Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extrém sírós, matrica babák...

Extrém sírós, matrica babák szülei, hogy bírtàtok idegileg az egész napos sírást? Mikor lett jobb?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves és egy 11 hónapos gyerekem van, a kicsi az, aki maga a borzalom az egész napos sírásàval.


Születése óta ilyen, már akkor is kb. egész nap sírt, ha nem kêzben volt (ha igen, akkor is mondjuk), mindig abban reménykedtem, jobh lesz majd, ha màr beindul a mozgásfejlődése, de nem sokat javult. Egyszeűen a nap 80%-ában ordít, mint akit ölnek vagy sír, teljesen ràm van tapadva, csak akkor van el, ha mellette ülök, de sokszor még akkor is csak sírva-ordítva kapaszkodik belém és mászik rám.


És minden egyes nap ezzel telik, nem lehet elmenni sehova, mert ordít a babakocsiban, az autóban is. Be vagyok ide zárva, senki nem vállalja, de az apja, se a nagyszülők, mert fulladásig ordítja magàt, ha nem làt. Ha kimegyek a nappaliból, már sírvs jön utánam.


Nem tudok sehova menni, nem tudok semmit megcsinálni, a naggyal sem tudok emiatt normálisan foglalkozni. Altatnám a nagyot, a kicsi meg ordítva sír a lábamnál és kapaszkodik, a nagy meg màr sír, hogy aludni akar, de mit csináljak, nem hagyyhatom egyedül a kicsit, bár most tsrtok ott, hogy holnaptól rázàrom a szoba ajtajàt, berakom a kiságyba, és ordítson akkor, míg elaltatom a nagyot.


Teljesen kivagyok mentálisan, azt érzem, ez màr az anya-gyerek kapcsolat rovásàra is megy. Voltunk kivizsgálásokon, nincs-e reflux vagy valami idegrendszeri gond, de eddig semmit nem találtak, ő "ilyen".


Màr mindennap sírok....



márc. 19. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Hogy erted, hogy az apja sem vallalja ? Vallalja? Ugyanugy az o gyereke is, szedje ossze magat, es foglalja le mig te a masikkal vagy, vagy egyszeruen hagyd otthon vele.
márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem tudja lefoglalni, senki nem tudja. Ordít, mint akit ölnek, vele is, pedig próbálta, amúgy kiveszi a részét mindenből a férjem, de vele sincs el.


Ha nem lát, ha elvonulnék a naggyal játzsani, azt kell hallgatni, hogy sír. Maradt már itthon a férjem vele, de felhoívott, hogy inkább menjek haza, mert mindjárt mentőt kell hívni a kicsihez.

márc. 19. 12:05
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
matrica baba? atyaisten, miket ki nem találnak már
márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez születése óta megy így?

Vagy volt periódus, mikor erősödött?

Apukájával, vagy bárki mással sosem töltött időt? Mondjuk az a vonat már elment, hogy újszülőtt kora óta máshoz is szoktasd.

Hát sok mindent hallani olvasni a szeparációs szorongásról, mindenki azt tanácsolta ki kell elégíteni az igényeit, de nálad épp az a gond, hogy már sok neked. Kikészültél.

Alvásáról mit kell tudni? Milyenek az éjszakák?

Lehet, hogy nem reflux, hanem tejfehérje allergia. Esetleg idegrendszeri éretlenség. Próbáltál omega 3-t adni neki? A másik, amihez ragaszkodj, hogy kapjon vaspótlást- nagyon durva tüneteket is okozhat a vashiány és nem feltétlen csak aluszékonyságot. Hanem ingerült is lehet tőle.

Először ezeken menjetek még végig.

Tejfehérje allergiára a legjobb a speckó tápszer, mert ha szoptatod míg kidétázod magad az nem 1 nap.

Ez már szerintem több, mint sima szeparációs szorongás.

márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj de ha veled is sír, ordít akkor valami baja van, nem szeparációs szorongás.

Vizsgáltasd ki!

márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam nagyon ragaszkodó és sokszor csak rajtunk alszik és mi hordozzuk teljesítjük a testközelségre az igényét. Ő ha kézben van elhallgat. Nálad akkor is sír, így ott valami más is lehet a háttérben. Érezheti rajtad a feszültséget azis kihathat rá, de azt nem gondolom, hogy ilyen extrém módon. A családi dinamikával mi van? Férjed mindig részt vett mindenben a baba körül? Írtad voltatok vizsgálatokon miken?
márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyszeűen a nap 80%-ában ordít, mint akit ölnek vagy sír, teljesen ràm van tapadva

Ezek szerint akkor is sír ha vele vagy. Egy alapos kivizsgálás, allergia és egyéb gasztoenterológiai kivizsgálás kellene. Mert ez tuti nem normális dolog

márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is extrém sírós volt a nagyobbik, egy percet nem volt el sehol, de ő legalább hordozva csendben maradt, szóval kb a hátamon élt 1 éves koráig. Ha a kezedben is sír, akkor szerintem se szepa.
márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ugyan ez. Ő ki is lett vizsgálva, igaz nem a sírása miatt. Teljesen egészséges.

Ő is az ébrenlétei 90%át ordította.

Apával ugyan úgy nem volt el. Hiába jön mindenki azzal, mert h az ő gyereke is, meg nyugtassa meg meg stb... Ha apa kezében ordít, bármit csinál vele, mind a 3 embernek katasztrófa ez, hiába ő az apja...


Nálunk 2,5 éves. Lekopogom, talán most kezd jobb lenni a helyzet.


2éves koráig otthon voltam vele, én ezektől a hisztiktől olyan szinten kikészültem, öngyilkos akartam lenni. Aki ezt nem éli át, nem érti.


Beadtuk bölcsibe én meg visszajöttem dolgozni. Ez olaj volt a tűzre. A bölcsiben elvolt, igaz ott is matrica volt, de mikor hazajött, tömörítve kaptuk a hisztit estig.


Most így lassan fél év után, talán a dackorszak végefele is járunk, most van az, hogy tud huzamosabb ideig normálisan is viselkedni.

márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: Ez nem túl biztató! Mi még csak 9 hónapnál tartunk, valószínűleg a mi lányunknál sem csak a szeparációs szorongás, mert születése óta nagyon sírós, konkrétan volt olyan nap, amikor mértem, hogy többet sírt, mint amennyit aludt és most sem feltétlenül nyugszik meg kézben. Hordozóban valamivel jobb a helyzet. Egy szerencsém van: odavan a bátyjáért. Ha sikerül úgy intéznem, hogy lássa a testvérét és épp csak anyás, akkor elhallgat ;). A nagytesó sem volt épp néma levente, nála a járással javult sokat a helyzet.

Én is sejtem, hogy nem csak az anyahiány a baja, de ha szakembert kérdezek, általában jön a szokásos válaszokkal: fáj a hasa, nő a foga, hiányzik az anyja stb. Viszont valamennyire személyfüggő is, mert a férjemnél még jobban sír.

márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!