Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csináltatnál koponyaröntgent...

Csináltatnál koponyaröntgent egy 2 évesnek a helyemben?

Figyelt kérdés

Pár hónapos korától szimmetrikusan kiáll a 2 éves gyerekem füle/halántéka tájékán az ékcsont/halántékcsont mindkét oldalon. 2 neurológus látta, az egyiknek akkoriban (1,5 éve) egyéb apró tüneteket is mondtunk, a fejcsontját csak megsimogatta, nem foglalkozott vele. Azóta kiderült, hogy olyan hormoneltérési vannak 1 éve amiket agyalapi mirigy eltérések is okozhatnak, az agyalapi mirigy pont az ékcsont egyik részében helyezkedik el és én félek azzal van összefüggésben a deformitás. A hormonokkal foglalkozó orvosunkból eddig egy értelmes szót sem tudtunk kihúzni, egy másik hormonos orvos más dolgokat javasolt (hogy ne kezeljük sehogy a hormonjait), mint az első, de ő a csontot nem tartja kórosnak. Egy neurológus látta még azóta és azt mondta, hogy szerinte csak egy vonás a két oldalt kiálló csont, de ő inkább megröntgenezné a koponyáját, mert ha esetleg részleges csontosodási zavar, akkor azt mondta, hogy egy idegsebésznek meg kell mutatni, mert lehet műteni kell.


Én félve nagyon, de megröntgeneztetném, a férjem nem tenné ki sugárterhelésnek a lányunk (engem pedig elítél emiatt és amiatt is, hogy amíg kielégítő választ nem kapok a gyerek állapotáról több hormonos dokival megnézetem), mert szerinte annak a hormonos orvosnak van igaza, ez csak adottság.


Ti megröntgeneztetnétek?



#gyerek #Koponyaröntgen
2023. márc. 21. 16:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Mi baja lenne a gyereknek egy röntgentöl?
2023. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én meg. Tudják az orvosok, hogy mennyi sugárterhelésnek szabad kitenni egy (kicsi) embert, nem csinálnak olyat, ami kárt okoz.

[link]

A férjednek ajánlom ezt, ez nagyon jól elmagyarázza, hogy miért nem kell aggódni. :)

2023. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Agyalapi mirigy problémától biztos nem áll ki a csont, ráadásul az agyalapi mirigy vizsgálatára nem is jó a koponyaröntgen.

Én inkább - ha már csontosodási zavarra gondolok -, akkor elvinném olyanhoz, aki ebben szakértő, és akkor csinéltatnék röntgent, ha azt mondja, hogy szükséges.

[link]

Őt sokan dicsérik.

2023. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg.
2023. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp menne a röntgen.
2023. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Basszus.... nem kezeltetné a férjed,nehogy megröntgenezzék?


Ez kb veszélyeztetés...


Az én lányom májbeteg volt 3 hetes korától 3 éves koráig. Legalább 10 röntgenje volt,ha nem több! Koponya, gerinc összes szakasza, utána a kontrollok....


Semmi baja nem lett tőle.


A telefon is sugároz. Minden sugároz. 1 röntgentől NEM lesz baja!

Viszont ha nem derül ki a problémája,abból baja lehet.

2023. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmi baja nem lenne a röntgentől!
2023. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljes test CT lenne a kérdés, megérteném, de könyörgöm egy koponya röntgen kb semmi... Persze, ha infót hoz, megcsináltatnám.
2023. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 babyboom567 ***** válasza:
100%
Most mi van?Egy röntgenről beszélünk.A férjed hol él?
2023. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 babyboom567 ***** válasza:
96%
Mert szerinted,ha kismotorral felborulna, vagy ágyról esne le, akkor nem lenne röntgen?Gyerekek(emberek) millióit röntgenezik naponta,és semmi bajuk nem lesz.Sőt.
2023. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!