Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet később baja kislányomnak...

Lehet később baja kislányomnak, ha kétszer volt már koponyaröntgenje? 4 és 8 évesen.

Figyelt kérdés
Vagy azért gyerekeknél csak nagyon kicsi a sugárdózis?
ápr. 8. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
életébe 2x, az nem okoz semmi problémát.
ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mit lehet tenni, ha káros is lenne? Gondolom, 1x sem poénból csinálták neki.

A sugárkezelés meg a kemoterápia sem egészséges dolog, mégis életet ment.

ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mindkettőnél kiderítette a RTG, hogy nincs baja. Ez is stresszel, hogy nem is kellett volna....persze tudom, hogy igazából kellett, mert csak így derült ki, hogy nincs baja. De annyira szorongok most, mert amikor 4 éves volt, azóta eltellt 4 év, úgy tudtam elengedni az izgulást, higy tényleg csak egyszer volt neki. De most már kétszer...
ápr. 8. 19:59
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Én inkább azon aggódnék a helyedben hogy ennyiszer balesete van, nehogy egyszer nagyobb baja legyen...
ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem balesete volt.
ápr. 8. 20:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, a lányomnak 1 éves korától volt vagy 4 koponyaröntgen, meg vagy 20 másik Még él, okos, ügyes.

Még most is röntgenezik néha. Ha kell,akkor kell.

ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi baja nem lesz, a modern rtg gépek alacsony sugárdózissal dolgoznak, ráadásul rövid ideig. Nekem gyerekként volt, hogy a tüdőmet nézték, egy hét alatt 2x voltam rtg-n, hogy a gyulladás hogyan áll.

Mégegy saját tapasztalat, ami ennél is "durvább", 4hetes terhesen balesetünk volt, még nem tudtam a terhességről sem. Röntgeneztek, én kb a világomról nem tudtam (agyrázkódás stb), szóval esélyem sem volt jelezni, hogy talán(!) kora terhes vagyok, a csípőmet sugározták, mert ott (is) sérültem. Amikor kiderült a baba a doki annyit mondott, ha károsodott akkor nem maradt volna meg, mivel élő terhesség, így ne stresszeljek. Gondolhatod mennyire ment... 6 éves azóta, makk egészséges, pedig embrióként kapott sugárzást, telibe.

ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A természetes háttérsugárzáshoz szokták ezeket hasonlítani. Ha utánanézel, akkor ki tudod deríteni, hogy egy koponyaröntgen annyi sugárterhelés, mint amit 2 hét alatt amúgy is kapna, vagy mondjuk egy transzatlanti repülőút többletdózisával egyezik meg stb. (nem néztem utána, de ilyen nagyságrendek szoktak lenni). És akkor már nem tűnik olyan vészesnek.
ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
képzeld elnekem 3x volt ebből 2x tavaly. és élek.
ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ápr. 8. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!