Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet hipotón mégis? Oko...

Hogy lehet hipotón mégis? Okozhatta ezt a gyors növekedés?

Figyelt kérdés
Oxigénhiányosan született,de hamar segítettek a fiamon, aki nem sírt fel. Tornáztunk babaként, látták orvosok sokszor. Mindent hamarabb is csinált az elvártak szerint, tényleg úgy, mint ahogyan a nagykönyvben meg van írva fejlődött, nagymozgások megvoltak, 4 hónapig mászott, kúszás is volt, 2 évesen lett szobatiszta, elkezdett beszélni. Jelenleg 3,5 éves, folyékonyan beszél (igaz nem minden betű megy még), 20-ig számol, sokat mozog, egy lábon is megáll, lépcsőzik, óvodában dícsérték mindig, hogy nincs vele gond. Nem tudom mi az oka, most nagyon sokat nyúlott a fiam, vékony is, mint a nádszál. Kórházban voltunk és letolt az orvos, mennyire rossz a tartása a gyereknek, nézzek már rá, nem látom a kifózist rajta? hipotón is, lúdtalpas is lehet, úszni kell, intenzív torna kell! Természetesen felkeresünk gyermek ortopéd orvost, mert én is felfedeztem a hanyag tartását, csak dühös is vagyok, mert jártunk rendszeresen orvosokhoz, mégsem mondta senki, hogy nincs rendben a gerince? Most meg engem oltanak le majd. Annyira el vagyok keseredve. Mondjátok, hogy ez korrigálható még gyermekkorban! Sajnos én is, s a hugom, anyukám is gerincfefdülésben szenvedünk, most nagyon megijedtem, hogy a kisfiamnál ilyen pici korban gondok lesznek? :(
ápr. 15. 16:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és ami nagyon fontos, nem ültettem fel sohasem, ő ült ki, sem bébikomp nem volt, csak Adamo hintánk. Úgy tünt minden rendben, erre most hipotón, nem elég izmos, gyenge a háta...
ápr. 15. 16:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már nem az első ki írásod.


Mint érintett szülő írom neked.

Az orvos gondolom nem közölte veled, ha édesanyád, te és testvéred is érintett akkor ez örökletes, és mivel a gyermeked hirtelen nyúlt és vékony nem tudott a gerince a gyenge izmokkal lépést tartani.

Tehát ez nem a Te hibád.

Ha voltatok ortopéd orvosnál, neki ki kellett írnia nektek gyógytornát amit be kell tanulni és minden nap tornászni, fél évente kontrollra járni. Ha teheted az úszás is kitűnő.

Nem kell temetni a gyereket, nem kell saját magad sajnáltatni.

Figyelj oda rá, és szépen lehet korrigálni.

ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andi80018 ***** válasza:

Mindenképpen gyógytorna kell, úszással esetleg. De nem úszás csak! Az csak max erősít. Én magánba vinném, hetente több alkalommal tornázzon, betét, normális cipő. Lehet korrigálni. Hát fokos az eltérés? Nézték neki? Azt jó lenne tudni.

17 éves korig korrigálható egyébként. Jó lenne a fűzőt elkerülni, szal menjen a torna.

ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!