Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekeitek úgy érzik, hogy...

A gyerekeitek úgy érzik, hogy elég időt töltetek velük?

Figyelt kérdés

Szerintem az én gyerekeim, főleg az idősebb, akkor is kevésnek érezné a vele való foglalkozást, ha háromszor ennyi időt szánnánk rá, pedig amikor jelen van, a kicsi van mindig háttérbe szorítva (mert még lehet, de már egyre kevésbé). Én nem tudom, hogy lehetne ennél is több időt velük tölteni, amikor nem dolgozunk, akkor gyakorlatilag amíg ébren vannak, csak a gyerekekkel foglalkozunk. Mind a ketten a férjemmel, és még néha a nagymama is beszáll a buliba. De látom a nagyobb lányomon, hogy neki ez kevés. Valamelyik nap még sírt is este elalvás előtt (részben időhúzásként, a szokásos "nyafogás" keretein belül, de nyilván nem a semmiből), hogy a kishúgával többet foglalkozunk, mint vele. Na mármost, a kicsi 1,5 éves, ő meg nyáron lesz 4. Nyilván nem úgy, nem olyan minőségű foglalkozást igényel a két gyerek, de én is és a családban mindenki kb a fenekét kinyalja mind a kettőnek, VALAKI mindig az egyik/másik gyerekkel van és az igényeit lesi. Értem én, hogy nehéz dolog a váltás, nehéz nagytestvérnek lenni és elfogadni, hogy már nem körülötte forog a világ, de igazából még mindig az ő akarata érvényesül az idő nagyobb részében. Mármint most ne értsetek félre, neveljük rendesen, nem _mindig_ van az, amit ő szeretne, de amikor olyan a helyzet (közös játék, meseválasztás, ilyesmi), akkor az van, amit ő kitalál, mert a kicsinek még zömében mindegy. Én már nem tudok mit kitalálni, hogy a nagy is értékelve és szeretve érezze magát. Van "gyerekidő", amikor csak egyikkel vagy másikkal foglalkozunk, rá fókuszálunk, nem vagyunk 100% képernyőmentesek, de a közös időnkben nem rajzfilmet nézünk, hanem együtt játszunk, mesét olvasunk könyvből, kint vagyunk szabad levegőn, sütit sütünk, kertészkedünk, stb, szóval minőséginek mondanám az együtt töltött időnket.

Másoknál is így működik ez, vagy én, mi csinálunk rosszul valamit?


ápr. 20. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,csak annyi különbséggel hogy az egyikük 7 a másik 6 lesz. A nagyobbnak mindig is nagyobb volt az igénye hogy vele több időt töltsünk. Ha nem úgy alakult könnyen sértődés lett belőle. De ezt is meg kell tanulni hogy nem mindig az van amit szeretne
ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a megoldás, de itt hagyok egy kommentet, mert nálunk ugyanez a helyzet és remélem, hogy valaki tud javaslatot tenni, ami tényleg használ. 😅
ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hol vannak a gyerek barátai? Vagy te is az a típus vagy,aki nem engedi,hogy átmenjen valahova/átjöjjenek a barátai,mert akkor majd nem téged fog szeretni?
ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4 éves, kiscsoportos óvodás. Még nem igazán van igénye a barátaihoz menni vagy hogy ők jöjjenek át. Vagy úgy egyáltalán barátai sem igazán vannak még így kifejezetten, azon túl, hogy van pár gyerek, akikkel oviban többet szokott játszani a többinél :D Neki kifejezetten arra lenne igénye, hogy én, személyesen az anyukájaként foglalkozzak vele többet.
ápr. 23. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért próbáld meg,hogy áthívod,akit szeret. 4 évesen (már majdnem 5?) már időszerű.
ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4 éves lesz nyáron. Szóval még nincs annyi. De nyáron persze, lehet bandázni majd napközben simán, de ez nem gondolnám, hogy a kifejezett anya-hiányát kifejezetten enyhítené. Az unatkozáson segítene, nyilván, de azon nem, hogy úgy érzi, a kicsivel többet foglalkozunk, mint vele. Sajnos :(
ápr. 23. 14:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el valahova együtt,hogy távol legyetek a másik gyerektől. Valószínűleg a privát szféra hiányzik neki,ettől feszült. Remélem külön szobája van.
ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs, egy gyerekszoba van, de egyikük sem ott alszik és játszani is viszonylag ritkán és keveset játszanak ott. Ha lenne bármelyiknek is külön szobája, akkor sem használnánk ki, mindig ott vannak, ahol én is :D
ápr. 23. 17:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pont 3,5 éves voltam mikor megszületett a testvérem. Kb 6 éves koromból vannak emlékeim. Imádtam anyukámmal vásárolni járni,mert csak ott voltunk ketten egyedül. Nagyon frusztrált az állandó közelsége a testvéremnek. Persze ezt megfogalmazni gyerekként nem tudtam. Egyszerűen kell a fizikai távolság,privátszféra.
ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt teljesen megértem, és mint írtam is a kifejtésben, szoktunk is kettesben lenni mi is, meg az apjával is, meg a nagymamával is. A kérdés az az, hogy máshol is hasonló-e a helyzet, vagy mi csinálunk valamit rosszul, lehet-e ezt az érzést feloldani benne úgy, hogy nyilván a kistesót sem akaszthatjuk szögre közben? Minden nap van legalább 10-20 perc, amíg csak vele foglalkozik legalább az egyik szülő, néha több is, hétvégente a nagymamánál alszik, olyankor délután 4-5-től kezdve másnap reggel 10-körülig csak rá figyel a nagyi is, általában kéthetente van olyan program, amikor a kicsit hagyjuk a nagyival, és egész délután meg vele megyünk el olyan programra, amit ő nagyon élvez, de a kicsinek még nem lenne annyira nagy szám (most pl bábszínházban voltunk, de megyünk majd a Csodák Palotájába, a Természettudományi múzeumba, tematikus játszóterekre, vagy csak úgy elmegyünk vele fagyizni, ha jobb ötletünk éppen nincs), szóval amennyit csak tudunk, igyekszünk rá figyelni, külön lenni vele, vele foglalkozni. Kérdésem lényege, hogy tudunk-e ennél többet tenni, valamit jobban csinálni, vagy ez mindenhol ilyen, és ennyi, ezen nem lehet változtatni, ő mindig is hanyagolva fogja magát érezni, mert nem egyke?
ápr. 23. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!