Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan beszeltek lanyotoknak...

Hogyan beszeltek lanyotoknak a menstruaciorol?

Figyelt kérdés
en tobbszoris elgondolkodtam arrol h mit mondanek ha megkerdezne, de nem vagyok jo beszedu es igazan hamar zavarba jovok amikor ilyensmirol van szo, gondolom ez neveltetesi hiba es nem akarom ugyanezt elkovetni.
2011. jún. 16. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
természetesen és őszintén.Szerintem ez a szülő feladata,akkor is ha nem kérdez rá,mint ahogy a felvilágosítás is!Amíg pici pl. a sehány éves kislány című könyv jó kezdésnek.
2011. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vérzés felől közelítettem meg, hanem úgy, hogy a nők a méhében van a kisbaba mielőtt megszületik. A méh minden hónapban felkészül arra, hogy egy gyermeket tápláljon. Vérerekből és vérből szőtt ,,babafészket" növeszt, és ha nem jön baba, akkor a méh összehúzódik, és ez a babafészek kifolyik a hüvelyen át. Elmondtam, hogy a nők ilyenkor tampont, betétet v intimtölcsért használnak, adtam neki tampont és betétet.

Elmondtam azt is hogyan kerül a baba a méhbe. :) Azért kellett mindent egyszerre, mert nem a saját lányomat világosítottam fel, hanem a szomszéd kislányt, akinek meghalt az édesanyja, és az apja megkért, hogy én beszéljek vele. (jóban vagyunk, a nagyikkal meg nincsenek annyira jóban) A keresztlányom szokott kérdezgetni, mindig annyit mondok el neki amennyit kérdez. De így nem tudjuk követni az anyukájával h mit tud már és mit nem. Tanakodunk, h ültessük-e le és mondjunk-e el mindent egyszerre is, de fura lenne, kicsit bioszórás, hogy most ,,ismétlünk". Tehát nekem az egyszerre minden alapinformációt elmondani egyszerűbb volt, mint adagokban, de a lányok véleményét nem tudom, hogy melyiket tartják jobbnak.

2011. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 éves lesz nemsokára a lányom. 11 éves volt mikor elmondtam neki, a ciklus folyamatát és hogy mit kell használni. Adtam neki egy kis táskát, benne neki való betéttel. Tisztasági és egészségügyivel is, ha nagyon kevés vagy ha több vér jönne első alkalommal. Még nem volt rá szükség, de fel van rá készülve.

Mikor tavaly a barátnőjének megjött az első, épp az iskolában voltak. Senkinél nem volt betét, csak egyedül az én lányomnál amit oda is adott és büszke volt rá, hogy Ő már így "előrejár" a többieknél.

A második lányomnál is ugyanezt fogom tenni.

2011. jún. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén és nyíltan kell róla beszélni, a nemi szervet is megnevezve. Pl. punci.
2011. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!
2011. jún. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!