel kapcsolatban én őt tudom ajánlani: [link] Nekünk sokat segitet, illetve segít még most is.

jan. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Egy 5 éves, akinek az egész világa felfordult, egykebol hirtelen nagytesó lett. Minden figyelem, ami eddig csak az övé volt, most megoszlik, ráadásul inkább a kisteso felé irányul.

Totálisan érthető, amit tesz. Meg kellene oldanod, hogy legyen idő, amit csak és kizárólag vele töltesz, vele foglalkozol, a kisteso a környéken sincs. A verés, kiabálás, büntetés, játék kidobalas pont az ellenkezőjét fogja elerni, mint amit szeretnél

jan. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Miért, te minden kérésének eleget teszel? ha nem, akkor mit szólnál, ha kihajítaná pár kedvenc dolgodat?


Gondolom nem ő akart testvért, így a ti kutya kötelességetek megoldani, hogy az ő életében a lehető leg minimálisabb változás legyen. Azt meg meg kell értenetek ha nem akar az öccsével kapcsolatban segíteni, nem ő szülte.

jan. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Én is szülőtréninget ajánlok. A leírásodból úgy tűnik eszköztelen vagy és nem ismered a nagylányod viselkedésének az okait sem, nem tudod mi zajlik benne, így azt se mivel tudod megfogni, motiválni. A szülőnek nem egy állandóan parancsolgató zsarnoknak kell lenni, de tudni kell határt szabni. Viszont az hogy ezt ne erőből tegyük ahhoz olyan eszközök kellenek, amit legtöbbször csak tanulni lehet, mert otthon nem láttuk mi sem. Ezen kívül tudatosságra van még szükség, amit a tudás megszerzésével tudunk hozni.

Van több ilyen tanfolyam:

[link]

[link]

[link]


Ezen kívül ajánlom, hogy olvass utána a sématerápiának. Pl: Sémáink fogságában című könyv. Segít rálátni a saját reakcióid miértjére és segít megérteni a gyerek alapvető szükségleteit, amelyekből ha hiánya van, akkor kialakít valamilyen megküzdőmódot.


Egy szó mint száz: ha nem változtatsz, akkor nem lesz változás. Neked kell időt, energiát beletenned, hogy a nagylányod változzon, illetve hogy a kisfiaddal már jobban csináld a kezdetektől, valamint hogy jó testvérek legyenek.


A végére itt hagyok egy dalszöveg idézetet:

Hangosan kiabálok

Hogy süket lesz tőle Isten

De még mindig jobb, ha mérges

Mintha nem figyelne rám

jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
A kislány féltékeny valószínű folyton a kicsivel foglalkozol ( ami érthető mert többemberes). Nagyon ellehet ezt baszni ha így kezeled. Heti több alkalommal de minimum egy olyan lehet ahol apa vigyáz a kicsire te meg a naggyal közösen elmész valahova egy sétára egy fagyira egy bármire.
jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ahogy leírtam, minden szabad pillanatom az övé. Csajos napokat is tartottunk, amikor tudtunk. Nem tudom, hogy ennél többet mit adhatok.

Nem varom el, hogy besegitsen az öccse körül…

jan. 29. 09:23
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Neki olyan szabad pillanat kell ahol az öcsi még a közelben sincs. Csak ti ketten egyedül.

Lehet te úgy érzed minden az övé de lehet közben nyomkodod a telefont vagy nézed az öcsit mit csinál vagy főzöl nem 100bqn figyelsz ra mintha elmennetek.

jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!