Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom a bölcsiben piszkálj...

Kislányom a bölcsiben piszkálja a többi gyereket. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Az egyik kis társa anyukája szólt, hogy a gyermekem a bölcsiben piszkálja az ő gyermekét. Kérdeztem, ez miből áll, megveri, vagy harapja stb., de azt mondta nem, de pl. elveszi a játékát, stb. Sajnos, a kis társa elég csendes, zárkózott, de aranyos kisgyerek, az enyém meg egy elég eleven portéka. Most tanácstalan vagyok, mert ott a bölcsiben nem tudok rá vigyázni, ha bárhol gyerektársaságban vagyunk, ott mindenkivel jól eljátszik. Ha néha összevesznek, rendreutasítom, ha tovább folytatják, leültetem, vagy elhozom onnan. Nem neveljük drákói szigorral, de nem is engedünk meg neki mindent. Itthon mindig beszélgetünk, ha rosszat tesz, úgy engedem be reggel, hogy jó legyen. Mit kellene tennem? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 8. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt valahol azért a gondozónőnek kéne lekezelni. Az én fiamnál is probléma volt (néha még mindig az), hogy elveszi a játékokat, begyűjti a kisautókat. Én ezt igen nehezen tudtam kezelni, mert rettentő akaratos. És mintha a bölcsiben csoda történt volna. Nagyon jól bánik vele a gondozónő, ami az itthoni vagy a társasági viselkedésében is változást eredményezett. Úgyhogy szerintem te nem csinálod rosszul, inkább a gondozónéninek kéne több figyelmet fordítani a gyerkőcökre. :)
2010. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van a gondozónő nem oda való szakmailag. Ezt a problémát egyedül és elsőnek ő tudná kezelni, ha pedig nem sikerül, szól a szülőnek.
2010. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eredetileg én is ezt gondoltam, de az anyuka hozzám jött oda, nem a gondozónénihez. Anyukám is csodálkozott , (ő pedagógus), azt mondta, ő saját szégyenének érezné, ha nem tudna mit kezdeni valamelyik tanítványával. Azt tartja, amíg a gyerek az iskolában van, addig ő felel érte, az ő dolga, hogy megnevelje. Nem is szoktak fegyelmezési gondjai lenni, lefekteti a szabályokat, s betartatja. De játszik, nevetgél is a tanítványaival, akik pontosan tudják, meddig játék, honnantól komoly. A kkislányomat is pillanatok alatt leállítja, ha nem megfelelően viselkedik, pedig soha nem ütött még meg gyereket. De nem tudom, itt a bölcsiben hogy tudnám én megoldani ezt a problémát. Nem küldhetem az anyukát a gondozónénihez. Vagy beszéljek vele? De mit mondjak, nem szeretném , ha a gyerekre haragudna meg...
2010. nov. 8. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálunk (mármint a mi bölcsinkben) vannak olyan csoportok, ahol a gondozónő kijelntette, hogyha valamelyik gyerek problémás, és más gyereket "bánt" illetve csúnyán beszél, és ezt átveszik a többiek, akkor ő nem fog rászólni a "rosszalkodó" (csúnyán beszélő) gyerekre, hanem a "bántalmazott" gyerek szüleinek megmutatja a "rosszalkodó" gyerek szüleit, és játszák le a problémát maguk a szülők.... :S

Hát erre azt kell mondjam amit te is leírtál már -kérdező-, hogy amíg ott van, bizony neki lenne a dolga a nevelés. Ez kb olyan mint amikor a frissen kezdett gondozónőnk közölte velem délután 4kor, hogy már idegbajt kapott a gyerekemtől, mert nem akart aludni ebéd után! Hát basszus és ezzel mit kezdjek délután 4kor?! Ha tud erre további megoldást otthonra akkor ossza meg. De megoldást azt nem mondott, csak hülyén nézett, és várta a véleményem.......


Na bocsi, elkanyarodtam kicsit, de a lényeg a lényeg, Te ezt a problémát otthon, illetve már miután a dolog megtörtént, nem tudod kezelni, ezt a gondozónak kéne. Sajnálom, mert kicsit ez így csapda helyzet, nem tudok okosat mondani, de lehet, hogy én sem szólnék a gondozónak rögtön, hogy: Hé tán neked kéne foglalkozni a problémával, hanem megpróbálnám valahogy az anyukával megbeszélni :( :)

2010. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ez lesz. Nem túlzottan áll ez a gondozónéni a csúcson(: Szerencsére van egy másik, az igazo bölcsis gondozónéni, nagyon ért a kicsik nyelvén. Majd oviba már jobb lesz, mert az én volt ovimba megy, az én volt óvó nénimhez, aki a legrakoncátlanabb gyereket is kordában tudta tartani. Na ő igazi óvó néni volt:) De addig még egy évig itt kell kihúznunk.
2010. nov. 8. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!