Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan értem meg magam a...

Hogyan értem meg magam a francia idegen légióban? Valóban különböző nyelvek vannak csoportosítva ott hogy mindeki a saját nyelvén megértsen mindent?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 06:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Szó szerint beléd verik a franciát!!
2011. szept. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy megtanulod a nyelvet. A légióban nincs demokrácia, ott diktatúra van.
2011. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiben a beilleszkedés alapjai is szerepelnek, Szűrös Iván Légió mindhalálig című könyve. Nem éppen mai darab, de a légió nem hiszem, hogy sokat változott azóta.
2011. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Olvastam, igazán értékes olvasmány.

Hab a tortán, hogy a szerző, a néhai pártvezér, Szűrös Mátyás fia.

2011. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Beíratnak egy 1 éves intenzív francia nyelvtanfolyamra. Ha jól tudom a honlapjukon le is írják ezt.
2011. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ThorgilsX ***** válasza:
100%

A mai Francia idegen légióban a katonáknak már vannak jogai,de ez mit sem vet semmit sem a latba a hagyományokhoz képest.


Képzeld el a szituációt:

Kopasz vagy...azt látod hogy valaki jön feléd akinek van valami a vállán...megnézed a tiedet...hmm ezen semmi akkor vigyázba vágod magad.Elkezd először szépen beszélni hozzád de Te értetlen fejet vágsz...Majd pár másodperc elteltével vörös fejjel fröcsögve üvötlözik veled mire Te elkezdesz fekvőtámaszozni...ha beléd rúg vagy csak tovább üvölt akkor 2 eshetőséged van kb...

1.Rosszul fekvőzöl..

2.Nagyon nem ezt mondta...ezért felállsz áés elkezdesz körbe körbe futni.


Egy idő után megunja és keres jobb teendőt.


Hamarabb megtanulsz franciául mint ahogy az anyanyelvedet tanultad meg;).

2011. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ez így van, ahogy az utolsó mondogatja.
2011. szept. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsón röhögtem, de a légióból simán kinézem hogy így van :D
2012. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Beiratnak 1 éves képzésre???! XD Na ezt honnan szedted?! Ha nem esel ki a rostán elvileg kapsz magad mellé egy ugyanolyan nemzetiségű embert mint te. De ez általában nem alakul így folyamatos francia órákon veszel részt ahol illusztrálva mondják el a fontos dolgokat! Ha ezeket megtanultad már szituációkból is tudsz következtetni és akit kijelölnek melléd végig segíteni fog! De ha nem bírsz felfogni valamit igen sajnos szó szerint beléd verik!
2012. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A kiképzés nyelvtanfolyammal kezdődik.
2012. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!