Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogerős ítéletet megtámadni?

Jogerős ítéletet megtámadni?

Figyelt kérdés

3 éves lányom van az apjával tavaly szeptemberben voltunk a bíróságon ahol is Én kértem, hogy nála legyen a felügyeletijog mivel rossz volt a helyzetem de már stabil az anyagihelyzetem és minden adott, hogy visszakaphassam.

Minden együtt töltött idő után ordít, hogy velem akar maradni.

Apa magától nem adja vissza.

Azt tudom, hogy az ítélet 2 évig jogerős.

Megtámadhatom vajon? Ügyvéddel még nem beszéltem.

Az akkori papirokban szerepel, hogy az anyagi helyzetem miatt döntöttem így, ha esetleg bizonyitanam, hogy már mindent megtudok neki adni ami a fejlődését szolgálja? Van esély rá? Kérlek a negatív kommenteket mellőzzük.



febr. 21. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Két év múlva felül lehet vizsgálni.
febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Két éven belül nem megváltoztatható
febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
74%
Nem, és 2 év múlva is esélytelen szerintem.A gyereket(főleg az ilyen kicsiket) nem szokták kiszakítani a megszokott környezetéből,ha rendesen el van látva, rendesen fejlődik,gondoskodnak róla,szeretik,akkor kb tinédzser korban lesz esetleg lehetőséged erre,hogy neked ítéljék.A bíróság a gyerek érdekét nézi,és a gyerek érdeke a biztonságos állandóság.Ha ezt az apja megteremti neki(évekig) akkor onnan csak extrém esetben veszik el,és adják másnak.
febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Tavaly szeptember óta 5 hónap sem telt el. Ennyi idő alatt nem lehet stabilizálni egy rossz anyagi helyzetet stabilan.


Viszont ha nem volt ennyire rossz, akkor ez nem volt jó ötlet.


Két évig nem tehetsz semmit. Főleg h te magad kérted.

febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Ezt elcsszted, mert kérheted volna a közös felügyeleti jogot úgy is, hogy nála van elhelyezve. Konzultálj ügyvéddel, hogy mik a lehetőségeid.
febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

te mår tetėl fel ilyen kérdést ott is hasonlo válaszok voltak szerintem

ilyen kérdéseket nem itt hanem ügyvédel kell megtárgyalni mindig de az pėnzbe kerül .

febr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
De, két év előtt is be lehet adni a kérelmet, amennyiben lényeges változás történt az ítélet jogerőre emelkedés óta. Az anyagi helyzeted változása nem mondható igazán annak. Egyébiránt 2 év múlva már totál esélytelen leszel, a gyereknek az apja jelenti már most is a fix pontot, nem fognak változtatni. Egyetlen esélyed a megosztott felügyelet lenne, de ahhoz kell apuka is
febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

7-es: akkor lehetne korábban megváltoztatni az elhelyezést, ha a gyereket nem megfelelöen látná el az apa, vagy nean fizikailag/lelkileg bántalmazná.

Amíg a gyerek jól érzi magát a megszokott környezetben, nem fogják a kérdezönél elhelyezni, márcsak azért sem, mert ezek szerint a kérdez annyira nem biztos anyagi helyzetben van, hogy félévenként nullára mehet a jövedelme.

febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

8!


Konkrétan az első mondatom: "De, két év előtt is be lehet adni a kérelmet, amennyiben lényeges változás történt az ítélet jogerőre emelkedés óta."


LÉNYEGES VÁLTOZÁS a kulcsszó.

febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Ebben igazad van, csak szerintem sok mindenkinek nem egyértelmü, hoyg a lényeges változás nem azt jelenti, hogy az anyának lett pénze, hanem a gyerek életkörülményeire vonatkozik.

Szóval csak kiegészíteni akartam, amit írtál, nem kritizálni, bocs!

febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!