Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketeknek is volt kuka...

Gyereketeknek is volt kuka mániája?

Figyelt kérdés
Másfél évesek leszünk, de egyszerűen oda van a kukákért, a kukásautókért. Nálatok is volt ilyen? Ha igen meddig tartott ez a korszak?
febr. 16. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Mindenhol a szemétben akart turkálni, vendégségben is a kukát kereste meg először, nem a játékokat.

Két éves, már hálistennek ritkán jön rá.

febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
legtöbb gyereknek van, enyém most 2éves még tart
febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg te azért idősebb vagy, mint másfél éves, ha gyereket nevelsz. Nem, az én gyerekemnek nem volt, nekem most is van, felnőttként: hacsak lehet megállok megbámulni ahogy uritik a földalatti konténert
febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem volt, de mindig rá is szóltam ha szemethez, vagy szemeteshez nyúlt.
febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kukásautó persze bejött neki, mindig integettek is nekünk a kukasok.
febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kukásautót (éppúgy, mint a tűzoltóautót, a buszt, a markológépet, darut, a vonatot) a kisgyerekek 99%-a szereti nézni.

Feleségem mesélte annak idején, hogy a kislányomnak integettek is a kukások a kocsi hátuljáról, mikor nézte őket, olyan jó fejek voltak. :-)


A szemétben, szemetesben turkálni viszont egyikük sem szeretett sosem.

febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is a kukásautó a favorit, de magát a kukát nem szokta piszkálni.

Egyébként kötekedés nélkül, tényleg csak megérteni szeretném, miért fogalmazol úgy, hogy másfél évesek lesztek? Nehéz leírni, hogy másfél éves lesz a gyerek? Mivel indokolható a többesszám? Roppant idegesítő, bár elismerem egy apróság, de akkor is.

febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt mindkettőnek, de nem engedtük soha őket a kukában turkálni. Én se szerettem, a férjem meg kimondottan idegsokkos volt tőle, ha bele akartak nyúlni. :D

A kukásautót is szerették, a kicsi (3,5 éves) még most is, amúgy neki is szoktak integetni :)) De ugyanígy a (lehetőleg szirénázó) mentőért, rendőrért, tűzoltóért is odavan, pont mint a bátyja ennyi idősen.

febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk egyiknek sem
febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerős kislánynak a kuka volt az első (és sokáig egyetlen) szava :)

A fiamnak (most 17 hónapos) is a korai szavai között volt, szóval biztos érdekesnek találja. Az utcai kukákba szerencsére bele nem tud nyúlni, de imádja, ha felemelem és beledobhat valamit, kavicsot, falevelet, koszos zsepit stb. A nap fénypontja, ha összegyűlnek a flakonok és elsétálunk a szelektív kukákig, olyankor is ő dobál be mindent 😀

Itthon a koszos pelusát szoktam kidobatni vele, de arra azért figyelni kell, mert ha valami megtetszik neki, akkor hajlamos kiszedegetni is dolgokat 😊

Kislányként én is ilyen voltam, heti program volt menni kukásautónézőbe a lakótelepen, nekem is integettek 🙂

Ja, és a Debreceni Virágkarneválon is minden gyerek kedvencei a menetet záró kukás- és locsolóautók voltak...

Erről olvastam is régebben egy tanulmányt amúgy, hogy rengeteg oka van a gyerekek kuka/kukásautó/szemét stb. iránti rajongásának, és igazából teljesen normális :)

febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!