Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babák anyukái! Ti,...

Hasfájós babák anyukái! Ti, hogy élitek meg a mindennapokat egy hasfájós babával? Ki mit csinál annak érdekében, hogy elteljen a nap? Mentek valamerre vagy csak otthon vagytok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
rosszul éltem meg. sokszor már én is sírtam. sajnáltam, hogy ennyire szenved és boldogtalan. de idővel elmúlik. már nem tudom hogy bírtam... de mentem vele sokat babakocsival. muszáj kimozdulni.
2011. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Épp most akartam feltenni egy hasonló kérdést: őszintén, ti nem borultok ki néha? Tegnap estére már sírógörcsöm lett, mondtam a férjemnek, hogy elmegyek tusolni, és a zuhany alatt kisírtam magam. Szóval a válaszom: nagyon rosszul élem meg. Reggel 7-kor kezdődik, este 10-12-ig tart. Többnyire kézben van, ott legalább nem sír. Ha nem fáj, elvan az ágyban is, de ebből kevés van. Sokszor tornáztatom kézben.

Kitartást a sorstársaknak. (Épp a karomon van, kéne teregetni, főzni, reggeliznem így du. 2kor, de örülök, h kicsit most nyugodt)

2011. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáltam enyhíteni a fájdalmát, a létező összes szert kipróbáltuk és végül a gripe water hozta meg az eredményt és innentől kezdve jók voltak a napok. Azért sokat sétáltunk, mert azért a babakocsiban nem fájt a hasa(érdekes), csak így a házimunka nem haladt, de azzal nem is foglalkoztam már végül.
2011. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam, "a kiscicáknak sosem fáj a hasuk, mivel anyjuk a nap nagy részében folyamatosan nyalogatja Őket".

Javaslom az óvatos masszírozást, simogatást (has körbe körbe, oldalt a lábak felé, a hátat lefelé, ha a baba meztelen vagy pelenkázod, akkor a végbélnyílást langyos vizes vagy olajos vattával törölgetni egy kicsit). Egy szakkönyvben pedig azt olvastam "ilyenkor nem tehetünk mást csak mélységesen együtt érzünk a babával". Ezzel meg nem értek én egyet.

Nekünk annyival volt rosszabb a helyzet, hogy a babánk 4 és 10 hetes kora között gyakorlatilag napközben nem aludt. 7 körül kelt majd este 11-ig sírdogált. Folyamatosan kézben volt. Elmentünk alváscentrumba (ahol a váróteremben elaludt :)). Ott azt a tanácsot kaptuk, hogy ne igény szerint etessük (addig volt, hogy óránként is evett) hanem 3 óránként mivel folyamatosan tele van a gyomra és ezért nem tud aludni. Kipróbáltuk és bevált. Így utólag azt is el tudom, képzelni, hogy a hasfájás miatt nem aludt, de mivel folyamatosan kézben volt és szórakoztattuk ezért csak keveset sírt (1-3 óra összesen egy nap)

2011. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!