Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idős korában adhatok...

Milyen idős korában adhatok gombát és mogyorót (mogyorót tartalmazó pl. csokit, nutellát) a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Ő most 2 éves és 4 hónapos lesz.

Csak azért kérdezem, mert majdnem mindegyik hozzátáplálási táblázat mást és mást mond.

Azt tudom, hogy a gomba nehezen emészthető, a mogyoró meg allergiás reakciókat válthat ki........


2011. okt. 23. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam. Gombát 17 hónapos kora óta eszi. Kikapta az apja kezéből a gombafasírtos, és benyomta, mire észrevettem. Semmi baja nem lett tőle, a hasa sem fájt. Földimogyorót szintén az apjától csent el, 19-20 hónapos korában, másnap pár pötty lett rajta. Legközelebb már semmi. Török mogyorót még nem evett, viszont nutellát már igen, attól sem lett semmi baja.
2011. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gombát én egy éves kora óta adok neki, és szerintem Nutellás kenyeret is. Egyszer nagyon megkívántam, és kunyizott belőle, épp csak egy nyalintást engedtem, vártam két napot, nem lett semmi baj, azóta kap néha reggelire, vagy uzsira.
2011. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

gombát majd csak 3 éves korában fog kapni :D para anyu vagyok? :) de akkortól ajánlják, nem tudja megemészteni.

nutellát már eszik a 2 évesem, mogyorót magában nem, de sütiben igen.

2011. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mogyorót 3, gombát 2 éves kortól ajánlják az orvosok. Nem azért, de 2 év 8 hós lányom mikor nutellás sütit evett, az egész testét ellepték a hatalmas csalánkiütések, ügyelet lett belőle, meg virrasztás, mert attól féltem, megfullad.
2011. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor érdemes lesz megvárni mindkettővel a 3 éves kort :) Biztos, ami biztos...
2011. okt. 24. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!