Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » XI. ker. -i anyukák! Nevelési...

XI. ker. -i anyukák! Nevelési támogatás (bölcsibe nem járó gyerek) igénylésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olvastam az önk. honlapján, hogy be kell adni a nyomtatvány mellé a párom jövedelem igazolását, meg a gyesről, csp.-ról is az igazolást. Ezutóbbi milyen papír? A határozat, amint anno a Kincstár küldött? Vagy kérnem kell egy új papírt a Kincstártól? Hogy csináltátok? És mennyi idős volt a picúr, amikor ezt megigényeltétek? Az enyém 14 hónapos, akkor már igényelhetem? És még 1 kérdés: csak az én személyim, taj kártyám kell még, vagy a páromé is, esetleg a gyerek taj kártyája (csak annyi van ott, h szem., taj, de nem írják, kié). Köszi előre is. :)
2010. nov. 10. 11:58
 1/10 DanaS ***** válasza:

Én semmilyen igazolást nem adtam nekik. 3 havi bankszámlakivonattal igazoltam a GYED illetve CSP folyósítást. Ez is elég! Nekem 9 hónapos volt a fiam amikor igényeltem, de ez nem számít. Ha nem adod be bölcsibe akkor igényelheted. Tehát 14 hónaposan is lehet. TAJ kártyák személyik csak a tied kell, az igénylőé. Esetleg vidd magaddal a gyerekét is. Bár az is igaz hogy a gyerek lakcímét is igazolni kell szóval a lakcímkártya kell. Nekem a gyerek apja nem ide van bejelentve ezért az ő adatait nem is kérték. Maximum aznap vidd magaddal a párod kártyáit is, sose lehet tudni.

De ezeken a számokon tök kedves, segítőkész ügyintézők segítenek, ha kérdésed van: 372-3411 vagy 3723-448 (mindkettő Újbuda Önk. Nevelési támogatás osztályé)

2010. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, holnap megpróbálok intézni valamit!
2010. nov. 19. 16:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, felhívtam őket az általad megadott telefonszámon és minden szépen alakul! :) Még1x nagyon köszi. 100% hasznos. :)
2010. nov. 29. 16:22
 4/10 DanaS ***** válasza:

Szívesen!:)

Most már csak remélni lehet hogy sokáig marad a támogatás.

2010. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma jött a levél, hogy elutasítottak. Indokolás: a gyerek nem töltötte be 2. életévét. Nem értem, mert telefonon is érdeklődtem, és a kérelem benyújtásakor sem szóltak, hogy 2 évesnek kell lennie a gyereknek. Mindenhol úgy olvasom, hogy a gyerek 2. életévének betöltéséig 30000, 2. életév betöltése után 60000 ft. 15 hónapos a picúrom. Sehol nem látok az esetleges változásról semmilyen információt. Próbáltam őket hívni, de gondolom 2 ü. közt nem dolgoznak, nem veszik fel a telefont. Történ valami változás? Vagy most ez hogy van???
2010. dec. 28. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan fellebbezzél, mert ez marhaság így, amit írtak neked. Én novembertől megkaptam a 30 e ft-os támogatást, a gyerek 2 éves koráig. Ugyanis a kiírás szerint addig adják, ha nem veszel igénybe bölcsit, gyeden vagy és az átlagjövedelmetek nincs 80 ezer. A lányom novemberben 19 hónapos volt.


A gyerek 2-3 éves kora közt a támogatás összege 60 ezer ft, ha gyesen maradsz otthon, bölcsi nélkül.

2010. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja, és mindenképp menj be és add be a fellebbezést, mert ügyelet van, át kell venniük, olyan nincs hogy nem dolgoznak.

A jogszabályváltozást nézd meg az újbuda honlapon, ha volt erre vonatkozó változás, fent kell lennie.

2010. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia,


márciusban lesz 2 éves a fiam és én 3 hónapig kaptam, decemberben nem, mert valami idióta indok volt, hogy a rendszer megváltozik és utólag fizetnek, szval a decemberit, majd januárban. erre kíváncsi leszek.

pont minap tettem fel egy kérdésr ezzel kapcsolatban.


valahol hallottam, hogy ez csak egy kampányfogás volt a régi kormány részéről és eltörlik ezt, illetve visszavonják.

Remélem, hogy semmi ilyesmiről nincs szó.


2 éves korig 30 e

2-3 kor között 60 e , jól tudtad, fellebezzél!

sok sikert nektek is!

2010. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Annyi történt, hogy nagy nehezen megtaláltam a változásról a dokumentumot a neten. Annyi van, hogy mostmár csak azok kaphatják ezt a pénzt, akiknek betöltötte a gyerekük a 2 éves kort. Aki december 31 előtt adta be a kérelmét és a rendelet változtatásának ideje alatt még elbírálás alatt áll (mint pl. én, dec.7.-én adtam be és dec. 16.-án változtatták így meg), annak a kérelmét felül kell vizsgálni és az új rendszer szerint kell dönteni. Magyarul megszívtam. És ráadásul Január (azt hiszem 1-től, de lehet, 10-től)-tól megint fognak valamit változtatni, ugyanis ez a rendelet hatályát fogja veszíteni. Gondolom, szarabb lesz ehelyett. Szóval nem tudok csinálni semmit. Pedig jó lett volna. :S Ha neked már elbírálták és kapod a pénzt, szerintem nem vehetik el.

Ha már a politikánál tartunk, ezt a "kedvezményt" a volt mszp-s polgármesterünk találta ki, mert így spórolt a bölcsin, ugyanis egy gyerek évi 1M-ba kerül az önk-nak, így csak fele annyiba. Most nyert az a b.zi Fideszes Hoffmann Tamás (akire persze én is szavaztam, mert ugye a szoci milyen rossz volt), és megkurtított minket két évi egy misitől. :S Szóval azt hiszem, többet soha nem szavazok és nem adok kopogtató cédulát sem, mert mindegyik ott veri át az embert, ahol tudja. Bocsi az offért.

2010. dec. 29. 18:20
 10/10 DanaS ***** válasza:
Sajnálom! :-/ Hallottam, hogy változtatni fognak, de ez meg milyen már? Valaki kap valaki nem? Ezt sem értem ám. Egyébként mi augusztusban igényeltük, meg is kaptuk. Decemberben viszont nem jött semmi, mert hogy eddig előre utaltak így majd januárban visszamenőlegesen megkapjuk, mondják ők! Hát erre is kíváncsi leszek. De szerintem januártól mindenkit újravizsgálnak magyarul senki nem kap majd semmit, vagy olyan feltételeket szabnak amibe kb akkor férnénk csak bele hogyha az utcán laknék. És persze jóval kevesebb is lesz az összeg mint eddig mint említették. Magyarul köszönjük FIDESZ! Én örülök hogy nem rájuk szavaztam, mert lehet idegesebb lennék.Persze ha már politika, az MSZP is csak a választások előtt találta ezt ki szavazatgyűjtésként, de láthatóan nem jött be.
2011. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!