Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyenlőre csak elméletben...

Egyenlőre csak elméletben kérdezem! Jövő nyáron is szeretnénk menni nyaralni, akkor lesz kisfiunk 2,5 éves körül. Hogy lesz a pisiltetés, kakiltatás? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Akkorra már szeretném ha legalább nappalra szobatiszta lenne, (ha nem teljesen), majd látjuk. A pisilést elintézzük a erdőbe, de ha kakilnia kell? Az útra is rakjak majd alá pelust, 4 órás út, felénél megállunk, de ha közbe pisilnie, vagy kakilnia kell, nem mindenhol lehet megállni útközben.
2010. nov. 15. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

2,5 éves korára már éjjel-nappalra szobatisztának kell lennie. Ez azt jelenti egyébként, hogy vissza tudja tartani. Két és féléves alá már nem kell pelus még hosszú útra sem. Amikor beszálltok pisiltetsz, amikor megálltok pisiltetsz-elégnek kell lenni. Nyilván nem kell az út előtt például teával tele itatni, mert akkor percenként megállhattok, hanem egy kis vizet és kész. És útközben sem kell, hogy igyon folyamatosan és akkor nem lehet gond. 4 óra nem olyan hosszú idő.

A kakilás pedig reflex, tudni fogod mikor szokott kakilni, érdemes utána elindulni. De egyébként vihetsz bilit, különösen ha kocsival mentek és ráülteted arra. De szerintem nem fog útközben kakilni.

2010. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne tervezz ennyire előre. Egyáltalán nem biztos, hogy szobatiszta lesz. És nem is KELL annak lennie. Ilyen nincs, hogy kell!

Lehet azt gondoljátok, hogy az én gyerekem a béna, de ő csak 3 éves korára lett szobatiszta és a kaka még mindig nem mindig sikerül a WC-be.

De a nyáron voltunk többször kirándulni, akkor még pelussal és egész napra száraz maradt a pelus. Délután, amikor hazaértünk akkor pisilt.( meg persze reggel, mielőtt elindultunk). Azt is hozzá kell tennem, hogy ő gugolva pisilni kb 3,5 évesen volt hajlandó, szóval nálunk az erdőbe pisilés sem jöhetett szóba. + a nyilvános WC-ről sem akar még hallani se, hiába nem ültetném rá, ő fél, hogy beleesik. Úgyhogy ha most mennénk valahova, akkor vagy papírbilit vinnénk, vagy WC-szűkítőt. És úgy akár a kakit is el tudja intézni.

2010. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2.-nak. Jó ötlet a papírbili. Én is úgy gondolom, hogy nem kell neki 2,5 évesen szobatisztának lenni. Majd akkor lesz az, ha megérik rá.Nem erőltetem. Nekem van egy ismerősöm, akinek a kisfiam mist lesz 3 éves jövőhónapban, és csak 2 hónapja szobatiszta.
2010. nov. 15. 10:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!