Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 5 éves kisfiam és még...

Van egy 5 éves kisfiam és még mindig nem érteni mit mond?? kb 2 éves terén van .Voltunk fül orr gégészete ahol minden rendbe volt a hallásával .Járunk Logopédiára de én szerintem nem segit . Már lassan suli és félek előre köszönöm választ

Figyelt kérdés
Nincs le ragadva a nyelve . Sokat foglalkozunk vele itthon is. Valami megoldást szeretnék találni erre ha lehetséges valami köszönöm mindenkinek az Úr áldjon mindenkit 🙏🙏🙂

márc. 1. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekorvos mit mond? Nyilván ő látta már többször.
márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Dévényes néz ilyen idős gyereket vajon? Száj/ arcizmai rendben vannak?
márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez kamu. Te nem vagy szülő. Egy szülő se minősíti le a gyerekét, hogy 5 évesen 2 éves szinten van. A suli lassan nincs itt mert 5 évesen nem mennek iskolába de még 6 évesen sem ha beszédhibás, marad az oviban és jár fejlesztésre, logopédiára. A logopédiai fejlesztés hatása nem pikk pakk jön, hosszú idő és sok gyakorlás, igen otthon is, de ha te szülő vagy akkor te ne gyakorolj a gyerekkel mert rád is rádfér a fejlesztés.
márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Vidd el felmérésre. Beszéd területen mér fel pl. a meixner alapítvány. Mi ott voltunk, ha ilyen rossz a helyzet, akkor érdemes logopediai iskolát, osztályt találni neki.
márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

A beszédet èrti? Ha nem szavakkal, de màshogy meg tudja magàt èrtetni? Az èrtelme hogy fejlődik? Milyen hangokat tud kiadni? Hangszálai rendben vannak?

Esetleg èrdemes lenne jelbeszèdet tanìtani neki. Tudom, a hallàsa rendben, de legalàbbis egy időre àthidalhatnà a problèmàt.

Ha tud dallamokat dùdolni, azt is èrdemes csinàlni.

Amiket ìrtak, az arcizom tònusàt is èrdemes megnèzetni, bàr ha azzal gond lenne, akkor az evèssel is lettek volna gondjai.

Arcizmai edzèsere lehet pèldàul.l szìvószàllal ping-pong labdàt terelni, felső ajakkal ropit megtartani.

márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

A fiamat az óvónője nagycsoport végére értette úgyahogy, a rokonoknak is sokáig gondot okozott, de még nekünk is. Az orvos, óvónők szerint minden rendben volt, logopédia csak nagycsoportban volt heti 1x, akkor is 4 gyerekkel foglalkozott egyszerre - már ha jött. Mi is féltünk az iskola miatt, de kitűnő tanuló lett, az R betűt is szépen megtanulta magától első osztályban. (ovi nagycsoportját 10 betűtévesztéssel kezdte)

8 éves, még mindig nem úgy beszél, mint a többiek, fura a hanglejtése és még néha vannak betűtévesztései, elsőben nem volt logopédia az iskolában, most másodikban be sem választották azok közé akiknek járnia kell, annyit mondott a logopégus, hogy a hallásával lehet baj, vigyük el vizsgálatra. Fül-orr gégészeten és audiológián is minden jó volt. Felmerült a diszlexia, de ezen a pár betűn kívül mindent tökéletesen csinál, úgyhogy ez sem valószínű.

márc. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

"Egy szülő se minősíti le a gyerekét, hogy 5 évesen 2 éves szinten van"

Az igazsággal való szembenézés pont hogy a legjobbat teszi a gyereknek. Pont az a jó szülő, aki nem látja tökéletesnek a gyerekét, mert így lehet rajta segíteni.

márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat lehet nem vagyok tökéletes szülő de mindent megteszek a gyerekemért amit tudok. Én nem minősítem le a gyerekem de mért ne irjam le az igazságot.
márc. 2. 09:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem probléma az, hogy ha 5 évesen még nem teljesen tiszta a beszéde.

Oviban még fog fejlődni sokat biztosan.

márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

3! Az én gyerekem 3 éves korában 1 éves szinten volt a klinikai szakpszichológus szerint.


Szerinted, azért,mert ezt kimondom,nem szeretem őt,vagy mi??

márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!