Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldon elo anyukak melyik...

Kulfoldon elo anyukak melyik orszag szokasait kovetitek gyereknevelesben? Melyik orszagban eltek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

USA-ban élünk. Nincs különösebb eltérés nevelési szokásban, amolyan mindenki másként csinálja.

Viszont az ünnepeknél zavarban vagyok. Az itteni ünnepeket tartjuk ha már itt vagyunk, de majd tanítjuk a gyerekeket a magyar ünnepekre is mikorn nagyobbak lesznek.

Egyedül a Karácsony, Télapó okozott kavart, mert itt Karácsonykor jön a télapó és ennyi. Mi azt mondjuk, hogy Mamáék (magyarban laknak és küldenek ajándékot) Télapója jön télapókor, karácsonykor pedig a Jézuska, de ebből még lesz gondunk, mert mint említettem, ide a télapó jön.

Ragaszkodok a Jézuskához karácsonykor, ezért esik nehezemre, de lehet muszály lesz megszoknom, és mikor nagyobbak akkor már tudatosan átválthatunk, vagy nem is tudom. Addigra megtudják, hogy kamu az egész ;-)

2011. okt. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban élünk, erősen katolikus identitású részen (mondjuk ez szinte mindenhol jelen van, de itt, a turistáktól távol eső helyen meg főleg).

A párom olasz, és hívő, a nagyobbik 3 éves és már kíséri az apját a templomba. A kicsi 1.5 éves, majd ő is, ha már képes lesz nyugton ülni 5 percnél többet :-)

A sok-sok vallási ünnepet és minden nemzeti ünnepet is megtartunk, részben mert ugye itt élünk, részben meg mert a párom családjában ez szokás és mégiscsak velük lakunk. Ám a férjem és a családja is egyetértett abban, hogy az én hazám ünnepeit is tiszteletben kell tartani, úgyhogy a hazai ünnepeket is megtartjuk, elmesélem mit miért ünneplünk (nagyon szeretik ezeket a mini történelemórákat, sok beszélgetést indítottak már el ezek az alkalmak, okt 6-a kapcsán napokig beszélgettünk újra-meg újra)

Amiben én a hagyományostól eltérően nevelem a gyerekeimet, hogy itt a fiúkkal elnézőbbek, mármint apró csínyek terén, kisebb horderejű dolgokban. A lányokat minden téren nagyon szigorúan fogják, és úgy általánosságban véve is kifejezetten tekintélyelvűen nevelik őket.

Én kevésbé vagyok merev, és egyformán követelek tőlük. Persze anyósomék már most agyonkényeztetik a kicsi fiút, de a lányommal szemben is szeretetteljesebbek, mint pl a sógornőm gyerekeivel szemben, pedig az övék színolasz família.

2011. okt. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kint elunk Amerikaban. 3 honapos lanyunk van es jelenleg neki meg barmilyen unnepet vagy szokast elmagyarazni lehetetlen, igy csak beszelunk rola.

Kesobbiekben a magyar szokasokat fogom eloszor bevezetni, persze az itteni unnepnapokban is reszt fogunk venni.

Elzarkozni az itteni kulturatol es sokszinusegtol nem akarok. Megadom a lehetoseget a lanyomnak, hogy sajat maga dontse el, hogy milyen felekezethez szeretne tartozni.

Mi eddig is ugy eltunk, hogy hol magyar heteket, hol olasz heteket, hol mas orszagok altal tartott heteket csinaltunk.

Igy foztunk, igy 'viselkedtunk', etc.. mivel a foglalkozasom is ehhez kapcsolodik, igy nem volr megerolteto. Sot! Meg elveztuk is :))))

2011. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzászólni nem tudok, csak kiváncsi voltam.

Viszont bocsánat az Offért, nem állom meg, de december 6-án a Mikulás jön, aki Törökországban élt, 24-én, karácsonykor a télapó, aki a Lappföldön.

nem ugyanaz az "ember" a kettő. Teljesen más a nevük is. A kommunizmus nem szerette Szent Miklóst mert egyházi ünnep is és elterjesztette az a Télapó, de nem.

2011. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi Angliaban elunk.Meg csak 10 honapos a lanyom de a magyar unnepeket fogom eloterbe helyezni.Itt ugye nincs telapo december 6.an,anyak napja is maskor van mint otthon , apak napja viszont van.Ezen felul ott van meg a halaadas is.Mivel itt elunk fogja ismerni ezen unnepeket is.De jo lenne majd ha tudna mit unneplunk pl marcius 15.en vagy augusztus 20.an.
2011. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

9.o4

Ez jó kis útbaigazítás volt. Nem is tudtam, de akkor a Jézuska nem is jön ? Pedig ugye így tudjuk, nem csak én ?.

Majd utána olvasok én is, legyen már tiszta a kép.

2011. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De karácsonykor a kis Jézus, Jézuska hoz ajándékot Magyarországon.


December 6-án viszont Miklós Püspökre emlékezünk, aki valamilyen lányoknak adott ajándékot és ennek emlékére kapnak ajándékot a gyerekek. És Mikulásnak hívják a Miklósból, és Miklós napon jön.

[link]


Hozzánk a Télapó nem jön. Az igazi Lappföldi, rénszarvas szánnal.

2011. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat mindenkinek megy a zold kez :)

Nem csak az unnepekre gondoltam a kerdesben.

Pl hozzataplalas, oltoztetes, betegsegek kezelese stb

barmi ami mas otthon es ott ahol eltek

2011. okt. 13. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
En Libiaban nottem fel. Hala Istennek otthon "Magyarorszag volt". Minden tekintetben.
2011. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!