Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud/tanítotok 2.5 éves...

Miket tud/tanítotok 2.5 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Számolni az ujján? Színek alapján válogatni? Verset, dalt, mondókát? Neveket? Távírányító használat?

Talán hülyén hangzik a kérdés, de komoly!

Persze minden más is érdekel amit ilyen idős korában tanult meg.


2010. nov. 8. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Számolni mechanikusan úgy-ahogy 10-ig, (nem tanítom rá, mert feleslegesnek tartom, magától tanulta meg). Persze nem egyezteti konkrét mennyiséggel, max. azt ismeri fel, ha valamiből 2-3 van.

A színeket felismeri és meg is nevezi (ezen csodálkozom, mert ebben a korban még nem jellemző).

Sok mondókát, dalt ismer, mert baba kora óta mindig mondok neki valamit. A dallamukat viszont nem tudja jól visszaénekelni.

A családtagok neveit tanítjuk neki, nagyjából tudja, bár mióta a nagyszülőket is bevettük a listába, kicsit összezavarodott.

Azt viszont fontosnak tartom, hogy a lakcímünket és a saját nevét kapásból mondja meg.

Távírányítót és egyéb műszaki dolgot nem nagyon vehet a kezébe.

Ügyesen gyurmázik, a vastag színes ceruzákat egyre többször nem marokra fogja, hanem rendes ceruzafogással tartja.

(Ami mostanában nekem újdonság, hogy elkezdte használni az egyesszám első személyt.)

2010. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Huh...

Vers, mondóka millió darab megy neki.

Elszámol 10-ig stabilan

bekapcsolja a tévét, ha mesét akar nézni (pedig mindig tiltottuk a távirányítótol)

A színek megvannak, többnyire el is találja, de néha nem.

Neveket tudja, tudja a sajátját, pedig összetett vezetéknevünk van, tudja az enyémet, apjáét és a huga nevét is. Sőt, néhány családtag nevét is.

Tudja hol lakik (falu) és hogy milyen városba járunk vásárolni. Tudja hol laknak a mamáék (másik nagyváros az ország másik végén)

Felsorolja, ki kivel él együtt (mama, papa, Tamás, dédipapa, dédimama)

Egyedül elmegy már pisilni a wc fellépős szűkítővel, sámlira áll és kezet mos-csak a villanyt kell neki felkapcsolni.

Egyedül öltözik alul, zoknit, bugyit, nadrágot fel-le.

nehéz lenne összeszedni, de lányom korán ért, korán beszélt, nagyon korán látott összefüggésket. Nagyon ügyes, önálló nagyon utánoz minket, néha mi is ledöbbenün, hogy miket tud.

28 hós.

2010. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom 10-ig számol, de valóban csak mondja egymás után, az értelmét még nem érti, magától tanulta én sem tanítottam. Mondókákat már mondja szépen, amit mutogatni kell azt mutogatja is,néha egy-két részlet kimarad ugyan, de a hosszabbakat is ügyesen végigmondja. Mostanában kezdett énekelni, bár hamisan. megjegyzem nekünk is repedtfazék hangunk van.

Távirányítóval kikapcsolja a tv-t, a rádiót bekapcsolja.

Nevét tudja, a miénket is, a nagyszülőknek csak a keresztnevét. a lakhelyünkből csak a falu nevet tudja. Mondjuk ha elveszne nem tudná megmondani egyiket sem, idegenekkel nem áll szóba, úgyhogy ez a tudás még csak nekünk szól.

Köszönni nem köszön senkinek, még nekünk sem, pedig tud. Idegenekkel mint mondtam nem áll szóba, a köszönés is halott dolog egyenlőre.

A színeket nem találja még el legtöbbször. Az egyes szám első személyt viszont már régóta szépen használja.

A minap sajnos teát akart magának önteni a teáskannából a poharába..na abból nagy pacsálás lett..önállósodni próbál, hát...nagyon kell figyelni.

2010. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém kisfiú, de ugyanennyi idős. Kétnyelvű, mindkét nyelven megért mindent és folyamatosan beszél, 10-ig elszámol, a tv-t, számítógépet sán bekapcsolja, beteszi a kedvenc DVD-jét...

szobatiszta, bár éjjel még van rajta pelenka

a wc-t segítséggel használja

színeket keveri, bár néha (lehet, hogy véletlenül) eltalálja az alapszíneket

verset, mondókát nagyon sokat ismer mind a két nyelven

a családban, baráti társaságban mindenkit nevén szólít, a közeli családtagok teljes nevét tudja

mik érdekelnek még?

2010. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hát nálunk amiből ki kell indulni, hogy még nem nagyon beszél, csak szavakat. Így a mondókáknál elakad az első 2 szónál. Gondolom a Ti gyerkőcötök már rendesen beszél. Számolni nem számol, pedig meg szoktuk számolni a plüssöket, ceruzákat, stb. Ha egyedül számol akkor minden kettő :) A saját nevét tudja, igaz csak a keresztnevét, a vezetéknevét nem tudja ki mondani, de próbálkozik. Annak a nevét tudja még akit nevén szólítunk, de pl anya, apa, mama, stb nem tudja.


Keveset foglalkoznék vele? Vagy csak egyszerűen majd később megtanulja? Amúgy gyakorlatias dolgokban ,eg nagyon sok mindent tud, csinál. Egyedül megy wc-re, húzza le, öltözik, vetközik a bugyitól a cipőig mindent, egyedül fújja az orrát, stb.

2010. nov. 9. 09:11
 6/8 anonim ***** válasza:
szia,sztem ne ilyedj me,mert az enyém 2.5 éves,nem teljesen szobatiszta nem tud 10-ig számolni viszont nagyon okos,és ügyes,minden gyerek másra fogékonyabb,majd a tied is beszélni fog még ha késöbb is,nincs semmi bajnsztem foglalkozva is van vele csak mondom ö másra fogékony,ennyi.
2010. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16.58-as vagyok megint. Az én lányom sem szobatiszta még, ezzel a tiéd előrébb van, igaz nem is erőltetem, másfél hónap múlva jön a tesó, úgyis visszaesne.

Nem kell a gyerekekre erőltetni semmit, az, hogy most ki mit tud nem jelent semmit, a későbbiekre nézve sem lehet következtetéseket levonni. hogy nem számol? az enyém sem tudja mit jelent, csak mondja...:-)

Szépen beérnek majd, nem gondolom, hogy ilyen korban ilyesmikre tanítani kell kimondottan, majd rájuk ragad minden.

2010. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Ne aggódj! Amiben a tiéd most "hátrébb" van, az mind a beszéddel függ össze. Abban meg egyik pillanatról a másikra biztos nagyot fog előrelépni, és akkor majd megtudod, hogy mit is tud valójában. És biztos nem az a gond, hogy nem foglalkozol vele eleget, mert minden gyerek más ütemben fejlődik.

Az enyém nyomja a sódert, de esze ágában sincs szólni, ha pisilni, kakilni kell, nemhogy egyedül elintézze a WC. Nem is öltözködik, ahhoz kényelmes, és megvárja, amíg valaki megunja az unszolást és inkább levetkőzteti. SAjnos az evés is hasonló, tud egyedül kanalazni, de pár kanál után (amikor már nem farkaséhes) szép kényelmesen elvan az asztalnál, és várja, hogy etessük. Ne tudd meg mennyi ideig tart egy-egy étkezés. Folyton könyörögni kell neki, hogy ne játszon, és dumáljon, hanem egyen...

2010. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!