Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg 5 éves...

Hogy tanítsam meg 5 éves lányomat hogy ki tudja fújni az orrát? Már a porszívót nem engedi és csak szipog egész nap

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem neki már rég kikéne tudni fújni egyedül az orrát!Fogjatok a kezetekbe egy-egy zsebkendőt és mutasd meg neki mit csináljon.Gyakoroljátok amíg nem megy,jobb ötletem nincs.


Egy 3 gyerekes anyuka.

2009. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hidd el régóta beszélem neki és mutatom hogy kell de olyan egy makacs gyerek hogy nem akarja.
2009. nov. 16. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 2,5 éves és szerencsére nem túl sűrűn beteg. emiatt nem is tudtuk még gyakorolni az orrkifújást. Én sem tudom, hogy hogy kéne rávenni, mert még azt is utálja, ha odaérintem a zsepit. Én azzal fogom fenyegetni, ha rákerűl a sor, hogy akkor szabadul meg a porszívós orrszívástól, ha sikerül rendesen kifújnia az orrát. hátha ez ösztönzi majd. Mert amíg magától nem sikerül, addig "megerőszakolom a porrszívóval", nem érdekel hogy tiltakozik, mert az a fontos, hogy kiűrűljön az orra. Úgyhogy akár az öt évesnek is szívni kell, ha egyedül nem tudja kifújni!
2009. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg kell ijeszteni hogy felszúrják az orrát ha benne marad.Ami nem is hülyeség mert könnyen lehet arc ill. orr melléküreg vagy homlok üreg gyulladása ettöl! Esetleg a doktórnénit is beavathatod a problémádba hátha ő máshogy hat a kislányodra!:)
2009. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem rokon csaj mesélte hogy égő gyertyát kell vele elfújatni zárt szájjal- orrán fújja a levegőt

persze ezt csak egészségesen lehet megtanulni, de sztem jó móka

2009. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves lányom annyira utálta a porszívós orrszívást, hogy mikor belehergelte magát az ellenállásba, még hányt is. Aztán fejben összekapcsolta, hogy a porszívós orrszívás következménye a hányás.

Így ő maga mondta, hogy csakis zsebkendőbe hajlandó orrot fújni.


Mi úgy csináljuk, hogy én fogom az orránál a zsepit, és befogom az egyik orrlyukat, és azt mondom neki, hogy csukja be a száját és fújjon egy nagyot mérgesen...de nagyon mérgesen....de még mérgesebben!!!! :-)) Aztán lyukcsere.


Most már egyedül is próbálkozik, a lendülettel nincs is baj, csak az megy még nehezen, hogy fogja be az egyik orrlyukat közben.

2009. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az illatos zsebkendő is lehet segíthet, kedvet adhat.

Én a két és fél éves lányomnak úgy tanítottam, hogy vesz a száján egy nagy levegőt, majd összecsukja és az orrán fújja ki jó erősen. Így kijön a szájából a levegő, úgymond leereszt a szája.

Közben ott tartom az orránál a zsepit és ha fúj kicsit csak akkor nyomom össze, majd megint csak tartom míg fúj egy nagyot.

Én is szoktam úgy ha nem nagyon akarja, hogy fújjon egy nagyot, mérgeset, hogy megijedjünk. Meg agyondícsérjük milyen ügyes, meg hogy mostmár így nem lesz beteg.

Meg el van neki magyarázva, hogy milyen nagy fájdalmas betegséget kaphat ha nem fújja ki az orrát, hogy akkor hova, hogy távozik a benne lévő cucc.

Meg megnézzük a zsepit, hogy milyen sok ment bele.

Persze a te lányod ha már 5 éves, értelmesebb, bár igaz, mivel nem akarja makacsabb és nehezebb dolgod van talán.

Úgyhogy talán az észérvek, magyarázás segíthet első körben, aztán játékkosság. Vagy valami mese. Vagy az orvos bevonása nagyon jó ötlet. Lehet ő másképp mondja a gyereknek, felnéz rá a gyerek és lehet megfogadja. Akár adhat ő neki egy csomag illatos zsepit, vagy egy db illatos zsepit jutalmul, hátha kedvet kap.

Ha meg semmi nem megy akkor marad az orrszívó, én is azt mondom.

Majd írd meg mire jutottál.

2009. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a hugom 2,5 éves kora óta fújja egyedül az orrát. Mi úgy tanítottuk meg, hogy elősször versenyeztünk, hogy ki tud nagyobbat fújni! Na nem megy akkor szerintem ne erőltesd majd megy az! Viszont ha taknyos akkor inkább félóra üvöltés, mint a kórház!! Ezt azért mérlegeld!!!

12/L

2009. nov. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ mindenkinek.próbálkozok, gyertya zsepi meséltem neki a kórházról h oda kerül ha nem fujja ki.egyenlőre sikertelen. inkább sír és azt mondja nem tudom anya.de meg se próbálja.de még próbálkozok hátha.
2009. nov. 18. 10:29
 10/10 anonim válasza:
SZia! szerintem csináld azt h mond neki h ugysem tudja kifújni az orrát és hogy beteg is lehet és meséld el neki h milyen következményei lehetnek ha nem fújja ki:).. vagy csináld azt hogy a porszívót egyedül had csinálja és hogy az milyen jó móka és lehet engedni fogja ha ő csinálhatja..az én hugomnál bevált:).mert igy dicsekedhet a családnak h milyen ügyes hogy ő ezt már egyedül tudja.jah a húgom is 5 éves
2009. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!