Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul érzitek magatokat ti...

Rosszul érzitek magatokat ti is anyukák, ha rá kiabaltok, vagy éppen valamit nem engedtek meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves, sok mindent rá hagytam, mert sajnáltam mikor sirt.

Most viszont eléggé szófogadatlan, tudom az én hibám.

Próbálok már rajta javítani.

De olyan nehéz, annyira sajnálom, mikor nem engedek meg neki valamit és elkzed sírni.

Vagy eddig ha nem ízlett neki valamilyen kaja, akkor még 3 fajtát is kóstoltattam vele hogy egyen...

Így pedig válógatos lett

Mostmar nem teszek így, ha éppen nem akar enni, akk hagyom és majd ha később éhes lesz majd megeszi.

Ezt is olyan rossz megtenni, de tudom muszáj vagyok.



ápr. 10. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy, hogy gyereknevelés. Nem érzem rosszul magam, ezért vagyok én a felnőtt és én állítom fel a szabályokat. Elég későn kezdted el nevelni, kösd fel a nadrágot ha normális gyereket akarsz.
ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Vannak olyan módszerek, eszközök melyekkel minimalizálható a kiabálás. A nehézségük, hogy tanulni kell őket, mert a szüleinktől nagy valószínűséggel nem láttuk, és nagyfokú tudatosságot, önismeretet igényel az alkalmazásuk.
ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a sírás nem ördögtől való, de van szülő, aki nagyon nehezen viseli, ha csak egy másodpercig is sír a gyereke. azzal kéne foglalkoznod, hogy ez téged miért triggerel ennyire. a szabályok arra vannak, hogy megtartsák a gyereket és téged is, és biztonságot nyújtsanak neki.
ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derjaderja ***** válasza:
58%

Szerintem a kiabálás az nem nevelés, hanem nevelési kudarc.

Velem is megesik nyilván, de igen, rosszul érzem magam, és jogosan.

Ha nem engedek meg valamit és sír, akkor is rosszul érzem magam, de olyankor azt gondolom, hogy sajnos ettől még azt tettem, amit kellett.

ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik nálunk is 3 éves. Benne a dackorszakban, néha idegőrlő, egyébként egy fürtös kis angyalka, külsőre mindenképpen :D. A kiabálástól rosszul érzem magam, mert többnyire azt jelenti, elfogyott a türelmem. Az, hogy nem engedek meg mindent, nem kellemes, de a gyereknevelés nem csak játék és kacagás. Ez van. Arra próbálok ügyelni, hogy feleslegesen ne tiltsak és ha valami tilos, akkor mindig az legyen. Igyekszem következetes lenni már az elejétől fogva, nem mindig jön össze, na meg néha annyival könnyebb lenne engedni. Alapvetően engedékeny, konfliktuskerülő természetem van. Sírás nálunk is van, ha nem az a követelőzős hiszti, akkor én is sajnálom, de ettől még nem lehet mindent.

Nálad valószínűleg nehezebb, mint nálunk, hiszen egy kialakult rendszeren próbálsz változtatni, ami nagy munka, sok kitartást igényel. Az sem hülyeség, amit 3-as ír. Sok sikert!

ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak az rossz, ha amiatt sír, mert pl megsérült. De olyan volt, hogy pl elkezdte dobálni az ételt, egy után mondtam neki, hogy nem dobhatja el, mert úgy veszem, hogy akkor nem éhes, elrakom azonnal. Megpróbálta megint, elraktam. Nyilván volt egy kellemetlen napunk, mert kb déltől vacsoráig az arcomba visított, hogy éhes, és ki kellett bírnom, hogy akkor se adok neki semmit, de nekem ezt csak egyetlen egyszer kellett kibírnom, azóta sose csinálta. Másoknál meg néha kiég az agyam mit leművelnek egyes gyerekek. Szóval nem, nem izgat, ha határokat kell szabni. Tapasztalatom alapján minél következetesebb vagy, annál kevésbé feszegeti a határokat amúgy.
ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!