Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet a kicsiknek...

Mikortól lehet a kicsiknek mogyorót, mandulát tartalmazó ételeket adni?

Figyelt kérdés
Mely kortól kaphat mondjuk mogyorókrémet vagy bármi olyan ételt, édességet ami tartalmaz hasonlót? 16 hónaposan már ehet ilyet?
2010. okt. 31. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
megnéztem a táblázatomat, ott 2 éves kor előtt nem említi. szerintem még ne, mert allergén a mogyoró. ha elkerülhetetlen, akkor csak picit adj, hogy lásd a reakciót. de darabosan nem szabadna még adni, max krém vagy ilyesmi, de szerintem ez még elkerülhető lenne, annyi más egészségesebb dolog van
2010. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én könyvemben 1 éves kor van írva, de a védőnőm 2 éves kort mondott. Én már adtam volna darálva a kislányomnak (még csak 10 hónapos), mert én nagyon szeretem a csonthéjasokat, de inkább várok még vele.
2010. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a mogyoró a legallergénebb minden közül! kicsi rá az esély, hogy allergiás, de ha az, nagyon intenzív reakciót válthat ki a mogyoró, emiatt 3 éves kor alatt nem ajánlott, vagyis ez az utolsó étel, amit kóstoltatni lehet!!


sajnos a mandulát nem tudom, szerintem azt korábban is lehet adni

2010. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém már evett mogyikrémet, diós sütit, és nem lett baja. Most 21 hós, de már hónapokkal ezelőtt megkóstolta.

Pici dózissal kezd, ha nem reagál, nem lesz baja többtől se. Sztem kicsit fel van fújva ez az allergia dolog. (Mondjuk nálunk senki sem allergiás, ezért vagyok ilyen bátor, ha nálatok más a helyzet, inkább várj még.)

2010. nov. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A földimogyoró az, ami a legjobban allergizál. A rendes (bokor/török) mogyoró kevésbé, azt a dióval együtt 1-1,5 éves kortól kaphatják a babák. A nutellában is ilyen mogyoró van, nem földimogyoró.
2010. nov. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!