Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen biciklizni? Meddig...

Terhesen biciklizni? Meddig lehet? Hány hetes terhesig? Vagy egyáltalán nem szabad?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Én bicikliztem,úsztam a szülésig. Amíg bírtam futottam is. Nem tilos, az a fontos,hogy ne ess el.
2011. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szia! 30 hetesen még bicikliztem. Utána sajnos kinyílt a méhszájam és azóta úgy hiányzik. Mindig úgy közlekedtem. 38 km
2011. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár én nem bicajoztam, de sokáig kocogtam terhesen, és szülés előtt még 4 nappal 1,5km leúsztam, és így is túlhordtam 2 nappal a kisfiamat. Aztán szülés után 5 héttel már futottam és nam sokkal rá már bicajoztam. Gyönyörű egézséges kisfiam született, akit 13 hónaposan választottam el a ciciről.
2011. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat....Én is bringával járok dolgozni-azért kérdeztem.De akkor meg nyugodtam...

10 hetes kismama

2011. szept. 19. 21:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azt mondják az orvosok, hogy addig lehet biciklizni, ameddig neked nem okoz kellemetlenséget! Ha keményedsz, vagy ki van nyílva a méhszájad, akkor nem szokták már engedni! Én 35 hetesen még bicajoztam, igaz csak közelbe szoktam menni, mert nyomom a pocim...
2011. szept. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok helyen, kismama újságban is azt olvasom, hogy a biciklizés a terhesség alatt kerülendő. Tök jó sport meg minden az biztos, de veszélyesnek számít, mert eleshetsz meg ilyenek, a lovaglást is ide sorolják. Ezért én nem is ülök bicóra.
2011. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemet, az utolsó hónapokig végig bicigliztem. Most várom a harmadik gyermekemet, és mindenhova azzal megyek, ugy hogy még van egy 3éves utasom is:) Semmi bajom tőle.
2011. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a probléma, hogy bajod van tőle, mert jó az biztos, hanem az, hogy baleset veszélyes és kész. Nagyot lehet vele esni, akkor meg ott a baj. Ezt nem én találtam ki, rengeteg helyen, köztük kismamaújságokban olvastam, hogy kismamák inkább kerüljék. De persze mindenki maga dönti el, hogy mit mer bevállalni.
2011. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:

A bicajozás az egyik legegészségesebb sport terhesen, de az esés veszélye miatt csak a szobakerékpározást javasolják. Ha szerencsés leszel, és nem esel el, akkor nem okoz gondot! Nagy bringás vagyok én is, de egyszer sem mertem felülni a bringára, mert bár nem szoktam elesni, de tartottam tőle, hogy eleshetek!


33+2 hkm

2011. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!