Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Ti gyerekeite...

Kedves Anyukák! Ti gyerekeiteket, hogy szoktattátok le a cumizásról, s mennyi idősen? Csak alvásnál érdekes, mivel elalváson kívül sosem cumizott.

Figyelt kérdés

jan. 8. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Muszáj volt leszoktatni 2.5 évesen, mert nagyon csúnyán kimarta az arcát, bár csak alvásnál használta. Már napokkal előtte meséltem neki, hogy odaadjuk a húsvéti nyuszinak, elköszöntünk tőle.

Az első nap még nagyon hiányzott neki, de pár nap alatt túltette magát rajta és nem kereste többet.

jan. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
2,5-3 éves kora között már nem kellett neki igazából, csak itthon megszokásból nyafogott érte sokszor. Kölcsönbe kaptuk a pá pá cumi könyvet, azt olvastuk, nézegettük aztán egyik nap bekentem körömrágásról leszoktató körömlakkal, a cumi "megromlott". Nem kellett neki többször, nem is emlegette. Más pótlék sem kellett neki helyette.
jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

A kisebbik lányunktól a múlt hét elején vettük el, ő márciusban lesz 3. Ő is csak alváshoz kapta meg. Én pont előtte vettem egy nagyon szép Mancs őrjáratos Sky párnát (a nővére miatt látott már részeket, és odáig van azért a kutyáért), így egyik este mondtam neki, hogy a cumi az olyan dolog, amit babák használnak, de ő már nagylány, itt van helyette ez a szuper nagylányos párna.

Azóta minden alvásnál, mikor kereste a cumit, ezt mondtam neki, és minden gond nélkül elalszik így is a kis párnájával.


Nekem azt javasolták, hogy vigye el a télapó, vagy a Jézuska, de nem akartam ilyen szomorú dolgot kapcsolni egyikhez sem. A nővérével is meg tudtam beszélni anno, a kisebbikkel is ugyanezt tettem.

jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2,5 évesen. Elvitte a cumi tündér :) Nekünk ez azért vált be, mert így ő maga tette ki a tündérnek, nem én vettem el, és hozott helyette kis ajándékot (autót) amiért nem is kereste már a cumikat.
jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A könyv jó ötlet még nem néztem utána, de gondoltam, hogy létezhet ilyen.

Erről a körömlakkról nem is hallottam még.

Többiek nektek is köszönöm, mind hasznos, jó ötlet.

Azt had kérdezzem még meg, hogy az első éjszakák milyenek voltak cumi nélkül?

Kicsit aggódok,hogy csak sírna s nem aludna el(elég kitartó fiú)

2 éves 4 hónapos, kistesó júniusba fog születni addig szeretném, ha letudnánk tenni a cumit.

jan. 8. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!