Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsödébe beszoktatás mennyi...

Bölcsödébe beszoktatás mennyi időbe telt? Mennyire volt nehéz ez az időszak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom október 25-én kezdte a bölcsit. Első néhány nap, amikor otthagytam pár órára nem volt semmi gond. Utána viszont olyan jelenetet rendezett, hogy alig bírták megvigasztalni. A héten nem megy mert beteg. Hogy fogunk így beszokni? Ő bent sír én pedig kint. Nálatok hogy ment?
2010. nov. 9. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok 2 gyermek beszoktatásán. A kicsivel október 18-án kezdtünk, 2 hét kellett, s beszokott!

Alapvetően a hozzáállásom volt pozitív. Úgy gondoltam, hogy nem aggódok - az elsőnél sem tettem - s mivel a gyermekem is érezte rajtam, hogy magabiztos vagyok, így könnyen ment.

Azt nem állítom, hogy nem volt sírás, de nagyon szerencsés vagyok, hogy minden rendben ment!

Ha a gyerek érzi a bizonytalanságodat, akkor ő is elbizonytalanodik, ezért sír!

2010. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is pont okt.25.-én kezdte.Első héten pár órákat volt egyedül.Néha sírdogált,de nem ez volt a jellemző.A héten ott aludt már kétszer ,szó nélkül másfél-másfél órát.Úgy látom tetszik neki,nagyon boldog,kiegyensúlyozott.Ne sokat búcsúzkodj ha ott hagyod,legyél határozott,ne aggódj,jó lesz neki.Rajtad is múlik!!!
2010. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
október 2. hetében kezdtük a beszoktatást. Annyira jól ment, hogy a második! nap már egyedül volt bent 2 órát. Aztán már hármat a hét további napjaiban. Következő hétten 8-12-ig volt bent, imádott ott lenni, jó kedvel ment és jött haza. Aztán következett a harmadik hét. Sírással indult, bent is sírt, panaszkodott a gondozónéniknek. Majd második, harmadik és negyedik nap már csak nekem ment a sírás, panaszkodás, bent jó kedvel játszott. Már kezdtem feladni, egyszerűen mardosott a lelkiismeret, hogy a sírás ellenére betuszkolom, bár tudtam, hogy ahogy eljövök már jó kedvel megy játszani. Készültem, hogy a férjem akarata ellenére kiveszem, mikor péntekre hirtelen megjavult. Ismét jó kedvel ment és jött haza. Következő héten megint nem volt semmi gond. Most sajnos beteg lett. Kíváncsi vagyok hogy lesz majd a folytatás. Saját tapasztalatom egyenlőre csak az, hogy a gyerek kipróbálta, hogy ha ő épen úgy fütyül, akkor én hogy fütyülök.
2010. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam okt.11-én kezdte a bölcsit. Az első két másfél hétben szalad be játszani, s akkor ment a nyafi, amikor haza akartam vinni. Utána jött másfél hét reggeli sírással, ami csak addig tartott kb, amíg hátat fordított nekem, s máris ment játszani. Most már, bár néha mondja, hogy nem akar menni, egyedül átöltözik, puszit ad, mondja, hogy anya elmegy dolgozni, de visszajön, és már rohan is be a többiekhez. Hatalmasakat alszik, az első két ott alvásnál volt csak kis sírás. S ami nálunk a legfőbb, nagyon jól eszik. Féltem nagyon, hogy fog menni, de hála az égnek jobban ment, mint vártam. Előtte sokat beszélgettem vele a bölcsiről, s minden nap téma, hogy mit csináltak, mit ettek, kivel mit játszott. Élvezi nagyon. És én nyugodtan hagyom benn reggel, mert tudom, hogy jó dolga van, s szeretik a gondozói.
2010. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi szeptember 20-án kezdtünk,

1.hét beszoktatás(sírt,rugdosott)

2.hét beteg,

3.hét beszoktatás(már ott aludt)

4.-5. hét beteg volt,

6.hét nagyon jól ment minden,

7.hét beteg volt és most tartunk a 8.héten megint szívesen megy,eszik,játszik,szépen elalszik.


A tesója anno nehezebben szokott be,épp mondta az akkori gondozónénink,hogy a picinek sokkal másabb a természete,sokkal kedvesebb,bújósabb.

Én is nagyon meglepődtem,hogy minden zökkenőmentes,pedig közben 4 hete leszokott a cumiról is,de így is alszik,nem sír,csak fél 4 körül,uzsi után pityereg kicsit,akkor jelez a biológiai órája,hogy anyának már ott kellene lennie érte:)

2010. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányom is október elején kezdte a bölcsit. Hidd el, nagyon sok minden múlik a te hozzá állásodon. Én nem aggodalmaskodtam, nem telefonálgattam óránként, hogy mi van vele, nem leskelődtem a bokor mögött, de nem is csaptam be, hogy elugrok egy zsömlét venni, úgyse tűnik neki fel, hogy két óráig van ott. A lányom zökkenőmentesen beszokott, nem sírt, jól érzi magát, és örömmel szalad felém, amikor megyek érte. Sajna azt tapasztaltam, hogy rajtam kívül mindegyik anyuka (akikkel a beszoktatás alatt találkoztam) tragédiaként élte meg az elválást. Mintha legalábbis lenne egy verseny, ahol azt mérik, hogy kinek szokik be nehezebben a gyereke, mert akitől könnyen elszakad akárcsak néhány órára is a csemetéje, az sz*r anya. Ne legyen sírás, rívás a részedről, légy határozott, és szerintem rendben lesz minden.
2010. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz az én lányom kiscsoportos ovis,de azért leírom neked az én esetemet.Szeptember 1-én kezdte.Két hétig semmi gond nem volt.Nem sírt evett,játszott.Utána két hét sírás.Sajnos ebbe a két hétben előfordult vele hogy bekakilt az oviba pedig 2és fél éves korától szobatiszta volt.Teljesen kétségbe voltam esve.Vele együtt sírtam az oviba.Majd egy nap erőt vettem én már nem sírtam így ő sem.Megszűntek a balesetek is és október elejétől boldogan jár oviba.Adj neki egy kis időt.Sok erőt és kitartást kívánok neked.Légy határozott és következetes!
2010. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A másik probléma nálunk is a szobatisztaság. Augusztus óta szobatiszta nappalra. Eddig nagyon ügyes volt, szinte egyáltalán nem volt baleset. Most viszont van néha. Ha én kérdezem, hogy kell-e pisilni akkor mondja, hogy igen. De nem akar szólni. Azóta viszont éjszaka egyáltalán nem pisil be. Minden reggel száraz pelussal ébredünk. Ma a délutáni alvás után pedig szintén nem szólt hanem odament a bilihez , lehúzta a nadrágját és ráült. Ez mitől lehet? Hogy vehetném rá,hogy szóljon megint?
2010. nov. 10. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ovis anyuka vagyok.Szerintem ő is megijedt mint az én lányom.Majd egy kicsit megnyugszik és helyreáll a rend nálunk is így volt.Azóta semmilyen baleset nem történt.Azt elfelejtettem leírni neked hogy néha éjszaka is előfordult hogy bepisilt.Türelem hamarosan újra szobatiszta lesz.Meg kell nyugtatnod.Magyarázd el neki hogy a bölcsi jó lesz neki.Szerettesd meg vele.Drukkolok nektek hogy így legyen.
2010. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!