Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azt szereteném kérdezni hogy...

Azt szereteném kérdezni hogy Magyarországon hol van Árvaház? Esetleg gyermekotthon ahol a szülők már nem foglalkoznak a gyerekekkel? Főként az ország Déli része érdekelne. Nagyon várom a válaszotokat . Nagy szükségem van rá.

Figyelt kérdés
És ha még tudtok olyan helyet ahol szerzetesek apácák nevelik a gyerekeket az árvaházba az még külön érdekelne. köszönöm a válaszaitokat elpőre
2010. nov. 2. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden megyeszékhelyen van ilyen intézmény, nem klasszikusan "Árvaház" a neve, inkább valami "gyermekvédelmi" megközelítésű megnevezése van.


A Gyámhivatalok tudnak ebben a kérdésben a legtöbbet segíteni.

2010. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy Árvaház, szerintem sehol. Csecsemőotthon, ill. Nevelőotthon létezik. És szerintem mind állami fenntartású, egyháziról nem tudok.
2010. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Fóti gyermekváros és van egy Szeged környékén is.
2010. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Tiszadobon is van.
2010. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagybarcán van csecsemőotthon, Miskolcon pedig intézet.
2010. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
SOS gyermekfalu Kecskemét
2010. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.Tehát szeged környékén és Fótón? De ezek sem egyháziak igaz? :)
2010. nov. 2. 22:43
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazságszerint ami engem nagyon megfogott az a Dévai gyermekotthon , árvaház amit Böjtö Csaba vezet és hogy mondjuk ehhez hasonló esetleg
2010. nov. 2. 22:44
 9/16 A kérdező kommentje:
csecsemőotthonra visszatérve ott vannak az anyukák is nem? itt hány éves korig tartózkodnak a gyerekek?
2010. nov. 2. 22:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A csecsemőotthonban olyan babák vannak, akiket az állam nevel, tehát nincsenek anyukák, mert vagy lemondtak a gyerekükről (ilyenkor örökbe adható a baba), és van, akiről nem mondtak le, időnként látogatják (vagy mert rosszak a körülményeik és nem tudják nevelni otthon, vagy egyszerűen csak így akarják elkerülni, hogy a gyereküket örökbe adják másnak).

Elméletileg 0-3 éves korig vannak itt, de van, hogy tovább, ha mondjuk éppen várható, hogy a közeljövőben nevelőszülőkhöz kerül, vagy örökbe adják.


Ugyan ezek bp-i csecsemőotthonok, de itt többet megtudhatsz róluk (én a kmety u-it ismerem)

[link]

2010. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!