Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany éves kortól ajánlott a...

Hany éves kortól ajánlott a Harry Potter?

Figyelt kérdés
A kislányom (10) és a kisfiam (9) is nagyon érdeklődnének a könyvek/filmek után, de nem tudom hogy ez káros lenne-e nekik

máj. 7. 15:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Azért 20 évesen parázni egy Harry Pottertől...ne haragudj, de....inkább nem mondok semmit.
máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Én 8 évesen kezdtem, de mivel akkor jelent meg, és mindig várni kellett a következő kötetre, végül majdnem mindig annyi idős voltam, mint Harry, csak kb 2 évvel fiatalabb. Így szerintem nem volt traumatizáló, életem legmeghatározóbb regénysorozata volt, pozitív értelemben, most, felnőttként is elolvasom simán, rengetegszer újraolvastam.

Emiatt kezdtem el olvasni más regényeket is.

máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy akik szerint egy sima halálesetről olvasás "károsítja" "traumatizálja" a gyereket, az mit mond a gyereknek:

- hol a nagypapa aki a múlt héten kórházba került és azóta nem jött haza? (mert meghalt)

-miért nem találkozott sose a másik nagypapájával? (aki meghalt a születése előtt)

-hol a szomszéd néni, akit tegnap vitt el a mentő? (és aki meghalt)

-hol van az idős kutyusa, akivel eddig játszott, de most már nincs itthon? (aki meghalt)



Milyen meséket olvastok a gyereknek, milyen mesét engedtek nézni neki?

-Pl.hogy olvassátok a Jancsi és Juliskát, mit mondtok hol van az anyjuk?(ha átugorjátok azt a részt hogy meghalt)


-Hogy olvassátok a Hamupipőkét? Mit mondtok miért van mostohája?


- Hogy olvassátok a Dzsungel könyvét? Mit mondtok hol vannsk Maugli szülei?


Vagy hozzá olvassátok kamuból, hogy "Maugli szülei vásárolni mentek" és innen folytatjátok?



Hogy nézitek meséket?

- Az Oroszlánkirályban eltekeritek a gnúcsordás jelelenetet? Akkor mivel magyarázzátok, hogy Zordon lett a király? Hogy Mufasa elköltözött?


-Hogy nézitek a Jégvarázst?


-A Bambit?


Ha iskolába megy a gyerek és megtanul olvasni lefóliázzátok a könyveket vagy kivágjátok azokat a részeket ahol pl.meghalnak Hamupipőke és Maugli szülei?


-A kötelezőket hogy olvasstassátok velük? Valóban Kincskereső kisködmönd, A kis herceg, Pál utcai fiúk, János vitéz, Toldi? Eltitkoljátok és kapja az egyeseket?


Hogy hallgattok,néztek híreket?


Mit mondok melyik fán terem a hús amit eszik a gyerek??

máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a könyv már mehet, a filmmel várnék pár évet, 12 éves kortól inkább. A film más, nem teljesen azt adja vissza, mint a könyv, "durvább" a képi világa. Míg a könyv a saját gyermeki képzelő erejét tükrözi, addig a film egy felnőtt rendező fantáziája, nem feltétlenül gyerek barát.
máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Az megvan hogy Harry Potter ifjúsági film?
máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

15, ami éppenséggel azt jelenti, hogy 12-13 éves kor felett ajánlott, nem kisgyereknek.


Felnőttként olvastam a HP-t. Az első 2 kötet még hagyján, 3.-tól túl durva egy 8-10 évesnek. Nem szimplán halálról van szó benne, hanem módszeres kínzásról. Nem ugyanaz.

máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%
Lányom 9 évesen az összes kötetet elolvasta 3 hónap alatt, azt mondja semmi traumatikus nincs benne, egy része szomorú.
máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17, akkor nem fogott fel belőle semmit.
máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%

3. osztályos voltam, amikor megnéztük moziban az osztállyal a HP1-et, 4.-es voltam, amikor szintén az osztállyal a 2-t. Tökéletes volt mind a kettő. És a nálam egy évvel idősebb bátyám valamivel az első film kijövetele előtt kapta az első könyvet.

Későbbi részekben lehetnek akár ijesztőbb részek (már nem emlékszem, számomra semmi sokkolóan, semmi maradandó durva nem_volt benne, amitől amikor néztem, vagy később sokkolódtam volna tőle. Tehát semmi ilyen nem_volt. A 4.résztől jönnek szerintem eggyel nehezebb események, szerintem a 3.-at még megnézhetik az apróságaid is. (Igen,hozzátartozik, a 3.rész kijövetelekor már idősebb voltam, de szerintem azt még meg tudják nézni biztosan, és fokozatosan, ahogy növekednek, a többi részt is biztosan. 1-2-3. rész megvan nekünk videókazettán, a 4. rész nem maradt meg bennem annyira, azért azt már nem_tudom visszaidézni, hogy milyen volt a hangulat, amikor megjelentek a halálfalók+Voldi (miután megfogták a serleget), szóval nem tudom visszaidézni, hogy egy kisebb gyereknek mennyire lehetne pl ijesztő. Lehet, hogy nem_az, én nem_tudom.

Szóval első 3-at nyugodtan megnézhetik, 4.-et nézd meg te előtte,és döntsd el, vagy nézd meg velük együtt,hogy ott ülsz mellettük. A könyvtől szerintem meg nem_fognak megrémülni, ott nem elevenedik meg előttük, ott azok csak betűk. Mintha egy tudósítást olvasnának valamiről, nem a szemük előtt játszódik. Minden könyvet olvastam, az első kettőt utólag, a 3.-tól meg még mindig a következő film kijövetele előtt olvastam a további részeket. 1-2-3 részt sokszor láttam filmben, többi filmet csak egyszer. Meg a könyveket mindet csak egyszer olvastam.

máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
De ki mondta hogy a halállal van baj? A 3. részig teljesen okés mesék (a könyvek), de a 4-től egyre félelmetesebbek, az már inkább tiniknek való, nem gyerekeknek. Pláne hogy erős társadalmi, politikai üzenetük is egyre inkább lesz, meg persze bejönnek a szerelmi szálak is. A 6. rész zombis jelenete a tónál nekem még felnőtt fejjel is picit para volt. A 7. meg iszonyat nyomasztó, kb végig szenved benne mindenki testileg-lelkileg egyaránt. Ettől függetlenül ha a 9 éves rákattan az első részek alapján akkor nincs mit tenni, nyilván elzárni a későbbi részeket sem lehet előle. Attól még tuti félelmetes lesz neki, és érteni sem fogja rendesen. Károsnak ettől függetlenül nem hinném hogy káros.
máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!