Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresek olyan mondókás könyvet...

Keresek olyan mondókás könyvet, amiben benne vannak a klasszikus mondókák, akár témakörönként csoportosítva, szinte az összes. Ötlet?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha illusztrációs lenne, mindegy hogy kemény vagy puhalapos és már az ára sem érdekel, mert sehol nem találtam még. :( A könyvesboltokban annyira nem értenek ehhez, mutatnak 3 lapos leporellókat... pfff :( Használtan is érdekel, mindegy már, csak legyen! Bármit írhattok, linket, címet, szerzőt..köszönöm mindenkinek!!!
2010. okt. 28. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Forrai Katalin: Ének-zene a bölcsődében

ill. Ének-zene az óvodában


Persze ez sem teljes körű...

Esetleg a Ringató foglalkozásokhoz készült könyv, amihez cd is tartozik a dalok elsajátításának megkönnyítésére.

2010. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem sem fogsz olyat találni ami egy könyv és minden benne van, több könyvet kell összevásárolnod.


én nemrég vettem meg a 2 lenti könyvet, bár bevallom nem nagyon fogom használni, mert sok számomra ismeretlen még sosem hallott mondókák vannak benne, és több ismert móndókát is hiányolok. hátha neked beválik, végülis egyáltalán nem drága.


[link]

[link]

2010. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
első 2 válaszoló, köszi :) ezek képes könyvek belül?
2010. okt. 28. 09:01
 4/15 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én most vettem meg a Kerekítő c. könyvecskét, nekem nagyon tetszik. Kicsike könyv, de elég sok mondóka van benne. Azért tetszik mert leírja hogy közbe hogy tartsuk a gyereket, mit csináljunk vele. (ölbeli játékok) 1600 Ft volt az Alexandra könyves boltban. Eredetileg a Libero klubból akartam megrendelni, de már nem bírtam kivárni és ahogy nézem ott már nem is kapható :S

A másik amire "vadászok" a Lóg a lába lóga c. könyvecske, azt is kerestem az Alexandrában, de nem volt nekik és egyenlőre rendelni sem tudnak. Most a teszveszt nézegetem hátha megtalálom.

Én eddig erről a kettőről hallottam, hogy nagyon jók és sokat szeretik.

2010. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

amúgy csak mondókák érdekelnek? mert én jobban preferálom a zenei cd-ket, amiket meg lehet hallgatni, bár ezek főleg ovis kisiskolás dalokat tartalmaznak nem pedig mondókákat.

pl. bújj bújj zöld ág, cirmos cica, nagy óvódás album, süss fel nap stb. rengeteg van. vannak külön karácsonyi albumok.


[link]

2010. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A Forrai Katalin-féle könyvek nem képesek. Ezeket többnyire az óvodákban az óvónők használják, az énekekhez kotta is van. (Vagy neked csak mondókák kellenek?)

A Ringatót konkrétan nem ismerem, most készülök megvenni, de úgy tudom ez sem képes, mert szülőknek készült.


Még ez jutott eszembe, ami nekem is megvan:

[link]

2010. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sajnos nem képes

2. voltam

2010. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kisnita ***** válasza:

Itt tudsz olvasni a Kerekítőről. Most látom, hogy a 2. kötet is hamarosan meg fog jelenni. Az elsőben képek is vannak, szerintem a másodikban is lesznek.

[link]

[link]

Úgy tudom a Lóga lába lógában is vannak rajzok.

[link]

2010. okt. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a Ringató képes belülről már láttam és kották is vannak benne, cd-vel van, de ezek sem mondókák, hanem dalok.
2010. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

hellóóó

köszönöm :)

érdekelnek a dalok is természetesen, csak egy csomó helyen amit én pl dallammal ismerek, mondókának van feltüntetve és fordítva. Általában ismerem a dallamot a szövegekhez, de sosem jut eszembe elég versike, ha nem "kezdi el" valaki, vagy nem olvasom akár a címét vagy az első sorait egy könyvben. Neten sokat találtam, de azt nem lehet a manóm előtt lapozgatni, és mivel most tanulja őket, képek alapján megismerné, kikeresné melyiket szeretné velem mondókázni :)

A cd-k is jók, nekem a Gyerekdalok, Mondókák című DVD van meg, dupla kiadás, ismertem őket youtube-ról, ezeket gyakran nézzük is.

2010. okt. 28. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!