Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselitek a volt párotok...

Hogy viselitek a volt párotok barátnőjének közeledését a gyereketek íránt?

Figyelt kérdés
Konkrétan.Van 2 pici gyerekem a volt páromtól.Azóta boldogan élek új párommal.Minden szép és jó.De!Belegondoltam abba milyen lesz ha lesz olyan barátnője a volt páromnak aki szeretné jobban megismerni a fiaimat vagy többet lenni velük és anyáskodna.Erre sz érzelmeim az hogy összeverném és mondanám a páromnak ha nem állítja le magát a barátnője eltiltom a gyerektől.Természetes ez az érzés?Féltékeny vagyok úgy érzem nincs joga senkinek a gyerekeimhez csak nekem ,meg egy ici picit az apának.ez azért van mert 17 éves voltam amikor megszültem a fiamat akkor az apja 29 volt.Folyton eljárkált bulizni meg egyebek,elgépezte a pénzét megcsalt stb..Aztán hamar teherbe estem a szülésem után így 2 pici fiammal voltam otthon magányosan,nem segített a gyereknevelésben és pénzt sem igazán adott.Persze én voltam az aki felnőttem a feladathoz és gondoskodtam a gyerekeimről saját erőmből teljesen egyedül,mert sajnos szülői segítségem sem volt.Majd egyedül elköltöztem a 2 gyerekkel mindössze 19 évesen.Mégis jobban éltünk mint a volt párom mellett.Éppen ezért amiért annyit szenvedtem a gyerekekkel úgy érzem csak nekem van jogom,mert csak én voltam nekik a születésétől fogva,én voltam az aki egész éjjel nem aludtam ha 40 fokos láza volt a gyerekemnek.Most meg jön aztán tenné a minta apát meg meg egy nőcske is nem tűrném meg.Így is csak kb 3 havonta látogassa a fiaimat.De közölte hogy szenteste elvinné a 2 fiam,nem akarom csak másnap elengedni őket.hiszen már most megterveztük a párommal a karácsonyi menűt és már csomó ajándékot vettünk,hogy minden szép legyen végre mikor normális férfivel élhetünk aki segít nekem mindenben.Szerintetek jogos amit érzek?
2010. nov. 4. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A múltatok ismeretében jogos. Általában nem lenne az, de amit irtál, az alapján án is kirugdosnám.
2010. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és egy fillér gyerektartást nem fizet,sose fizetett egyetlen egyszer adott 3000 ft-ot hogy vegyek cipőt a gyerekeknek,de ehhez is nekem kellet hozzáadni,ebből csal 1 cipő jött ki.Nem járkálok a bíroságra ez miatt mert én is tudok róluk gondoskodni,most már hogy dolgozok.amikor jön látogatni a akkor 10-15 percet van itt,és az is előfordult hogy pofon vágta a kisebbiket mert véletlenül megütötte egy játékával amikor csak meg akarta mutatni neki.szüli napokra sem karácsonyra sem kaptak sose semmit.
2010. nov. 4. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyet be sem engedném a házba.Nem való neki gyerek.
2010. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jadwiga ***** válasza:
Huh. Nem is értem, hogy mered a gyermekeid közelébe engedni az "apjukat". Ha találtál egy normális társat, talán meg kellene szakítanod az expároddal a kapcsolatot...
2010. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemhogy a barátnőt, még a volt páromat sem engedném a gyerekeim közelébe. Pofon vágta a gyereket? Gondolom nem hagytad szó nélkül? Mivel nem fizet gyerektartást, gondolom olyan láthatási végzés sincs a kezében, hogy mikor viheti a gyerekeket, hanem te mint normális anyuka, beleegyeztél abba, hogy bármikor láthatja! Ez eddig természetes is, de lehet én vagyok elfogult, de nem adnám oda pont szent este. Ha vinni akarja, akkor vigye másnap! Főleg ilyen viselkedés után! Próbáld meg ki iktatni az életedből amennyire csak lehet! Sok boldogságot kívánok jelenlegi párod oldalán!
2010. nov. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szenteste elengedni őket. Egyáltalán semmikor.
2010. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit más a véleményem. Akármilyen inkorrekt volt veled a gyerekek apja, attól még az apjuk és a gyerekeknek szükségük van az igazi apjukra. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, hogy igenis határoztass meg a helyi hatósággal egy rendszert, hogy mikor viheti el őket, és ha lesz vmi barátnője, aki közeledik a gyerekekhez, ne vedd zokon, mert úgymond az a normális, hogy normálisan viselkedik velük. Van olyan barátnőm, akinél ugyanez volt a helyzet, apuka megházasodott, a gyerek igényelte az apja társaságát, elvitte hozzájuk sokszor és a feleség egyfolytában egrecíroztatja meg csicskáztatja a kis "zabi" gyereket, na ez undorító. Szóval ha a csaj normális, akkor örülj neki. Szentestére semmiképpen sem "adnám oda" őket, mert az az ünnep azoké, akik együtt élnek, az igazi családé. És ha szükséged van rá, ha nem, én a gyerektartást is elintézném a hatóságon keresztül, hogy adja, mert az nektek jár, és nehogymár úgy érezze, hogy neki mindent szabad, mert ebből több dolog is fakadhat, mondván, hogy te "engedékeny" vagy, remélem, érted, mire gondolok. Nyiss a gyerekeknek egy számlát és rakd nekik félre, ha annyira nincs rá szükségetek, de ne hagyd az ex férjednél.
2010. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!