Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam le van maradva?

2 éves kisfiam le van maradva?

Figyelt kérdés

Egyik sosem mondta egyik orvos sem, hogy le lenne maradva, de ma voltam egy magán orvosnál, aki azt mondta a fiamra, hogy egy 1,5 éves gyerek szintjén van. Ezt egy 10 perces vizsgálatból szűrte le.


Amiket tud: mozgás fejlődése már tökéletes, egyedül lépcsőzik, guggol, ugrál, forog.


Beszéde: van pár szava, de nem tisztán ejti ki, inkább saját szavai vannak, de én tudom, hogy mikor melyiket mondja (például, ne ne az a nem, az ihi az az éhes vagyok, add ide, apa, aja (anya), autó.)


Evés: tud önállóan enni, megeszi a gyümölcspürét, kanalazni is tud. Iszik saját magától szívószállal es pohárból is.


Ajtókat kinyitja, már a kulcsot is tudja, hogy hova kell helyezni. Alap utasításokat megért. Például, ülj le, ne csináld, megyünk sétálni, feloltozunk, pelenkát cserélünk ezeket mind érti, amikor mondom neki, hogy ezt csináljuk.


Akaratát is kifejezi, oda visz, amit csinálni akar. Például, ha sétálni akar menni, akkor meg fogja a kezem es oda visz a bejárati ajtóhoz, vagy oda hozza a cipőjét nekem.


Játék: most autó mániás, es forma bedobás nagyon megy neki. Mással nem is nagyon játszik. Autóba beleteszem dolgokat es úgy is tologatja.


Nem szobatiszta még.


Ezeket meg sem kérdezte tőlem az orvos, mégis bele írja a papírjába, hogy mentálisan le van maradva. Ti mit gondoltok erről? Tényleg le van maradva?

Dackorszak közepén vagyunk, mindenért hisztizik es nagyon kiváncsi, mindent meg akar nézni. Szeptemberbe megy bölcsibe.


máj. 23. 20:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján korának teljesen megfelel, sőt. Miből szűrte le az orvos, hogy le van maradva? Milyen orvos volt? Milyen vizsgálatot végzett?
máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott az orvos, mire alapozza?
máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvos mondta ezt?
máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,leírtad,hogy mit tud.


Azt írd le, milyen orvos látta, miért vitted oda, miért mondta ezt. Enélkül nem tudunk releváns választ írni.

máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Fül gyulladás miatt vittem el. Nem is vizsgált rajta semmit, csak a fület nézte meg, de ő szerinte a viselkedése (az, hogy mindent megnézett) meg amikor az apja nemet mondott neki, hisztizett, mentálisan elmaradt.
máj. 23. 20:52
 6/28 A kérdező kommentje:
Ja es amúgy, gyermekgyógyász kardiológus az orvos
máj. 23. 21:01
 7/28 A kérdező kommentje:
Szó szerint 10 percet voltunk bent a rendelőbe es a végén mondta, hogy le van maradva. Annyira ideges lettem, mert szerintem (es az osztrák háziorvosa szerint is) jól fejlődik.
máj. 23. 21:05
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne is foglalkozz ezzel, a leírás alapján egészséges. Ha a füle miatt vagytok ott ne a viselkedését nézze, sok gyerek nem viseli jól az orvoshoz menést különben sem.
máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Többet nem viszem oda, az is biztos.
máj. 23. 21:34
 10/28 anonim ***** válasza:
14%

A 2 éves státusz milyen lett? Mit mondott a védőnő?


Amit itt írtál:


"Akaratát is kifejezi, oda visz, amit csinálni akar. Például, ha sétálni akar menni, akkor meg fogja a kezem es oda visz a bejárati ajtóhoz, vagy oda hozza a cipőjét nekem."


Ez autiszikus viselkedés. Valószínűleg erre gondolt a doki. Azért egy orvos, mégha nem is pszichiáter, meglátja a jeleket.


De!


Ez nem azt jelenti, hogy a fiad autista.

Valószínűleg az idegrendszere éretlen még.


Tudom, hogy most a béka feneke alá leszek pontozva. Nem érdekel.


De te kérdezted, hogy mire gondolt a doki. Látta a viselkedését,a hisztijét, és egy orvos, aki több ezer gyereket látott már, hamarabb észreveszi,ha valami eltér a tipikus fejlődéstől.


Például az én gyerekem 3 éves korában 1 éves szinten volt. Autista. Most iskolába jár. Leköröz mindenkit tudásban.


Leírtad,miket tud. Oké. De a viselkedés, az idegi érettség nem egyenlő a tudással. Az én lányom is kanalazott már az etetőszékben is. Nem jelent semmit. Csak hogy értsd.

máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!