Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereket a nevelés során...

A gyereket a nevelés során egyáltalán nem szabad büntetni?

Figyelt kérdés
Az előző kérdésemnél azt kutattam, hogy a túlzott szeretet jó-e a gyereknek. Szeretnék ezen a vonalon maradni, de kicsit másabb irányba elmenni. Igazából ott a topikban is feltehettem volna ezt a kérdést, de inkább szavazást csinálok belőle, hog azok is tudják jelezni a gondolatukat, akik nem akarnak belekeveredni egy vitába.
máj. 22. 22:27
A kérdező szavazást indított:
Nem. A gyereket a nevelés során egyáltalán nem szabad büntetni.
Szabad büntetni, csak nem szabad fizikailag bántani.
28 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Sarkos, értelmezhetetlen, fekete-fehér. Hibás kérdés.
máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy számodra mi nem érthető a kérdésben, #1-es.
máj. 22. 23:01
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Szabad büntetni, de nemcsak fizikailag nem szabad bántalmazni, hanem passzív-agresszív érzelmi bántalmazásnak sem kell kitenni.


A büntetés mindig legyen összefüggésben és egyensúlyban az elkövetett rosszalkodással és mindig pontosan legyen megmagyarázva a gyereknek, hogy miért kapja a büntetést és mit vársz tőle.


Pl.rossz jegyet kapott mert nem csinálta meg a leckét, akkor szépen elmagyarázod neki, hogy ma és és holnap délután nincs internet, sem tv,sem videójáték, mert azt az időt a gyakorlásnak fogjátok szentelni. Aztán délután leülteted tanulni, de ugyanúgy segítessz neki, elmagyarázod szépen az anyagot mintha nem büntetésben tanulnátok.

máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3


Ez jó módszer, tetszik.

máj. 22. 23:04
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Mert erre a kérdésre nem lehet teljesen mindentől elvonatkoztatva konkrétumok nélkül igen-nemmel válaszolni. Lehet, hogy én 99,99%-ra amellett vagyok, hogy nem, de nem jelenthetek ki látatlanban olyat, hogy biztos, hogy soha nem fog megt9rténni az a 0,01%, aminél mégis igent mondanék. Semmiről nem lehet konkrétumok nélkül véleményt mondani.
máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez ilyen nemzeti konzultációs szintű kérdés…
máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne releváns a kérdés, ha nem csak két válaszadási lehetőség lenne. Mert ugye vannak olyanok is, akik néha megütik a gyereket, olyanok is, akik rendszeresen, és olyanok is, akik meg nem ütik, de szóbeli agressziót alkalmaznak, de ők nem jelölhetnek választ, így csak a válaszadók egy bizonyos köréből lesz a merítés, így nem szolgáltat reprezentatív értéket.
máj. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

1 evesnek hogy magyarazod el h ne nyuljon a konektorhoz?

Amugy egy popsira vagy kezre csapas nem a vilag vege. Van h elobb ert belole mint a hegyibeszedbol.


A lenyeg h ez nem legyen rendszeres. Ne ez legyen az elodleges buntetes. Hanem a vegso. Sajnos van akinel mashogy nem tudsz hatni. A magyarazat hidegenhagyja de egy popsira csapasbol egybol erti.

máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem érti a verést. Nem érti meg, hogy miért nem nyúlhat a konnektorba, azt érti, hogybántották, és a veréstől fog félni
máj. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
9es de legalább életben marad..
máj. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!