Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom (5 éves) nunija...

Kislányom (5 éves) nunija este viszketett és fájt neki. Sírva jött fel nagyon fájt neki. Ja és nagyon piros is volt. Lehet nem törli ki normálisan pisilés után?!

Figyelt kérdés

febr. 9. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Bárhonnan elkaphat a gyerek fertőzést, pl ha oviba saját magának rosszúl törli ki hátúlról előre, esetleg koszos kézzel nyúlt oda, bármi lehetett, felfázás is talán mondjuk ott a pisi fáj es nem viszket. De ha a oviba a wc-re leül es nem volt tiszta és nem vette észre az is okozhatta.


Szerintem vidd el orvoshoz, ott megmondják mit tehetsz esetleg lehet kell majd valami antibiotikum. Sajnos kisgyerekek is ugyan úgy elkaphatnak fertőzéseket.

febr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Vagy a bugyi anyagával van baj, lehet a varrás kidörzsölte ha kivűl piros volt neki, nekem is volt olyan régen, hogy a bugyimban a varrás rossz helyen volt és oldalt kidörzsölt es az éget, csíp fáj, viszket is.
febr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Vegyél rá gyulladáscsökkentő kenőcsöt.

De ha nem múlik, vidd el gyermek nőgyógyászhoz.

Sajnos gyerekeknek is lehet ott gyulladás, amire antibiotikum kellhet.

A giliszta fertőzés is okozhat ilyet kislányoknál, pl. De bármi mástól is lehet..

febr. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem igaz 1-es, nem kapnak el ugyanolyan könnyen fertőzést, mint egy felnőtt nő. Csak az első menzesz után van az, hogy mindent el tudnak kapni a nők. Lányomnak antibiotikum szedés miatt lett ilyen panasza, ezzel sem kuldtek gyerek nőgyógyászhoz, gyerekdoki felirt rá valamit.
febr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Háziorvos ír fel rá antibiotikumos krémet.
febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen, meg kell próbálni a krémet, de ha nem múlik, lehet antibiotikum kell.

A gyulladás könnyen feljebb terjed a hüvelybe.


Tudom hogy gyakori az ilyen kislányoknál, mert a hugom gyermek nőgyógyásznál volt asszisztens.

De először a háziorvost keressétek fel.

febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.🙂Persze elviszem dokihoz.

Giliszta fertőzés?? És azt hogyan lehet észre venni meg az nem a bélbe van??

febr. 9. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha gilisztás, akkor viszkethet esténként a feneke, vagy reggelente hasfájós.

Nekem ezek voltak a tünetek, 9 éves voltam mikor anyum rájött, hogy nem azert fájlalom reggel a hasam, hogy ne kelljen suliba menni hanem mert komoly bajok voltak. Aztán kaptam valami fehér lütyit, kb 1 kanálnyi van egy kis adagba nagyon rossz ízű aztán azt be veszi, 1 hétre rá újra. Kaksiját figyelni kell az enyémbe voltak utána persze már megdögölve. De nem elég 1 kezelés mert a petéket álltalában nem öli meg azert kell ujra alkalmazni.

A nevét sajnos nem tudom, nem is magyarbol volt orvos írta fel.

febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És valóban gilisztás volt. Erre sose gondoltam volna. Kapott rá tablettát. Csak azért írtam le ha valaki ugyan így járna mint mi..🙂 Köszi mindenkinek a segítséget😘🙂
febr. 14. 23:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy derült ki, hogy tényleg giliszta? Azóta jobban van a kislányod?
febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!