Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg a mindennapo...

Hogy oldjátok meg a mindennapokat? Terv szerint 2éves lesz a kisfiam, mikor megérkezik a pici tesó, de kicsit félek, hogy hogy oldom majd meg a pici ellátását. Elég önálló, ügyes már egy 2 éves, hogy mellé vállalni lehessen egy picit?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekel, hogy aki így vállalt, hogy oldotta meg egyedül az etetést, fürdetést. (Sokat dolgozik a férjem)

Köszönöm!


2010. okt. 26. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap a különbség.

Most a pici már elmúlt egy éves, és szerintem most sokkal nehezebb, mint az elején.

Egy újszülött eszik-alszik, így bőven van idő a naggyal foglalkozni, most viszont kb. azonos időszükségletük van, csakhogy mindkettő tök mást csinálna, ha meg együtt játszanak, akkor aztán húzzák egymás haját mindenért. :o)


De szerintem ez egy jó korkülönbség! Nekünk bejött!


Etetés: a pici szopizott kezdetben, a nagy meg már szépen egyedül evett, így ha egy időre is esett, odaültem mellé egy székre szoptatni.

Fürdetés: kezdetben a picit a nagy fektetése után fürdettük, kb. fél éves koruktól meg együtt fürödtek a nagy kádban. A nagy játszott, a picit "bemártottuk mellé két percre", aztán amikortól stabilan ült, már együtt játszottak. (Az elején autós babaülésben volt a pici a fürdőben mellettünk, szépen figyelt, ha nem aludt éppen. :o)

2010. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

majdnem 2 év a korkülönbség a mi házunk táján is!

szerintem nagyon ideális, és ha tehetném mégegyszer így tenném - ahogy az első hsz is írta, a nagy már elég nagy ahhoz, hogy önállóan végezzen tevékenységet (főleg, hogy 2 évesen nagyon bennük van az ÉN AKAROM, egyedül akarom érvényesítése - ergo pont kapóra jöhet, hogyha hagyod egy kicsit kibontakozni) - DE ne feledd, hogy azért még ő is egy kisgyerek, ne legyenek túl nagy elvárásaid sem (én sajnos ebbe a hibába estem, most próbálom javítani a helyeztet)

szóval szerintem ne aggódj, jó logisztikával és a nagyobb csemete "segítségével" ez nagyon jól tud működni!

2010. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2 év már szerintem jó. Nálunk 20 hónap van, az első 4 hónap kegyetlen volt. Mivel a fiam nem tudott önállóan enni etetnem kellett a kicsi meg hiába volt kisbaba nem akart egy percet se aludni. Szóval agyilag az a 4 hónap sokat számít. A fürdés úgy volt megoldva, hogy először fürdettem altattam a kicsit aztán a nagyot. Gázos volt mikor apa délutános volt, mert sokszor volt, hogy közben felébredt és üvöltött, hiába raktam bele a hordozóba, hogy nézzen minket leszarta. A másik a fiamat még altatni kellett a kistesónak köszönhető lett, hogy már magától elalszik csak beteszem az ágya, de ez is csak mire betöltötte a második éves.

Most a nagy 28 hónapos a kicsi 8, játszani nem nagyon játszanak együtt, mert az egyik épít a másik rombol, egyedül a mászás megy nekik közösen:) A nagy állandóan fitoktatja az erejét fellöki a kicsit aki nem tud kapaszkodás nélkül még állni. Eddig a kicsi kereste a nagy társaságát de mostanában annyit bántotta meg csépelte, hogy ő inkább vele akar játszani. Na itt jön a bibi mert a nagy is velem akar játszani. Most náthás mind a kettő, hú ez a legdurvább....

Aztán a kicsinek épp jönnek az első fogai hát megszenvedünk azzal is. Éjszaka folyamatosan szopik, néha már alig állok a lábamon. Na nem akarlak elrémiszteni, de számomra sokszor nagyon nehéz, főleg, hogy egyedül vagyok szinte mindig velük. De ez a gyerekek vérmérsékletétől hisztijétől is függ.

2010. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit én is attól félek, amit utolsó írt. Mert a kisfiam is rossz alvó, hasfájós volt, és ettől tartok, hogy majd esetleg ismét ez lesz. Félek, hogy nagyon el kellene akkor vonnom magam a "nagytól". De köszönöm szépen, mert legalább abban megerősítettetek, hogy ezekkel az esetleges nehézségekkel együtt ez egy jó korkülönbség :)
2010. okt. 29. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!