Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nyáron (július,augusztu...

Akinek nyáron (július,augusztus)töltötte a gyereke a 6 évet, aztán szeptemberben kezdte is az iskolát, hogy alakult? Nem bántátok meg,hogy nem maradt plusz 1 évet?

Figyelt kérdés
márc. 23. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk nem volt nagyon más választás, mert az ovija megszűnt, és másik helyre kellett volna mennie az utolsó évre.

Hát nézd, írni, olvasni, számolni megtanult, de bőven maradhatott volna még egy évet. Nagyon kicsi, nagyon gyerek volt még.

Engem nagyon zavar, hogy rengeteg a kiskapu, és pontva kicsit nehezebb gyerekeknek.

Adva van egy jóképességű alig 6 éves gyerek, egy osztályban a magatartászavaros, vagy rosszabb háttér miatt gyengébb fejlődésű 7-8 éves gyerekekkel. Nagyon nem jó ez így. Ha 6 év, akkor legyen 6 év, decaz, hogy az egyik még tegnap múlt el 6 éves, a másik holnap már 8 lesz, ez óriási különbség. Testméretben és szociálisan, viselkedésben is.

Én ha tehettem volna nem engedem iskolába még.

márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
1# Pont ezért kellene minden 6 évesnek menjen és nem az,hogy valaki 8 évesen. Nyilván erre jó megoldás kéne meg megreformálni valahogyan az egészet. Nem gondolom,hogy az a megoldás,hogy 10 éves korig játszik a gyerek a homokozóba. :D Nálunk csak aktuális lesz,júliusi,én szeretném ha menne majd,de majd alakul. Én is 6 évesen kezdtem,nem volt gond belőle.
márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
1-es vagyok. Igen, egyetértek, ha hozunk egy szabályt az legyen mindenkire érvényes, mert ez így ugyanúgy nem jó senkinek.
márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,pont ez a problémám nekem is,ha elkezdi 6 évesen, lesz osztályártársa, aki már majdnem 8 éves lesz,azért az nagy különbség minden téren ebben a korban
márc. 23. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Lesz sok 6 éves is ugyanúgy kérdező,nem csak 8. Nem ő lesz egyedüli 6. De egyébként nem is a kor a lényeg itt szerintem,hanem a gyerek igénye. Van akinek már nem kéne oviba maradnia még,mert már iskolaérett. Annak felesleges maradni a kis ovisok között játszani egy évig még. Van gyerek aki meg még igényli. De nyilván ezt szakember jó,ha eldönti és nem anyuka szíve,hogy ő még játszani szeretné látni a gyereket,hanem akinek van erre kompetenciája.
márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

8 éves lehet hogy bukott tehát 2x járta az első osztålyt


amugy az én gyerekeim mind 7 ėvesen kezdték az iskolát.

márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Iskola előkészítőbe jár most, ha ilyen nem lett volna akkor maradt volna az oviban, de nem is volt iskolaerett, amikor kezdte, szóval gyerekfüggő. Mondjuk szerintem egyik gyereknek se árt ha marad egy évet oviban, legfeljebb ha zseni, akkor menjen 6 évesen suliba, mert unatkozna az oviban. Az iskola előkészítő nagyon jó, csak nincs sok helyen.
márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!